Jump to content

Volkswagen Passat 3c 2006 Highline 2.0 Tdi 170CP


TIR

Postare recomandată

SUNT SI EU IMPRESIONAT CE AI FACUT DIN MASINUTA !!ESTI PE GUSTUL MEU !!!

Mi-am luat si eu un passat nou in mai 2007 si mi-as dori sa-i fac si eu cam ce i-ai facut si tu .Astept sa treaca iarna.Sunt la capitolul acumulari financiare .Sigur imi trebuie ceva consistent .

Laudabila pasiunea si rabdarea ta !Sunt pt prima data pe un forum auto.M-am inregistrat ...si de cateva zile tot il citesc .Am citit ceva profile .Tu este de nota 10 .de aceea am simtit nevoia sa intevin .

Am sa te intreb o gramada de lucruri ( in special de unde ai reusit sa le procuri pe toate ( pana si emblema R de pe volan super )Dar alta data !!!Din pacate eu am un job foarte solicitant , si timpul liber este ceva rarisim pt mine .Dar pt a mai discuta cu tine....sigur imi voi face timp .

FELICITARI FELICITARI !!! BRAVO !!! :offtopic:

Link către comentariu
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TIR

    115

  • AaronNel

    9

  • rZv

    8

  • B_U_T

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Volkswagen Passat 3C Modification List :huh:

Exterior:

ABT Front Bumper Lip Spoiler

ABT Boot Lip Spoiler

Painted Calipers

.:R Line Look Back Bumper

.:R Line Look Side Skirts

in.pro Chrome Grill Under Number Plate

in.pro Chrome Mirror Caps

in.pro Chrome Door Handles

OEM Chrome Boot Ornament

OEM Chicago 18" Alloy Wheels

OEM Golf V GTI Exhaust Tips

Side Fender Individual Logo

OEM .:R36 Back Bumper + Double Exhaust Tips

Interior:

Tight Windows

Climatronic Chrome Aluminium Bezel

OEM .:R36 Steering Wheel

OEM .:R Clip Emblem Steering Wheel

OEM Navigation RNS 510

OEM .:R Sport pedals + footrest

Link către comentariu

Imi place mult masina cu modificarile aduse,ii aduc o nota suplimentara de eleganta.Este superba!

Link către comentariu

Gata am pus volanu, noua navigatie + inelele la climatornic. Dau ff bine maine o sa pun poze sa vedeti :)

Link către comentariu
Gata am pus volanu, noua navigatie + inelele la climatornic. Dau ff bine maine o sa pun poze sa vedeti :)

Asteptam pozele TIR .

SUNTEM CU OCHII PE TINE !!!! :)

Link către comentariu

Multumesc lu colegu pt poze. Ca doar el le-a facut :rolleyes: O sa mai pun maine niste poze.

Link către comentariu

N-ai pentru ce. De abia am reusit sa fac pozele ca nu iti mai dezlipeai mana de el :rolleyes:

Nu cred mai e nevoie sa-ti mai zic inca odata ca arata foarte foarte tare.

Link către comentariu

foarte tari si de mare efect schimbarile ......

dar asteptam niste poze cu navi ON!!!!!

inca o data felicitari!

Link către comentariu
foarte tari si de mare efect schimbarile ......

dar asteptam niste poze cu navi ON!!!!!

inca o data felicitari!

pai m-ai prins pozele nu erau cu navi ON pt ca nu imi mergea codul la navi :)

Acum am facut rost si totul e ok :P

Link către comentariu

Super tare :) dar te rog da-ne si niste detalii: gen de unde l-ai achizitionat, pret, SH sau nou, cum l-ai montat, a venit cu tot cu airbag sau l-ai folosit pe cel de la volanul vechi, ceva codare cu VAG-COM-ul ? ; ti-a trebuit calculator special de volan pentru a functiona comenzile cum zicea liviuxp2000 pe vechiul topic (sau poate la el era din cauza ca avea dsg si padelele de pe volan nu functionau).Oricum este de mare efect ti se muleaza perfect in palme, mi se pare o investitie foarte buna.E bun si MFD-ul... fata de RCD schimba interiorul. Peste ceva timp o sa upgradezi la RNS :P

