Jump to content

Passatul Alb


Red

Postare recomandată

Dap,se vede diferenta.Arata bine :D

Link către comentariu
  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    77

  • JonDoe2

    16

  • claudiu_83

    10

  • h3llboy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi in drum spre servici , am implinit 240 k de km :)

dar inca suntem sprinteni ;)

post-5830-1242726624_thumb.jpg

Link către comentariu

Multi inainte fara necazuri ;) Sufletul la a mea a trecut de pragul asta, ochii nu (daca intelegi ideea), asa ca nu trebuie sa iti faci probleme. Bine intretinuta, o sa mai mearga mult si bine.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

inteleg ce vrei sa spui, dar e psihologic , stiu eu ca are un nr ridicat de km ,

in rest nu am ce sa-i bag masinii de vina, e o bijuterie, drept dovata ca ea a stat cel mai mult la mine, 2 ani si ceva ( pana acum tot am schimbat pe masini )

si in viitorul apropiat nu cred ca o sa o schimb, sunt prea multumit de ea am, un consum de 6,5 mixt, comfort ridicat si cred ca e si sigura

daca as schimba-o as schimba-o doar cu ceva verisor mai mare, un A6 ..:)

hai noroc si multam de aprecieri :P

Modificat de Red
Link către comentariu

sub 400 de euro , cam aasa pe la inceputul topicului cred ca am scris cand le-am luat

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

din cauza unei intamplari nefericite am fost nevoit sa duc bara spate la revopsit

cu ocazia asta am comandat si vopsitul bandourilor !!! dar din ratiune de costuri am sa le vopsesc pe cele existente , nu am cumparat banoduri cu crom , sper sa arate bine daca nu

o sa le vopsesc inapoi negre :P

poza cu bara ciuntita :))

post-5830-1244552698_thumb.jpg

Link către comentariu

Bine ca n-a fost mai rau ;) in tot raul si un bine (vopsitul bandourilor) o sa iese frumos, si o sa se bucure si RedFighter ca le-ai vopsit :D

Link către comentariu

Gata am scos masina de la vopsit , ma rog bara si bandourile

am facut niste poze pe repezeala azi dimineata in parcare, o sa vin si cu altelele

una peste alta sunt multumit de cum arata masina , dar nu sunt asa de multumit de calitatea lucrarii ,

am un punct unde e scursa vopseaua pe bara :( un punct mic cu o cuta langa un senzor , nu mi-au fixat-o bine sus , se vede diferenta de nuanta ...etc

un punct bun e ca baietii mi-au polishat farurile si stopurile care au iesit incredibil de bine !

toata treaba a costat 600 de ron .. nu e nici mult nici putin , chestia e ca plateam si mai mult numai sa iasa de 10 asa a iesit de 8 maxim 9 ... :(

o sa mai vin oricum cu poze ,momentan vopseaua e inca cruda desi a stat in cuptor masina 45 de min s

post-5830-1244707408_thumb.png

post-5830-1244707418_thumb.jpg

post-5830-1244707430_thumb.jpg

Link către comentariu

niste poze mai elocvente

post-5830-1244725201_thumb.jpg

post-5830-1244725207_thumb.jpg

post-5830-1244725217_thumb.jpg

post-5830-1244725222_thumb.jpg

post-5830-1244726858_thumb.jpg

post-5830-1244726871_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

:lol:

multumesc mult , adevarul e ca si mie imi place din ce in ce mai mult , dar parca ar fi si mai bine cu crom , stuiez cum sa-l pun si pe ala :)

mai folie discreta si gata..:)

a si baterie noua , ca m-a lasat saraca azi :(

Link către comentariu

Poti sa-i schimbi grila cromata din fata cu sigla VW inclusiv si sa-ti pui una fara sigla, neagra complet. Adica sa nu mai fie crom pe ea.

Asta in cazul in care nu vrei sa-ti pui bandouri cromate.

