Jump to content

Passatul Alb


Red

Postare recomandată

Frumoasa masina, chiar imi pare bine ca ai reusit sa faci rost de bani si nu o mai vinzi,era pacat sa o vinzi,arata super.Iti doresc multi km in continuare si fara incidente

Link către comentariu
  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    77

  • JonDoe2

    16

  • claudiu_83

    10

  • h3llboy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc, tare mult si eu sunt tare bucuros ca nu o mai dau , chiar azi i-am comandat unitatea de DVD , interfata dietz 1412 mi-a venit acum 10 zile , in weekend o sa fie work shop si o sa pun in sfarsit pozele si cu carkitul parrot

ma mai bate gandu sa-i pun si folie .. dar as vrea sa pun folie .hmm nu stiu cum sa ma exprim . nu vreau omologata ,vreau sa pun folie cu opacitate minima , sa schimb doar putin culoarea geamului .. sa fie in limitele legale .. ( care nu stiu exact de unde sa le aflu, poate ma ajutati voi )

inca o data multam pt urari si o sa revin cu poze cat mai recent , pana atunci :somnmare: si hai noroc

Link către comentariu

Vai, eu credeam ca va fi urmat un up-grade, si de aceea o vinzi. Slava Domnului ca nu ai dus planul la capat, ca nu ar fi avut sens, odata ce ti-ai fi dorit din nou un Passat.

Daca tot preferi geamuri nu foarte inchise, incearca sa pastrezi aceeasi nuanta la spate cu cea de pe fata. Mie nu-mi place deloc aspectul de "masina de marfa" ce apare cand geamurile spate au grad de opacitate foarte ridicat, foarte negre. Succes cu unitatile proaspat achizitionate !

Link către comentariu

mi-as fi dorit un A6 2,5 dar pt moment ramanem asa ..:)

cu foliile da vreau ceva discret si sa fie aceasi opacitate peste tot luneta,geamuri fara geamuri sapte

cat despre unitati .. or sa stea pe birou din pacate o perioada caci mi-am rupt piciorul si-s ghipsat momentan ..

deci iarasi se amana pozele :P

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am adaugat niste poze , de la ultimul update ,dvd-player in cotiera si interfata dietz 1412 si poze de la penultimul updadte

car kit Parrot ls 3200 color..

cat despre masina ..proiectul se aproie de sfarsit in ideea ca am ajuns sa pun pe ea cam tot ce mi-am dorit

masina e un AWX de 131 de cai

cu tempomat ,climatronic ,full electric , comenzi pe volan

si de cand am luat-o i-am adaugat ( nu neaparat in ordinea asta ca nu mai stiu exact ordinea )

- revopsit bari

- proiectoare

- xenon

- jante de aluminiu Road America pe 16" cu prezon antifurt OEM si cu capace pt prezoane

- senzori de parcare acustici ( replica la cei oem )

- plafoniera w8

- difuzoare DLS si antifoant usi cu folie bituminoasa

- MFD

- DVD-player BOA (dietz) + mmi Dietz 1412

- car kit Parrot ls3200 (asta deja e upgrade caci inainte am avut nokia car lit 91 care e la vanzare acum )

- vopsit etrieri

- leduri smd la interior

- stergatoare aerotwin

- presuri de cauciuc Oem

altceva nu cred ca i-am mai adaugat , sau am uitat :)

in plan am folie cu opacitate 23 % !!!!!

si insertii de aluminiu in interior

vopsirea banodurilor in culoarea masinii daca gasesc un vopsitor meserias

polis

fusta spate cu evacuare dubla ( nu stiu sigur daca o sa pot dpdv tehnic )

cam asta-i masinuta la ora actuala ar trebuii sa pun si niste poze cu ea curatica ...

post-5830-1222695066_thumb.jpg

post-5830-1222695223_thumb.jpg

post-5830-1222695241_thumb.jpg

post-5830-1222695348_thumb.jpg

post-5830-1222695371_thumb.jpg

post-5830-1222695394_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

foarte ambitios proiectul!imi place mult!Felicitari..vad ca si dvs aveti "maciulia" schimatorului murdara..stiti cumva cu ce se ia?

Link către comentariu
vad ca si dvs aveti "maciulia" schimatorului murdara..stiti cumva cu ce se ia?

multumesc mult ;)

se ia .. cu .. "alta noua " am comandat-o deja .. 13 oiro de la Jermania :(

mda nu e ea high line dar e .. speciala .. sper daca ajuta Doamne Doamne si Iulian31 sa-si schimbe masinuta si la un interior de piele alcantara

Link către comentariu

am obsevat ca sub butonul ptr dezaburire luneta ai un alt buton ptr dezaburire. este ptr parbriz?eu acolo am scaunul incalzit stanga :D

Link către comentariu

dap ai observat bine , dar acel buton .. hmm .. a fost si o poveste pe topicul de proiectoare cred cu el ..

acel buton e de la proiectoare , eu mi-am montat proiectoarele ulterior si le-am legat separat , le pot aprinde oricand ,

nu am vrut sa-mi schimb blocul de lumini si cum am avut butonul de dezaburire l-am folosit pe ala i-am schimbat doar culoare ledului "in folosinta " din galben in albastru-violet ..