Modificat de jimmy_g5
Link către comentariu
Super tare :) dar te rog da-ne si niste detalii: gen de unde l-ai achizitionat, pret, SH sau nou, cum l-ai montat, a venit cu tot cu airbag sau l-ai folosit pe cel de la volanul vechi, ceva codare cu VAG-COM-ul ? ; ti-a trebuit calculator special de volan pentru a functiona comenzile cum zicea liviuxp2000 pe vechiul topic (sau poate la el era din cauza ca avea dsg si padelele de pe volan nu functionau).Oricum este de mare efect ti se muleaza perfect in palme, mi se pare o investitie foarte buna.E bun si MFD-ul... fata de RCD schimba interiorul. Peste ceva timp o sa upgradezi la RNS :P

Preturile daca vrei ti le pot spune pe privat mi le-am achizitionat singur ca si restul elementelor de pe masina.

Volanul este nou nout. L-am montat simplu pt. ca am folosit tot de volanul vechi (comenzi + airbag) de montat l-am montat singur mi-a luat cam vreo 15 minute.

Nu a fost nevoie de nici un vag com pt ca am montat totul fara a pune contactul deci nu a luat nici o eroare.

Si inainte aveam tot MFD dar fara DVD (asa ca montajul a fost doar plug and play). Normal ca as vrea sa trec la RNS 510 da la cum urca euro asta si la cat de scumpa e... mai astept :P

Modificat de TIR
Link către comentariu

Bravo TIR. A arata super. :) Oricum, si inainte era de mare efect masina. Acum, ce mai ai in plan? Ce mai urmeaza?

Link către comentariu

In ceea ce priveste interiorul vreau pedale + footrest .:R si RNS 510 ;) si la exterior as vrea bara de .:R36 astea imi vin in minte acuma.

Sincer eu zic ca da ff bine contrastul lemn cu aluminiu chiar nu ma asteptam sa dea asa bine. Voi ce spuneti ?!

Modificat de TIR
Link către comentariu

da dc e asa infundata??? si nu e ca prima ?:emthdown:

app ce ai facut cu prima :mellow: ?

spatele daca il faci cum ti l.ai propus e super

Link către comentariu
da dc e asa infundata??? si nu e ca prima ?:emthdown:

app ce ai facut cu prima :mellow: ?

spatele daca il faci cum ti l.ai propus e super

Navigatia sta asa pentru ca nu era bine prins ornamentul.

Navigatia e de vanzare.

Link către comentariu

Scuzati mizerie de pe masina ;) Am pus niste poze sa vad ce parere aveti in legatura cu jantele mele de iarna ;)

img2745ja4.th.jpg img2746si0.th.jpg

img2743mn4.th.jpg img2744yi0.th.jpg

Link către comentariu

interesante ... dar mai misto chicago ... in poza asta ai proiectoare , si in alta poza le aveai pe alea in leduri ...

Link către comentariu

Ft faine pozele. Cu ce aparat au fost facute? Si totusi ai o fotografie in care vad acolo jos 200km/h...isi avea rostu? E un motion blur totusi.

Sa te bucuri de masina si ea de tine. Modificarile aduse de tine sunt cu gust . Bafta in continuare. :(

Link către comentariu
Ft faine pozele. Cu ce aparat au fost facute? Si totusi ai o fotografie in care vad acolo jos 200km/h...isi avea rostu? E un motion blur totusi.

Sa te bucuri de masina si ea de tine. Modificarile aduse de tine sunt cu gust . Bafta in continuare. :(

Nu stiu cu ce au fost facute nu sunt facute de mine. Nici cu 200km/h nu e ideea mea:)

Ideea mea e doar cea cu copacul :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!