Jump to content

Frana De Mana


Tavwi
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Am o problema cu frana de mana, care a functionat perfect cand am cumparat masina, in urma cu 2 luni.

La un moment dat am constatat ca dupa lasarea franei rotile din spate mi-au ramas blocate si au mers

o perioada infranate. Intr-un final dupa ce am umblat la frane si le-am aerisit am observat ca frana de

mana nu mai tine deloc. Nu mai poate fi reglata in nici un fel si am inteles ca problema este de la cilindrul

din interiorul etrierului spate... Intrebarea mea ar fi daca a desfacut cineva etrierul si daca se poate schimba asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine de exemplu nu puteam sa trag frana de mana ca era blocata.initial am crezut ca e cablul blocat. la o verificare mai atenta erau etrierii.

poti sa-i dai jos si sa-i cureti.se scoate cilindrul afara , cu grija ca are niste sigurante destul de sensibile , se slefuieste si vezi dupa aia.procedeul e mai complex , dar daca vrei neaparat se poate.

bafta, si vezi dupaia daca se schimba ceva in functionarea franei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi o sa incerc

dar acesti cilindrii nu pot fi uzati? se pot schimba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes:

la mine de exemplu nu puteam .[....]

tot peaci bantui :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!