Jump to content

Passatul Alb


Red

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina!Felecitari!Toate modificarile sunt reusite si de bungust! :D De unde ai luat navigatia mfd si un pret , te rog!Oricum vad ca o ai de 1 an chiar.!

Link către comentariu
  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    77

  • JonDoe2

    16

  • claudiu_83

    10

  • h3llboy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc !

navigatia am luat-o din arad de la un tip care se ocupa cu scule de masina , a fost 320 de euro si cd-playerul din bord la vremea aia , destul de mult dar nu imi pare rau !

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

ma tot bantuie gandul cu bandourile in culoarea masinii si cromate si folie cu transparenta 75% ( sa dea geamurilor doar o usoara tenta de culoare inchisa )

etrierii sa-i fac rosii ? sau sa-i las argintii ?

pun si o poza cu o simulare cat de cat ... e facut-a in graba in paint :blink:

post-5830-1238061493_thumb.jpg

Link către comentariu

in mod cert vopseste-ti bandourile si pune-ti folie:D cat despre etrieri..n-arata rau :D acuma ramane la latitudinea ta

Link către comentariu

arata bine si cu folie si cu bandourile vopsite....dar sa nu faci etrierii rosu asa tipator, un rosu normal, sa mearga cu stop-urile :D.

Masina arata bine oricum!

Link către comentariu

Si eu sustin ideea cu bandourile in culoarea caroseriei, nu neaparat sa aiba si cromul ala, daca vine si ala si mai bine, folie la fel nici sa nu mai stai pe ganduri ca masina alba cu geamuri negre e o combinatie foarte reusita, dar referitor la etrieri recomand sa-i faci rosii dar rosul aceeasi nuanta ca si stopurile nu asa aprins cum e in poza aia.

Go for it si nu mai sta pe ganduri in privinta modificarilor astea ca o sa fii foarte multumit de rezultat :(

Link către comentariu

pai proabil ca vara asata .. astea or sa fie modificarile :emthup:

problema se pune la bara din spate , am senzori after market ,replica , nu stiu daca-i vopsesc daca or sa mai functioneze !

mai e si o problema cu folia , am pierdut CIV-ul de la masina :)

dar le rezolv eu

despre etrieri ce sa zic , nu or sa fie asa de rosii .. cred ca pana la urma tot argintii o sa-i fac !

Link către comentariu

Iei senzori aftermarket direct albi , senzorii se gasesc pe culori si la cat costa nu e pb, etrierii ma gandeam la albi? ce ziceti?

Link către comentariu

Cu folie i-ar sta super...La etrieri si eu ma gandeam tot ca Gabriel,cred ca ar da bine albi.

Link către comentariu

Eu, unul, am inceput sa nu mai agreez etrierii vopsiti in altceva decat non-culori, mai ales in cazul in care suprafata in sine nu are netezime. Si daca tot e vorba de nonculori, albul recomandat ar fi mai interesant pe langa negru, insa la ce praf si pulbere e supusa zona respectiva, ar deveni ceva indescifrabil. As ocila intre gri si negru.

Link către comentariu

Aseara am fost cu masina la doctor , asa cum zice-am cu cateva posturi in urma am schimbat un suport de la motor ( parca nu mai am asa vibratii in volan si e mai silentios )

i-am pus placute frana fata -spate si i-am schimabat fitrele si uleiul !

In weekend o sa primeasca cauciucuri de vara si am sa pun jantele de aluminiu :Driver:

cat despre etrieri am vazut ieri un passat alb exact cum imi doresc eu cu bandourile cromate si cu folie discreta .. avea etrierii rosii ! m-a facut sa ma razgandesc

daca pana la etrieri arata ca o limuzina veritabila de la etrieri parca era kich.. ( parerea mea ) asa ca m-am razgandit si am sa-i fac gri ,placutele de frana sunt noi si sunt negre

cred ca o sa arate bine , o sa arate a "nou "

Sper maine seara sa pot posta poze " noi "

imi pare rau ca nu am avut reactie sa fac poza masinii caci eram in trafic .. sper sa o mai vad , e din Arad ..

hai noroc

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumoasa foc!Vad ca are cu cine sa vorbeasca,are o vecina caravan(break) :P

Modificat de Adrian2008
Link către comentariu

Eu zic sa lasi asa bandourile. Nu exista din fabrica bandouri vopsite, numa in combinatie cu comul ala, si acolo incepe alta distractie...