Link către comentariu

Impecabila ! :huh:

Red, daca te-ai gandit la bandouri de highline, nu ai luat in calcul slefuirea, apoi vopsirea celor actuale ? Pana acum am auzit pareri contra, dar pana la urma imi pare ca da un aer de suplete cu ele vopsite si fara baghete de crom.

Link către comentariu

ma tot gadesc cum sa fac ...

cred ca mi-ar parea rau de numa numa .. daca le-as vopsi si dupa 1-2 luni s-ar decoji !

mda mai bandouri vopsite si geamuri un pic mai fumurii si gata :D

Link către comentariu

sunt de acord cu RedFighter pt ca eu au un prieten care a avut o problema la bara din spate a masini fiind nevoit sa o revopseasca, fiind compusa din 2 parti cea suerioara vopsita in culoarea masini si partea inferioara care avea niste "pori" exact ca si bandourile de la vw,iar la vopsire meseriasul a aplicat un fel de chit ma rog are denumire speciala imi scapa acum (care din cate ma inteles are si rolul de a face "priza' buna intre vopsea si plastic), peste partea inferioara eliminand acei "pori" si vopsind apoi cu negru.Ideea e ca masina are aproape 2 ani si nici urma de exfoliere sau geva de genu'.Deci io zic ca aceasta metoda poate fi aplicata cu succes si la bandourile de la passat.Si eu am de gand sa le vopsesc in culoarea masini dar as vrea sa pot insera si partea cromata dar sa nu iasa in relief, m-am gandit sa cumpar banda cromata am vazut prin vitan iar grosimea acelei bande sa fie slefuita din bandou practic sa iasa cat mai la nivel si cu un aspect cat mai apoapte de original.problema fi grosimea bandourilor adica am nevoie de o banda cromata cat mai subtire ca sa slefuiesc cat mai putin din bandou.ramane sa mai studiez problema pana o pun in practica

Link către comentariu

Cosmin TDI, Mai bine schimba bandoul cu totu' si ia-ti direct cu banda cromata ca e munca multa si migaloasa, sa confectionezi tu .. SI nu iese perfect :icon_thumright:

Link către comentariu

gata m-ati convins !

ma duc zilele astea sa vad unde pot sa le vopsesc in conditii optime

sunt curios pe la schroturi daca nu le gasesc cromate :icon_thumright:

nu vreau sa fac manufacturi al estetica masinii , daca le vopsesc si nu gasesc cu crom , macar sa le fac undeva profi !

Link către comentariu

sunt necajit :)

azi pe drumul arad -oradea am lovit un porumbel ( saracu de el ) si mi-am indoit numarul si crapat fff putin lacul de la vopsea pe bara ..

am avut noroc ca l-am lovit cu numarul ca daca imi intra in motor nu stiu ce era .. aveam cam 140-150 ...

a trebuit sa scot penele cu mana sa nu ajunga prin radiator si pe la motor ..

post-5830-1223744628_thumb.jpg

post-5830-1223744649_thumb.jpg

Link către comentariu

Tot respectul pentru munca depusa la aceasta masina! E foarte frumoasa!

Imi pare rau de incident , totusi daca nu e suparare: nu era cam mare viteza de croaziera ? :icon_thumright:

Link către comentariu

urat incident..bine ca a fost vorba numai de un porumbel..daca era un caine iti zbura toate grilele (cum a patit tatal meu pe la 180 a adunat bucati de bara de pe tot drumul) era un pic mai nasol...saracu porumbel ce l-ai spulberat.. :icon_thumright:

Link către comentariu

mda era un pic cam mare .. nu era viteaza de croaziera ,tocmai ce am revenit inapoipe banda mea dupa o depasire a unui tir , in fata mea alt tir , am trecut printr-o zona cu multi pomi

iar printre mine si camionul din fata a trecut un stol de porumbeii ..din pacate pt unu dintre ei si pt numarul meu a fost tragic :icon_thumright: s-a speriat si pasagerul din dreapta ca de altfel si eu ,am tras imediat pe drepta de frica sa nu fi ajuns ceva in motor sau in radiatoare ..

Link către comentariu

Ok , nu-i bai , poate asa rezolvi si treaba cu bandourile (si spoiler-ele,zic eu).Bafta in continuare!

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!