Jump to content

Passatul Alb


Red

Postare recomandată

Plafoniera de w8 am comandat-o la reprezentata vw din Arad 128,49 ron +tva, fusta nu am gasit-o inca , stiu doar ca vreau ;) asta in ideea in care va mai sta masinuta la mine

caci asa cum zice si semnatura mi-as dori un A6 ..

xenon nu o sa pun si pe proiectoare deoarece nu ma ajuta cu nimic la vizibilitate ci doar sa fiu mai bine remarcat .. si asa nu le prea folosesc le-am pus sa le am in caz de Domane fereste ;P

adevarul e ca am in proiect sa construiesc niste becuri cu leduri pe soclu de H3 , de cumparat nu am gasit inca ... ceva in genul becurilor cu leduri flux de pe pozitii

bandorurile am vrut sa le vopsesc cand am revopsit barile ( erau zgariate in ateva locuri ) si chiar se cer vopsite ..dar meseriasi pe la care am fost eu fie nu inspirau incredere fie imi spuneau ca nu tine .

desi mi-as dorii . sa le fac albe ...mi-ar placea daca ar fi cu crom .. dar deh nu le poti avea pe toate :Driver:

nah gata cu vorba ..pozele promise :) senzori de parcare , navi+carkit , roti de iarna , proiectoare ,leduri pe pozitie ,xcarlink

post-5830-1198330878_thumb.jpg

post-5830-1198330899_thumb.jpg

post-5830-1198330910_thumb.jpg

post-5830-1198330917_thumb.jpg

post-5830-1198330926_thumb.jpg

post-5830-1198330933_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu
  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    77

  • JonDoe2

    16

  • claudiu_83

    10

  • h3llboy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Superrr!a iesit foarte bine imi place ce ai pus pe ea si ce planuri de viitor ai.De unde ai luat navigatia mfd si un pret pe pm! daca se poate!

Link către comentariu

Frumos, naviplus face toti banii :icon_thumright:

Eu zic sa te mai gandesti daca sa-ti iei A6 cu motor de 2,5

Eu am vrut sa caut inainte de passat un A6 si m-au linistit cateva persoane spunandu-mi ca-i mult mai fiabil motorul de 1,9 si mai bine ii fac cip. La un 2.5 o sa platesti taxe foarte mari la asigurare si la impozit si plus de asta si consuma mai mult

Dar un A6 2,5 tdi V6 quatro ala cred ca e nebunie curata, mai rau e ca nu avem noi drumuri pentru asa masini

Ca un sfat pune-i folie neagra ca schimba total aspectul masinii :icon_thumright:

Link către comentariu

multumesc de urari ..

cu folia .. inca nu stiu ce sa zic .. am geamurile din spate zgariate de la praf si ar trebuii sa le schimb daca pun folie .. plus ca imi place sa am vizibilitate ridicata ..

daca as une folie as pune ceva fff light ... pana acum toate modificarile au fost cat se poate de aproae de linia OEM

lucrul care ma macina cel mai mult sunt bandourile :icon_thumright: alea as vrea sa le fac albe .. complect dar nu am gasit pe cineva care sa le dea jos si sa le voseasca .. in care sa am incredere !

sunt un tip extrem de pretentios ... deh..pitici astia :icon_thumright:

cat despre A6 hmm.. da mi-as dori v6 quattro .. dar in stare buna .. totusi masina e mai mare si e alta clasa .. dar e clar ca nu voi schimba passatul decat pe un A6 cel putin

cu un nivel de echipare asemanator ca al passatului si ok dpdv tehnic

Modificat de Red
Link către comentariu
  • 4 months later...

Deocamdata pasatul nu l-am dat , nici audi nu am luat :P

dar in schimb a primit xenon passatul , si vreau sa spun ca sunt cel mai mare dobitoc ca nu am facut investitia asta mai devreme , e diferenta de luminozitate extrem de mare plus ca " blituri " din sens opus nu prea am primit, am primit vreo 2-3 pe un drum timisoara - arad , dar as putea spune ca m-au bituit intamplator din cauza diferentei de nivel intre masini

atasez si doua poze cu investita , drept e caci sunt cam neclare dar deh .. telefoanele astea cu camera :lol:

hai noroc si la mai mult :)

post-5830-1209467850_thumb.jpg

post-5830-1209467868_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumoasa rau masina...o modifici cu gust si numai cu piese originale,ai o bila alba :001: pune-i xenon si in proiectoare..atunci chiar ca vei vedea perfect,numai bine si ai grija de ea. :)

Link către comentariu

salut Mircea ,

imi poti spune te rog cat te-au costat xenoanele ?

btw. f tare masinuta mai ales cu jantele alea Road America , o vad de multe ori in oras :001:

drive safe :)

Link către comentariu

multumesc mult de urari ,

si inca o data repet diferenta de la becuri normale la Xenon e ... uimitoare , urmeaza probabil un kit si pt proiectoare sa fie tacamul complect ... dar deocamtata ramane asa ..

kitul de xenon l-am cumparat de aici de pe forum de la Deian ( Dilaru ) si a costata 2,8 mil , montatul l-am facut singur , a durat vreo 2 ore .. caci am tinut neaparat sa nu se vada nici un fir ..deh piticii :))

RDF .. mda .. mai bandourile alea albe cu crom :) ma macina si atunci chiar ca e tacamul complect !

hai noroc si :lol:

Link către comentariu

o intrebare..ca mi s-a parut ca nu vad io bine.... :D :wub: :vaidecapulmeu: de ce ai 2 butoane de dezaburire? sau mi-a scapat mie ca nu am citit bine? :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

ba ai vazut bine :D da am doua butoane acolo dar nu sunt chair amandoua pt dezaburire .. :wub:

cel din mijloc e pt PROIECTOARE , le-am legat independent de tot adica , releul e pus direct pe baterie asa am vrut..

am uitat sa mai precizez ca masina a primit si difuzoare fata spate DLS , drept e ca entry level dar dls si antifonare a ausilor cu folie bituminoasa ..

sunetul s-a modificat mult in bine , dar tind sa cred ca mfd-ul e prea slabut pr difuzoarele alea .. nu prea as vrea sa renunt la mfd dar mi-as dorii o calitate mai buna a HD unitului ..

Link către comentariu

Da, se afla pe un topic special niste detalii despre modul inovator de conectare a proiectoarelor.

Vazusem pe un forum strain pe cineva care afirma neta superioritate a MFD-ului fata de radiocas GAMMA (eu cu BETA la 4 difuzoare ce sa mai zic ) :D . Interiorul de B5/B5.5 imi lasa deseori impresia de anost, iar MFD-ul schimba radical asta. Nu are sens sa renunti la superbitatea aia de display, mai ales ca ar fi mai la indemana un amplificator conectat la un subwoofer (asta daca s-a zis "caliate" in sens de dorinta de joase).

Numai bine !

Link către comentariu

Mircea..daca-ti vopsesti bandourile, vopseste-ti si fustele si pragurile :)) Eu zic ca o sa arate mult mai bine :)

Oricum ii frumoasa rau masinuta :) si ma cam tenteaza sa-ti fur volanu..:)

Link către comentariu

bandourile da vreau sa le fac .. albe dar vreau sa iau din alea cu crom:) fustele nu imi plac cum arata vopsite ..

cat despre volan :P tre sa furi si tempomatul sa se renteze :rolleyes:

Link către comentariu

:) pai tempomat am mai :lol: pe minte ma tenteaza comenzile pe volan..:lol:

Link către comentariu

mda dar comenzile de la tempomat sunt pe volan la mine :)

Link către comentariu

ehh..si daca o sa am si pe volan si pe maneta aia ?:P ar fi vreo problma ?:P

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Din pacate... masina este scoasa din nou la vanzare ..:P asa ca Rio .. poate o sa ti-se indeplineasca dorinta cu volanul :lol:

Link către comentariu

daca nu sunt prea indiscret de ce o dai? ai ceva mai bun sau te-ai plicitisit de ea?

Link către comentariu

salut domnu` red ! ti-ai facut masina cu un gust super bun sa zic asa. felicitari pt passat

e sora sau fratele la al meu :)) . cam ce ti=ai facut tu la a ta vreau si eu la mea. zimi te rog cat a costat navigatia+magazia de cd-uri ca nu cred ca avea sau avea?si cat au fost boxele schimbate?si cum adica kit de xenoane e 2.8 mil ? deci pt ambele pozitii este 5.6 ?! dami te rog un pm sau raspunde-mi aici. e greu sa pui xenon de unul singur ?! :blink:

multa bafta tuturor!

Link către comentariu

Red :D pacat..dar sper ca nu faci si tu ca si restu..o dai ca sa-ti iei seria 5 :|

Link către comentariu

Salut la toti ,

sa stiiti ca si eu sunt dezamagit ca tre sa o dau , nu nu am gasit nimic mai bun inca ... dar din pacate aspir mai nou la ceva mai important decat masina si anume imi doresc sa imi iau un apartament si am nevoie de bani astia , probil ca daca o sa o dau o sa imi iau un golf 3 sau ceva pana ce imi revin financiar .. nah asta e singurul motiv pt care vreau sa o dau ..

dar daca ajuta Dumnezeu sa fac rost de banii de care am nevoie nu o sa o mai vand .... de aceea in aria vanzari am pus un pret cam ridicat pt anul de fabricatie .. dar asta e ..

referitor la xenonane si navigatie ..

navigatia a fost 320 de euro + un cdplayer original vw iar magazie de discuri nu am ci am xcarlink care a fost daca retin bine

470 de ron cu tot cu transport

xenoanele le-am luat de la Lexxus de aici de pe forum si da au fost 280 de ron pt o faza 35 de w; 6000k de montat

se monteaza ff usor .. dar mie mi-a luat vreo 6 ore caci am ascuns firele sa nu se vada .. diferenta de vizibilitate .. de la becuri philips la xenon ... INCOMPARABILA ...

Link către comentariu
  • 2 months later...

nah de data asta vesti mai bune :icon_thumright:

masina nu s-a vandut si nici nu cred ca o sa se vanda de graba , am rezolvat o parte din "acoperis" asa ca masina inca e in familie :lol: mai mult a primit si ceva cadou si o sa mai primesca ..

a primit un car kit parrot ls3200 color cu bluetooth care efectiv m-a surprins cat de misto poate sa fie ( multam lu Bamse ca si-a postat si el achizitia ca de acolo am furat si eu ideea )

o sa pun imediat si poze cu el .. e absolut fenomenal ..

masina o sa mai primeasca o interfata mmi dietz 1412 si un dvd player in cotiera boa iar daca da Domnul un interior de piele alcantara

p.s. ma duc sa fac poze :)

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!