Link către comentariu

Cum sa nu existe bandouri vopsite din fabrica? :blink: (sau te referi strict la modelul passat?) masina mea a venit cu ele vopsite gata si mai am cativa prieteni care au la fel :P

Eu zic ca va arata si mai clean cu ele vopsite ;)

Modificat de h3llboy
Link către comentariu

da are o prietena :blink:

stiu ..bandourile tot cochetez cu ideea sa le vopsesc sau sa le inlocuiesc as vrea daca le vopsesc sa pun si partea cromata .. care costa ceva ..

mai e si partea cu senzorii de parcare , momentan eu am senzori aftermarket , nu stiu cat m-ar costa sa trec pe cei OEM pt a putea pune bandoul original pt senzori , oricum in vara asta e programata o reimprospatare a vopselei , polish profesional si un nou strat de lac si daca reusesc asta poate atunci or sa vina si bandourile ..

am tot studiat piata si ma gandeam sa o vand mai ales ca are si ceva km 235000 dar de vreo luna jumate fac naveta zilnic cu ea vreo 150 de km si chiar ma incanta ,daca in 2 ani nu m-a surprins acum intr-o luna jumate a facut-o media consumuli mixt e de 6,5 !!!! ceea ce eu cred ca e ff bine !

i-am schimbat placutele , rectificat discurile ,schimbat ceva tubulatura de la intercooler ( au fost uzate ) am pus jantele cu cauciucuri de vara , urmeaza distributia si poate un chit de ambreiaj nou si cred ca o sa o tin pana la 4-500 de mii

Link către comentariu

O vanzare a masinii in conditiile actuale ale pietei auto si nu numai, ar duce la o sub-evaluare a acesteia din punct de vedere al pretului, nu merita sa o vinzi, la cat ai investit in ea, nu ma refer aici strict la bani, mai sunt si altele printre care cu siguranta si pasiunea, pe care eu o consider superioara banilor :lol:

O sa tina si mai mult de 500k daca o intretii corect si ai grija de ea, ceea ce nu se pune problema :)

Ce n-as da sa am eu motorul tau :)

Modificat de h3llboy
Link către comentariu
Mai bandourile Mircea si apoi :) :lol:

Tu Luci ai o fixatie pe bandouri :).... vad ca si pe Mircea-l stresezi... cred ca le dam jos si ti le punem in brate sa ni le vopsesti sa nu ne mai stresezi :D...

Mirciulica.... fain arata jucaria da mai plimb-o la intalneli sa o mai vedem... stii cum e vorba aia: ochii care nu se vad se uita.... asa si aici... masina care nu se vede se uita.

Link către comentariu

@h3llboy

am avut si eu 1,6 AZD inainte sa-l iau pe asta , intr-adevar e un pic de diferenta ! dar costurile de intretinere sunt si ele diferite !

asa e masina ar fi sub evaluata si intr-adevar am investi in ea si suflet si bani , e pe departe cea mai misto masina care am avut-o ..din cele cateva care le-am avut !

@ aerofan .. pai eu tot incerc sa vin .. dar voi va afumati ! :)

poate o punem in sfarsit sambata de un gratar !

Modificat de Red
Link către comentariu

Eu am zis ca AZD are sa fie ultimul motor benzinar(aspirat) la care ma mai gandesc, in viitor cu siguranta ceea ce voi lua va avea turbo (ori benzina ori diesel), pentru ca...diferenta e mare (la consum si cuplu) si incep sa-mi dau seama ca benzinarul aspirat nu are tocmai cel mai bun raport consum/performante si e destul de gurmand, in fine vom vedea ce va fi, pana atunci bafta cu masina si o sesiune foto nu i-ar strica (interior+exterior) :blah_:

Link către comentariu

Te-ai despartit repede de ea :D frumoasa si dotata totusi, motorul insa...nu se ridica la nivelul TDI-ului, si tinand cont ca motorul face cam 70% din masina (cel putin eu asa il consider, cireasa de pe tort) ai facut bine ca ai dat-o. Sa vedem pe viitor si la mine ce urmeaza :blah:

Link către comentariu
  • 1 month later...

salutare !

noa in weekend am mai facut ceva constructiv , am renuntat la suportii de la numarul de inmatriculare , ce a iesit vedeti in poze , mie unu imi place la nebunie !!

pe langa asta am polisat si farurile un pic , sunt mai clare acum !

;) :( :)

post-5830-1242640399_thumb.jpg

post-5830-1242640585_thumb.jpg

post-5830-1242640611_thumb.jpg

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!