;)

Link către comentariu

hmm,...

e o idee , doar ca eu nu vreau sa duc masina intr-o tenta sport , ci vreau sa tinda cat mai mult spre o tenta de eleganta /limuzina

trebuie sa fac o simulare sa vad cum iese , oricum de sigla VW sunt fff mandru ca e acolo in fata ;)

Link către comentariu
  • 4 months later...

salutare ,

nu am mai postat de ceva vreme aici ..

de data asta vreau sa ma ajuta-ti intr-o problmea grea ( reactualizarea ei practic )

ce sa fac ? sa vand masina sau nu ?

am primit 5500 de euro pe ea cu toate dotarile mai putin ( MFD+MMI+DVD+carkit )

ce pare aveti ?

eu unul fac naveta zilnic cu ea 140 de km ! as avea nevoie imediata de o alta masina , daca as vinde-o mi-as dori modelul nou de A6

pentru asta ar trebuii sa mai adaug in jur de 9000-10000 de euro pt care as face unele sacrificii !

merita vanduta masina si schimbata cu alta mai noua ?

argumentele mele pro sunt legate de uzura masini ( 8 ani , 260000 km rulati ) si de rutina plus ca imi place A6 foarte mult

argumentele contra , am investit multi bani in ea si suflet , masina nu are nici cea mai mica problema ( doar ca ma gandesc ca or sa apara )

imi place A6 mult dar ma gandesc ca nu merita sa fac naveta zilnic cu o masina de 15000 de euro , chair daca e o masina sigura si fiabila !

astept pareri , ar trebuii sa dau raspunsul clientului relativ rapid

Multumesc mult !

Modificat de Red
Link către comentariu

Si eu am fost(sunt?) in aceeasi dilema,bani bagati intr-o masina veche si suflet,am ajuns la concluzia ca am investit prea mult in ea si o cunosc f bine(masina) si nu merita sa o mai dau pt urmatorii 2-3ani.Fa un calcul simplu,banii care i-ai bagat si nu-i mai recuperezi,iti vei lua alta masina second care cine stie ce bube poate sa mai aiba(o masina second este o sursa destul de sigura de cheltuieli extra),alti bani,alta distractie.Daca iti permiti financiar,go for it,dar daca ai de facut sacrificii,parerea mea,nu merita.

Link către comentariu

din pacate baietii azi nu mai se mai vand masini in profit,din contra se pierde destul de mult in ele :))

daca se comporta bine masina si esti multumit de ea pastreaz-o ca mai buna poate nu iti iei ci poate mai noua :lol:

Link către comentariu

Pretul e destul de corect pt passat, nu poti sa zici ca e putin din cauza crizei..daca vrei sa schimbi masina, mi se pare un moment destul de oportun, pt ca iti poti lua una foarte ieftina in perioada asta, mai ales un a6. Eu as zice sa faci pasul, nu o lua in nume de rau, dar cine stie daca mai apuci sa iei banii astia pe passat..

Link către comentariu

Si eu as zice sa faci pasul, desi stiu cum e sa te atasezi de masinuta, dar cum spuneai si tu, este o masina destul de veche si stiu ca passaturile astea pot duce mai mult, daca sunt intretinute corespunzator adica asa cum e a ta, dar cred ca ar merita sa iti iei una mai noua cu mai putini km. Parerea mea :P

Link către comentariu

mda , daca ati stii voi cate imi trec prin cap ?

de 2 zile nu mai sunt linistit , ala ma suna in continuu daca m-am hotarat sau nu .. :)

singura masina pt care as schimba-o ar fi A6 modelul nou 2.0 TDI ,dar cu navigatie si ceva doatari nu am gasit sub 16000 din 2005 in sus cu vreo 120000 de km

am o usoara inclinatie si spre Ocatavia 2 2.0 tdi cu kitul de caroserie RS ,

sunt foarte in dilema caci ma gandesc cat pierd la passat( e normal si sunt constient ) si ma mai gandesc ca o sa fac naveta cu o masina de 16000 de euro

of ... mai studiez.. ultimatumul e maine :)

multumesc la toti !

Modificat de Red
Link către comentariu

Ce daci vrei sa ne faci partasi la eventualele tale deziluzii(doamne fereste )viitoare.ASTEA SUNT GENUL DE DECIZII PE CARE LE IEI SINGUR.depinde de cat de gros ai porofelul.

Apropo, eu in sase ani am ajuns la a 10-a masina,cred ca nu trebuie sa-ti spun cati bani am pierdut...astia sunt piticii care te chinuie...

Link către comentariu

Arata foarte bine Passat-ul acum, dar daca poti...eu te-as sfatui sa treci la A6 :icon_thumright: E alta mancare de peste :D Si faptul ca o sa faci naveta cu noua masina o sa iti aduca mai multe satisfactii, pentru un drum de care probabil te-ai plictisit :)

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!