Jump to content

Passat 2003, 131 Cp, 4 Motion


alinarmand
 Share

Postare recomandată

As vrea sa-mi cumpar un passat....si chiar cineva din familie vinde un passat din 2003, 131 cp, 4x4, 108000 km reali. Este cumparata de la reprezentanta si are si distributia schimbata de curand.

pretul este de 15000 euro, nici un euro mai putin.

merita acesti bani? Masina este impecabila. Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alinarmand

    19

  • Daniel Iasi

    4

  • alexovy

    4

  • Mihai Dobrescu

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

cam pe acolo se invarte ..daca e impecabila merita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presupun ca TDI (nu stiu alt motor de 131 pe benzina pe Passat). Daca da atunci merita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie mi se pare un pic cam maricel pretul.

eu tocmai ce mi-am luat masina din semnatura, e adevarat, fara 4x4, dar cu piele, detector radar in bara, magazie plus statie plus subwoofer jbl, 2 seturi de jante si 2 seturi de cauciucuri (vara/iarna), 6+1 viteze, chiptuning la 150cp, la 13.000E. kilometrii erau 107.000 pe bord, ulterior am aflat ca de fapt erau cam 145.000, insa impecabila masina.

Deci, depinde de ce dotari suplimentare are, poate merita banii astia, numai sa fie 100% km reali, masina ingrijita, neaccidentata, turbina ok (eventual mers la cipos si verificat) etc etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mult prea mare pretul, insa daca tie iti place e alegera ta, tine cont si pe unde a fost rulata masina, asta tu stii..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca 4x4 -le ala merita atatia bani. eu as acorda mai mare atentie pe dotari climatronic, oglinzi electrice, incalzire in scaune, computer, cruiser, eventual piele...si alte minuni de-astea. Si cum arata masina este foarte important...in ce stare e...si plus unde a fost rulata. Daca e din 2003 si a fost rulata in Romania eu zic ca pretul este mare.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu zic la fel. Un pic cam marisor pretul. Dar daca santeti neamuri, ar trebui sa ti-o lase mai ieftin. :rolleyes:

Depinde ce dotari mai are, xenon, climatronic, incalzire in scaune, tempomat, BC, navigatie, mai stiu io, piele, si cum ziceau colegii, conteaza mult si kilometrii in Romania. Eu zic ca cei 108.000 din care sa zicem 40-50.000 facuti in tara, pot fi echivalati cu peste 150.000 facuti afara. Da si tu mai multe detalii, cu extrase de pe ea. Eu zic ca totusi nu e o ocazie, si la banii astia, gasesti si adusa de afara, oricand.

Dar alegerea e a ta si daca tie-ti place, asta conteaza cel mai mult. Sau poate vrei sa cresti in ochii neamurilor :)

Bafta!

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare cam scumpa,dar depinde si ce optiuni are(xenon,navigatie,piele?).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e TDI, scuze ca am uitat sa precizez, are climatronic. jante. Masina este chiar super intretinuta, obsedant as spune.

O stiu de cand a cumparat-o de la reprezentanta.

Si de curand a verificat turbina, i-a facut revizia, cu schimbat de distributie.

Mi se pare la limita pretul, limita superioara din pacate :).

Avantaje ar fi ca stiu masina si ca are 4x4, plus ca e bibelou.

Ma gandeam , oare, la banii astia poti lua un Audi A4 care sa merite?

Din pacate nu are xenon, piele, si alte minunatii de astea. Din pret nu lasa...cred ca daca as reusi sa scad ceva din pret as creste in ochii altor neamuri :rolleyes:))

Am vazut si eu, ca mobile.de , autohus.de ma bantuie in somn de ceva timp, ce fel de preturi au masinile afara. Chiar eu am fost sa-mi cumpar o masina acum ceva timp.....

Eu as fi dat maxim 12-13000 pe o astfel de masina, fara 4x4, ca nu lesin sa am asa masina.

Oricum incearca sa o vanda de doua saptamnai...si nimic:))))

Inca o intrebare : CATI BANI FACE ACEASTA MASINA?

masina e rulata cam jumatate afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact cum spui:12000,max13000 poate pt ca este bine intretinuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg ca toti km sunt facuti in tara din moment ce a fost achizitionata de la reprezentanta.

Cu pretul asta aproape ca poti lua un A6 quatro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SAlex

masina e rulata cam jumatate afara.

alinarmand, vezi ca cele mai proaste afaceri le faci de obicei in familie. Stii tu vorba aceea "neam, neam, f***-neam"? :)

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat masina din semnatura cu 11.000 in decembrie si din germania (100.000 km rulati doar in Germania). Daca as fi avut 14...15.000 as fi luat sigur un A4 din 2003 cel putin.

