Jump to content

Passat 2003, 131 Cp, 4 Motion


alinarmand
 Share

Postare recomandată

Mihai Dobrescu

Daca e rulata 100.000 km in RO nu merita. La banii acestia iei audi din Germania.

4x4? avantaje putine pt. ca nu o poti folosi OFF-ROAD prin munti etc., intretinere mai scumpa, consum mai ridicat combustibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alinarmand

    19

  • Daniel Iasi

    4

  • alexovy

    4

  • Mihai Dobrescu

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

asa e. masina e f buna, dar nu la banii astia. Dar la banii astia, cu tot cu taxa? ca nu prea iese.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Dobrescu

http://www.mobile.de/SIDXzF6xwXGOBDq3Vg6-g...1240229423&

Un exemplu la prima cautare, Motor 2.5 Diesel Euro 4 => taxa mai mica, climatronic, Modell 2004, sistem sunet special etc. Handler neamt, carte service, cauciucuri iarna/vara. Maine ma-si duce dupa ea daca as avea 15 mii .

Modificat de Mihai Dobrescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e

12600 plus 2000 taxa speciala plus drumul.....in jur de 15000, putin peste. Asta sa fie euro 4 motorul, ca sunt majoritatea euro 3.

Passatul ala e combi, si nu cred in ruptul capului ca are doar 96000 km!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Alin,am vazut ca te sperie taxa de inmatriculare. Sa nu te sperie !!!!!!!! ;) Si sa iti spun de ce : eu am adus in octombrie masina din semnatura si am platit taxe de 2000 euro( ca dupa aia am avut binevoitori sa imi spuna ca se putea si la jumate cu niste combinatii cu lesing pe o firma fantoma din Cipru s.am.d., asta e) Acum daca luam aceeasi masina plateam in jur de 1780 euro adica 220 euro economie. Asa ca daca ruda aia a ta nu lasa la pret, dute afara si ia o masina care iti place si gata. :) Succes!!!!!!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cam asta o sa fac...sunt in cautari! Numai A4 si A6 visez :)! Sa vedem ce iese la loterie ! :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gasesti la un pret care iti convine ia A6, masina adevarata mult peste A4 care e cam inghesuita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e! Spatiul e incomparabil, doar ca la taxele astea, de afara doar cel de 1.9 tdi merita. La celalat taxele sunt uriase!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dorumarcatoru
Salut Alin,am vazut ca te sperie taxa de inmatriculare. Sa nu te sperie !!!!!!!! Si sa iti spun de ce : eu am adus in octombrie masina din semnatura si am platit taxe de 2000 euro

Da, dar nu ai platit TVA in Germania .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar nu ai platit TVA in Germania .

Pai nu am platit ca masina nu avea TVA ( era de la un particular )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul nu este exagerat, daca este in stare impecabila, doar ca de acesti bani poti gasi variante mai atractive: A4, chiar A6.

Cat despre noile conditii de inmatriculare, situatia nu este asa de neagra: daca ai o firma platitoare de TVA, poti cumpara in continuare masina din Germania la pretul fara TVA, iar taxa de prima inmatriculare este comparabila cu TVA-ul si accizele platite in vama pana la 31.12.2006

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu asta. Insa cred ca in maxim doua luni taxa se va micsora....din ce inteleg din presa scrisa. Asa ca poate merita sa mai astept

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In final am gasit un passat din 2003 f bine intretinut de la un amic.

Masina are 6 viteze, climatronic, jante in 7 spite vw, pdc, incalzire scaune, etc. 12500 euro, cu 122000 km reali - luata de la porsche romania, cu carte de service. Oricum stiam masina.

sunt f multumit!

multumesc tuturor care mi-au raspuns !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_snacks

Felicitari pt. achizitie si sa o "plimbi" sanatos :D. Ai vazut ca s-a putut face o afacere buna si ai mai scutit 2500 de euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Dobrescu

Bravo, e OK afacerea. Banuiesc ca nu are 4x4. Pretul e bun. Asteptam poze + detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!