Jump to content

Volkswagen Passat 3c 2006 Highline 2.0 Tdi 170CP


TIR

Postare recomandată

  • 2 weeks later...
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TIR

    115

  • AaronNel

    9

  • rZv

    8

  • B_U_T

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte frumoasa masina felicitari. Spune-mi te rog cum pot face sa mearga navigatia obisnuita de pe passat ( cea care ai avut-o si tu inainte nu cea de pe CC) pentru ca am intrebat la dealer VW si nu exista DVD cu europa de est pentru acest model de navigatie. Daca imi spui cum vad filme iti raman dator :D

Foarte frumoasa masina felicitari. Spune-mi te rog cum pot face sa mearga navigatia obisnuita de pe passat ( cea care ai avut-o si tu inainte nu cea de pe CC) pentru ca am intrebat la dealer VW si nu exista DVD cu europa de est pentru acest model de navigatie. Daca imi spui cum vad filme iti raman dator :D

Link către comentariu

Frumoasa masina. Eu as merge pe carbon look. Nu imi place de nici o culoare lemnul. Poate pe S-uri sau serile 7, nu pe Passat :D Gusturile nu se discuta :D Este in Arad, un passat individual, are si volanul de lemn :|

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sincer, cu volanul ar merge mai bine interior de aluminiu sau carbon. Daca megi pe ideea de sport. Daca vrei pe lux - merge lemn.

Link către comentariu
Ideea este ca ornamentele sunt chiar facute din lemn adevarat si eu deasupra un strat protector... asa ca mai mult ca sigur raman la lemn

deci se pare ca s-a orientat spre "LUX" decat spre sportivitate :salut:

good for him ;)

Link către comentariu

s-ar putea sa ma orientez spre alta masina ;) ca sa impac si luxul si sportivitatea din start :) da nu stiu sigur...

rudolf.s cred ca o sa inclin spre aluminiu daca mai tin masina ;)

Link către comentariu

inca nu se stie :blah: da asta as vrea... m-am gandit la tot felul de variante si tot fac vw raman :blink:

Link către comentariu

nu`i zii de 2 ori ;)

eu is curios cine va "mosteni" frumusetzea de Passat care il are acum in propietate :)

Link către comentariu

Hai ca sa mai elucidez din mister... cam asa arata masina pana in momentul de fata... da nu e finalizat bara e pusa ca idee...

dsc03384bt1.th.jpgthpix.gif

emblema de R36 nu o sa fie in grila... poza am facut-o in service...

Link către comentariu

hehe, .:R36 :huh:

superba domnule, dar vad ca in poza ai jantele originale... deja ai trecut pe alea de iarna ?! :huh:

...presupun ca daca o s-o vinzi o sa zici ca-i Passat R36 si nu clasicul B6 HL :huh:

Link către comentariu

Am schimbat jantele pt ca vreau sa le fac ceva la celelalte :) da sunt inca in dubiu...

Nu pt mine tot passat b6 hl e :) nu imi place sa umblu cu cioara vopsita... am si zis ca dau emblemele jos :icon_thumright:

Link către comentariu

Bijou,bijou ta voiture!Imi place foarte mult aspectul de R36,se imbina perfect acel lemn din interior,arata clasa si calitatea masinii.

Cati mai multi km fara incidente iti doresc! :blah:

Modificat de Adrian2008
Link către comentariu

bamse asta e clar :icon_thumright: daca o mai tine o sa urmeze multe chestii daca nu :) contiuni la noua masina...

Link către comentariu
  • 1 month later...

[quote

O curiozitate ...cu video in motion ai rezolvat?

paote nu stiu eu exact la ce se refera dar video in motion rezolvi simplu : pui un micro switch pe firul de la gala !!! asta daca nu vrei sa-l tai si sa renunti al gala pt a avea video in motion permanent !

hai noroc ! superba masinuta !

Link către comentariu

da am pus o interfata special pt asa ceva :wub:

Red nu stiu daca merge cum spui tu :frigbaitata: pana acuma nimeni nu a gasit alternativa asta.

Link către comentariu

@Red nu merge cum spui tu la Passat B6 pentru ca informatia referitoare la viteza e trimisa pe CAN.

Link către comentariu
@Red nu merge cum spui tu la Passat B6 pentru ca informatia referitoare la viteza e trimisa pe CAN.

intr-adevar eu am rezolvat video in motion eliminand gala la b5.5 !

Link către comentariu

O masina frumoasa si o pasiune arzatoare ptr tuning. Bravo!

Nu stiu daca CC te va satisface daca iti place dieselul, decat daca alegi benzinarul de 300CP. :frigbaitata: CC-ul estetic arata bine, mai sport, mai joasa, design interior mai bun, dar din pacate pe diesel e doar motorizarea de 140CP, la 26,500Eur fara TVA dotare HL.

Asta si nu numai, m-au facut sa aleg again B6, dupa ce 1 an am avut B6 benzinarul de 115CP cu tiptronic verisiune HL si pe care am tras 70,000km intr-un an, cu cel prezent, adica B6 diesel de 170CP cu DSG dotare HL. Am testat 1 luna si am stat in cumpana mult pana sa aleg B6 in detrimentul CC-ului. Au fost ratiuni pur de utilizare a vehicolului, partea materiale nefiind esentiala intr-un buget de 30,000Eur fara TVA.

Acum ma intereseaza de unde ai cumparat inele ptr Climatronic si inelul ptr volan?

Merci...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!