Jump to content

Volkswagen Passat 3c 2006 Highline 2.0 Tdi 170CP


TIR

Postare recomandată

Ft faine pozele. Cu ce aparat au fost facute? Si totusi ai o fotografie in care vad acolo jos 200km/h...isi avea rostu? E un motion blur totusi.

Sa te bucuri de masina si ea de tine. Modificarile aduse de tine sunt cu gust . Bafta in continuare. :))

Pozele sunt facute cu un Canon A550 si un Sony H9.

Pentru a pastra tema unei poze radar, trebuia pusa si o viteza acolo. :tomato:

Ideea mea e doar cea cu copacul :)

Copacul si locatia :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TIR

    115

  • AaronNel

    9

  • rZv

    8

  • B_U_T

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pun si eu poze cu noul sitem OEM multimedia de pe masina...

Am schimbat de asemenea si inelele de la climatronic unele mai frumoase cu striatii

dsc03878si9.th.jpg dsc03883fq7.th.jpg dsc03885at3.th.jpg dsc03886aq4.th.jpg dsc03887ju1.th.jpg dsc03896jd6.th.jpg

dsc03897xz2.th.jpg dsc03901rg3.th.jpg dsc03905ee4.th.jpg dsc03898li3.th.jpg dsc03888jj5.th.jpg dsc03891uk8.th.jpg

Link către comentariu

foarte tare cu navi ....cu tv cu ce vrei tu .....

sper cat de curand sa ajung si eu la un asemenea lux s ate bucuri la maxim de ea....

cat despre inele sincer cred ca imi placeau mai mult cum veneau cele simple.....

oricum ambele dau bine acolo

Link către comentariu
:P

Frumos, frumos.

Cum se descurca navigatia ?

Se descura ff bine chiar am ramas impresionat. I-am facut proba prin Bucuresti.

foarte tare cu navi ....cu tv cu ce vrei tu .....

sper cat de curand sa ajung si eu la un asemenea lux s ate bucuri la maxim de ea....

cat despre inele sincer cred ca imi placeau mai mult cum veneau cele simple.....

oricum ambele dau bine acolo

E super tare navigatia . Nu am ce sa spun. Acum vrea sa ii activez si "video in motion"

Link către comentariu

Super sistemul...felicitari pentru tot ce ai facut la masina.

Ma incanta faptul ca ai folosit multe elemente OEM.

Link către comentariu

Volkswagen Passat 3C Modification List

Exterior:

ABT Front Bumper Lip Spoiler

ABT Boot Lip Spoiler

Painted Calipers

.:R Line Look Back Bumper

.:R Line Look Side Skirts

in.pro Chrome Grill Under Number Plate

in.pro Chrome Mirror Caps

in.pro Chrome Door Handles

OEM Chrome Boot Ornament

OEM Chicago 18" Alloy Wheels

OEM Golf V GTI Exhaust Tips

Side Fender Individual Logo

OEM .:R36 Back Bumper + Double Exhaust Tips

Interior:

Tight Windows

Climatronic Chrome Aluminium Bezel

OEM .:R36 Steering Wheel

OEM .:R Clip Emblem Steering Wheel

OEM Navigation RNS 510

OEM .:R Sport pedals + footrest

Urmatorul lucuru care urmeaza sunt pedalele sport si footrestul. :)

Link către comentariu

Nu te-ai lasat pana nu ti-ai pus navigatia

Sa o utilizezi sanatos.

Hai ca mai ai un pic si termini lista :)

Link către comentariu

da mai am putin si o termin... azi am mai achizitionat inca un element pt ea... da deja se adauga vreo 3 la lista existenta ca mai mi-au venit niste idei :icon_thumright:

Link către comentariu

TIR ....esti obsedat :huh: ..hahaha am glumit . Sa o stapanesti sanatos, este ceva reusit ce ai facut la ea pana acum, adica bun gust si care nu iti sare in ochi :lol:

Link către comentariu

O masina superba din toate punctele de vedere!

Toate interventiile asupra ei mi se par in limita bunului simt si nu chich-uri cum au altii, din punctul acesta de vedere - toata stima.

De cateva zile mi-am luat si eu un Bora si ma bate gandul si pe mine sa fac niste modificari (in limita bugetului). Inca nu am inscris-o, masina e adusa din Germania.

Vreau sa-l rog pe TIR sa ma ajute cu niste sfaturi in privinta foliilor aplicate pe luneta si pe laterale. Vreau sa pun si eu, am inteles ca le-a montat la Sibiu, si eu sunt din Sibiu si mi-ar prinde bine niste sfaturi si indicatii.

Multumesc

Link către comentariu

Foarte tare masina...sa o stapanesti sanatos...cand ma scoti la plimbare sa vad cum merge? :)

Link către comentariu

Vin si eu cu inca o noutate. Mi-au ajuns pedalele si footrestul de passat r36

Sambata sper sa revin si cu poze cu ele montate pe masina.

dsc03948eo2.th.jpg dsc03946qt8.th.jpg dsc03945wz9.th.jpg

Link către comentariu

Superbe!

Cat te-au costat minunatiile astea? (daca nu sunt prea indiscret :P )

Link către comentariu

a iesit super super

PS ai reusit sa iti pui bi-xenon ?? ma refer cum vine din fabrica cand o comanzi cu bi-xenon ne.ai zis ca te chinuiai cu auto level sau ceva de genu

Link către comentariu

In principiu stiu ce trebuie facut si cu bi-xenonul da nu am timp sa il fac si nu este nici destul de cald afara sa fac operatiuna am tot ce imi trebuie pentru el. trebuie data bara si legate niste fire sa mearga si adaptivele (asta e partea mai grea)

sper ca atunci cand o sa dea caldura sa fac si operatiunea asta si sa ma opresc :) ca deja nu mai ma suport. cred ca pana atunci o sa imi pun xenon pe faza scurta.

Link către comentariu

Cat au costat minunatiile alea de pedale si footrest? Am si eu o intrebare, in comparatie cu cele de Gti sau TT ca parca sunt la fel, acestea care le-ai luat tu nu iti aluneca de sub pantof ca vad ca au foarte putin cauciuc pe ele, oare nu erau mai bune cele gen Gti? Cat era diferenta intre cele doua modele? In scihmb astea arata intr-un mare fel :rolleyes:

Modificat de Auras
Link către comentariu

Salut,

In primul rand felicitari pentru tot ce ai realizat cu masinuta, este deosebita!

In al doilea rand, ma intereseaza si pe mine sa pun un RNS 510 pe Passat-ul meu, eu am RCD 500 din fabrica.

Nu am vazut nici un post referitor la unde ai schimbat navigatia, sau cat te-a costat. Imi poti da aceste detalii? Stii cumva daca dealerii VW fac si ei aceasta operatiune?

Multumesc.

Link către comentariu

Pedalele nu au fost inca montate pe masina sambata o sa le pun si vin dupaia cu impresii sa vad daca imi aluneca sau nu piciorul. am pus desemena de audi tt la ibiza prieteni mele si sunt ok :) nu aluneca.

@auras @alecsica ai PM

Link către comentariu

Dupa aproximativ o ora jumtate de desfacut de tras de desfacut de montat la loc am reusit sa intalex pedalele si footrest-ul de passat R36. O operatiune cu un grad de dificultate mediu.

Iata rezultatul:

dsc03991wd4.th.jpg dsc03989oj3.th.jpg dsc03992sp9.th.jpg

Eu zic ca merita toti banii si chinul. Ma dor degentele si picioarele de mor :Driver:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!