Jump to content

Passatul Alb


Red

Postare recomandată

:) nu vreau sa va fac partasi la eventualele mele deziluzii , dar fiind un forum .. am zis ca e interesant sa aflu si parerile altora din jur care nu sunt direct implicati in chesti aasta ..

daca citesti semnatura mea ai sa vezi ca si eu am schimbat cateva masini !

acum e vorba ca trebuie sa fiu pragmatic si la obiect !

Multumesc mult !

Link către comentariu
  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    77

  • JonDoe2

    16

  • claudiu_83

    10

  • h3llboy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bucur ca ai ajuns la concluzia asta. ANu viitor cand o sa o vinzi, ti-o cumapr eu cu sigurantza :D

Modificat de RedFighter
Link către comentariu
  • 2 months later...

salutare , vechea problema cu schimbarea masinii s-a reactivat (vezi quote) dat fiind faptul ca ar trebuii sa bag si niste banuti in ea in ideea ca fac naveta , discuri de frana si un injector .. cel putin

masina la care ma gadnesc..evident A6 2005-2006 doar ca nu stiu daca sa ma duc pe 2,0 tdi sau 2,7 tdi , cat de mari sunt oare costurile de intretinere !

despre modelul 2,0 TDI am auzit tot felul de povesti negativiste si ca nu ar fi potrivit pt o caroserie asa de mare !

pareri .. sfaturi .. ideii .. ?

salutare ,

nu am mai postat de ceva vreme aici ..

de data asta vreau sa ma ajuta-ti intr-o problmea grea ( reactualizarea ei practic )

ce sa fac ? sa vand masina sau nu ?

am primit 5500 de euro pe ea cu toate dotarile mai putin ( MFD+MMI+DVD+carkit )

ce pare aveti ?

eu unul fac naveta zilnic cu ea 140 de km ! as avea nevoie imediata de o alta masina , daca as vinde-o mi-as dori modelul nou de A6

pentru asta ar trebuii sa mai adaug in jur de 9000-10000 de euro pt care as face unele sacrificii !

merita vanduta masina si schimbata cu alta mai noua ?

argumentele mele pro sunt legate de uzura masini ( 8 ani , 260000 km rulati ) si de rutina plus ca imi place A6 foarte mult

argumentele contra , am investit multi bani in ea si suflet , masina nu are nici cea mai mica problema ( doar ca ma gandesc ca or sa apara )

imi place A6 mult dar ma gandesc ca nu merita sa fac naveta zilnic cu o masina de 15000 de euro , chair daca e o masina sigura si fiabila !

astept pareri , ar trebuii sa dau raspunsul clientului relativ rapid

Multumesc mult !

Modificat de Red
Link către comentariu

Mda... si s-a dus !

am vandut azi passatul unui amic .. ceea ce ma mai induioasaza un pic .. o sa-l mai vad destul de des !

de maine sa speram ca incepem o noua istorie !

am scos la vazare navigatia MFD 1 versiunea D , DVD playerul BOA car kitul Parrot si interfata MMI dietz ( o sa le fac topic maine de vazare )

Modificat de Red
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!