Think about it!

Bafta!

Modificat de alexovy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu stii cel mai bine daca merita masina aia. Dar gandeste-te ca poate va trebui sa o vinzi cuiva strain, caruia nu ii va pasa cat ai dat tu pe ea si cate parale face dupa tine.

As da 15 mii de euro pe un passat dar sa fie GT edition cu accesorii full, 2,5V6 , 4 motion......parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti dreptate. NU merita. Sper sa am noroc sa gasesc o masina buna la 12-13000 euro. Un A4 la 15000.....ar fi bine

marea problema e ca nesimtitii astia nu reduc mai repede taxa de inmatriculare.....si asta creste consistent costul unei masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am masina din semnatura, luata in noiembrie 2006. E drept, km erau la 185.000 (reali). Dar cu toate dotarile: piele, Navi MFD, Climatronic...

Am dat pe ea 12.400 oiro (cu inmatriculare cu tot). Si nu-mi pare rau. Dar oricum si eu am considerat ca pretul era la limita.

Daca mai astepti si vede ca nu o vinde (la pretul ala!!!) poate ca mai lasa din el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca pretul e mult prea mare,indiferent daca e bibelou sau nu.Parerea mea e sa te reorientezi. Succes!!!!!!!!!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13000 i-as fi dat pe el cu ochii inchisi. Dar nu vrea.

Imi era mai comod....asta e.

radu-sarbu...ai gemene?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dorumarcatoru

Eu cred ca nu-i chiar mare pretul . Pe mobile.de cel mai ieftin passat 4motion din 2003 cu 126.000 km ( cel mai mic apropiat de al lui ) e 12700 de euro , la care daca adaugi 1800 de euro taxa de prima inmatriculare si alte cheltuieli , ajungi tot pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am dat pe Passatul din semnatura luat din autohus.de anul trecut in sept 11000 E (fara TVA) la care s-au mai adaugat urmatoarele cheltuieli: 2850 E vama, 24 E nr provizorii Germania, 150 E motorina pana acasa, 100 E RAR-ul si inmatricularea, la care se adauga 500 E comisionul tipului care mi-a adus-o. Eu am ales-o de pe net si tipul mi-a adus-o. Avea 144443 Km cand a plecat de la Autohus (100% sigur - carte service + alte indicii) si placute frana noi. In total 14950 E m-a ajuns ( ca au mai fost si alte cheltuieli marunte pe care nu le mai retin). Multi zic ca e mult, dar parerea mea e ca a meritat. Masina a fost rulata in Franta de firma Temsys (din cate am aflat de pe net un fel de societate de asigurari auto - divizie a Societe Generale). Voi ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai in comparatie cu ce varianta am eu....scump

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita pretul chiar daca e 4x4. la banii astia se pot cumpara de afara masini mai aratoase chiar daca nu sunt cu tractiune integrala. Trebuie gandit la ce iti foloseste 4x4. Eu zic ca la achizitia unei masini trebuie sa te gandesti de 10 ori pana cumperi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu is carcotasu

toata lumea zice sump domn'le dincolo era mai eftin, toti dat exemple ce v-ati luat masini de afara anu trecut inainte de taxa de inmatriculere dar nici unu care o cumparat anu asta :(

vreau o persoana care a cumparat masina dupa 01.01.07 si a achitat taxa de prima inmatriculare.

pretu pare mare, dar uitati-va bine pe autohus, mobile.de si vedeti ca masina la km astia reali sub 12-13000 n-o iei + drum+taxa prima inmatriculare+inmatriculare+ alte cheltuieli minore care nu le stiu, poate iesi peste 15000.

calculeaza-ti bine variantele, pune totul pe hartie

oricum bafta si sa faci alegerea care sa te multumeasca :angry:

Modificat de sicalosuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa-ti dau un sfat deoarece am luat un passat 4x4 TDI la 11500 euro cu 68.000 km reali, 131 cp, fara accident, (masina a fost a firmei unde lucrez si a fost cumparata de noua) scaune sport cu piele si incalzite, climatronic, bord computer, tempomat etc. Masina cumparata acum 3 saptamani.

Poate te ajuta sa tragi o concluzie. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am aceeasi parere cu sicalosuu masina ieftina si buna nu gasesti si mai difera si dotarile care sunt diverse, eu unul nu am vazut 2 passat-uri cu aceleasi dotari

succes la cumparare si celor care vand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!