Jump to content

Montaj cheie briceag aftermarket


Baracuda
 Share

Postare recomandată

Si daca repeti intrebarea ce crezi ca primesti?

Sunt interzise, posturile gen "bump" ("nu mai stie nimeni nimic?", "Anybody?", "Hai baieti, ajutati-ma si pe mine") pe alte arii decat cea comerciala. Acestea vor fi sanctionate cu warning.

Ai rabdare pana ti se va raspunde. De asemenea, in loc sa tot intrebi, citeste topicul, cred ca mare parte din raspunsuri au fost postate deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau ca merg din ...bara in bara.Eu am cautat informatii sau o schema explicita despre locul unde se leaga firele de la telecomanada respectiva la un VW Passat din 1998.A fost doar o intrebare la care nu am gasit raspuns.Va multumesc.

Modificat de C o s m i n
Nu mai da quote la mesajul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

buna seara.....la un passat b5 1.9 AVG din 2000  inchiderea/deschiderea se face doar din cheie centralizat...la modelul asta pot pune un modul de inchidere/deschidere centralizata doar cu telecomenzi,,,,nu ma intereseaza cheia briceag ci doar telecomanda...si ca marca am vazut un PNI288...pot monta modulul asta la passat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune mana si citeste in topic. Intrebi doar ce nu pricepi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, koko38 said:

buna seara.....la un passat b5 1.9 AVG din 2000  inchiderea/deschiderea se face doar din cheie centralizat...la modelul asta pot pune un modul de inchidere/deschidere centralizata doar cu telecomenzi,,,,nu ma intereseaza cheia briceag ci doar telecomanda...si ca marca am vazut un PNI288...pot monta modulul asta la passat?

normal ca se poate - dar eu recomand varianta de fabrica - schimbi modulul confort, cumperi cu receptie telecomanda si cu telecomenzile/cheile aferente - o sa fie mult mai fiabila solutia, pe termen lung.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salutare , de curand am cumparat o inchidere centralizata  cu telecomanda , masina avand din fabrica dar prin cheie si as vrea sa montez pe skoda din semnatura , am citit ma multe topic-uri dar am intrat in ceata , la unele inchideri poti lasa /ridica geamurile din telecomanda , modelul de inchidere pe care il am eu este un PNI 288.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Al Bundy said:

Salut. vroiam sa stiu daca inchiderea pe care am luat-o imi deschide /inchide si geamurile ,daca este compatibila , pe ambalajul inchiderii scrie ca face urmatoarele lucruri ;, incuie /descuie  masina , cauta masina in parcare , deschide portbagaj, gasesc un tutorial mai exact cum se monteaza? multumesc

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca asa scrie, atunci asta face. NU ai o schema cum sa o legi in cutia jucariei ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o schema  dar intrebarea mea a fost alta , pe forum a tot citit ca se pot face modificari si poti ridica geamurile si cobora din telecomanda , cu inchiderea pe care o am eu pot face lucrurile astea inafara de ce am specificat pe cutie de producator????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa faci altceva decat scrie acolo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ai lamurit Al-bundy de m-ai facut praf , eu intreb cv tu imi raspunzi cred ca la caterinca , dao-n mama ei de telecomanda ca nu o mai montez :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi nu stiu ce altceva ai vrea sa faci, decat sa incuie/descuie masina, sa de confirmare vizuala de spre asta, sa ridce geamurile si eventual sa deschida portbagajul dintelecomanda daca poate masina. Ce ai vrea sa faca altceva ?

 

Si din ce vad, NU stie sa ridice geamurile automat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!