Jump to content

Oglinda Retrovizoare Dreapta Mica


blackWolf
 Share

Postare recomandată

se scoate prin forta in principiu, se tine in niste cleme si trebuie trasa afara... problema e ca daca nu ai scula necesara (o chestie lata, in forma de L) ai sanse mari s-o spargi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    14

  • F l o r i n

    9

  • WNS

    8

  • Al Bundy

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am gasit-o asa in parcare

capaul oglinzi iese foarte usor pt ca e crapat din cauza acelui imbecil care a dat peste ea.

imi poti spune pls daca geamul pe care intentionez sa-l cumpar vine cu sistem de prindere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noua oglinda se monteaza prin impingere pur si simplu? Intreb pt ca mie mi-au crapat sticla incercand s-o fure si, desi crapatura are numai cca 1 cm, as schimba-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa oglinda?, stie cineva un pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreaba l pe volksman.

eu intetiononez sa o cumpar astazi.

am inteles ca are si este 650 mii

multam ICE 2K pt poze.

sper sa o se monteze usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se monteaza prin impingere. si pretul daca nu ma insel este de 550+450 (sau 650+550, nu sunt sigur) pentru stanga+dreapta. (aia din dreapta e mai ieftina).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat deja

650 mii

diseara am sa o si montez.

sper sa-mi iasa si sa nu fac vreo inventie:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam pt poze.

revin cu vesti dupa ce o montez

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, deci se gasesc la Volksman

merci mult

multumim si pt. poze :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Stiu ca la Golf-urile comercializate in U.S. oglinda retrovizoare are aceleasi dimensiuni ca si cea din partea stanga. Am obsrvat ca un coleg de forum (Rudolfs)si-a inlocuit-o cu una pe care a achizitionat-o de pe e-bay, probabil din U.S.

Totusi deoarece ma intereseaza subiectul nu am putut sa nu observ ca exista alte modele ale grupului VAG ce sunt echipate si in Europa cu oglinzi retrovizoare de aceleasi dimensiuni si care la prima vedere sunt identice cu cele de pe Golf/Bora. Aici as meniona Skoda Oktavia I, Audi A6 (penultimul model), Skoca Superb.

Intrebarea este daca as putea monta o oglinda retrovizoare dreapta de la un astfel de model? Sau daca este cineva care a montat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa mearga cea de la O I ca pe stanga s-a potrivit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai inlocuit toata oglinda cu suport cu tot? Ma intereseaza daca la sistemul de prindere pe portiera mai trebuie facute modificari sau rama portierei are acelasi unghi de inclinare la ambele modele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de ce vrei sa o schimbi pe cea mica. nu e practica, sau e vorba doar de aspect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu imi place deloc cum arata, in al doilea rand cred ca este si mai practica daca este mai mare (mai multa vizibilitate).

Dar cel mai important motiv pt a o schimba este aspectul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

la inceput am crezut ca o sa ma enerveze la culme "chichineatza" aia de oglinda.

acum insa m-am obisnuit, chiar daca o pun sa "bata" spre exterior, asa incat nu prea vad pe dreapta unde e bordura :banghead:

Modificat de Gorillaz_Doktor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa mearga de leon,eu le am pe amandoua mari.mi-ar placea sa le am pe amandoua mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate pt. stanga nu cred ca exista mica... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concluzia?

A montat cineva oglinda mare pe partea dreapta de la alt model (skoda; audi; seat )

Ma intereseaza si pe mine sa schimb "oglinda de farduri" din partea dreapta :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atentie la oglinzile de UK, unghiul din care sunt facute sa fie privite e diferit. cu alte cuvinte cea mica de pe stanga e facuta sa poata fi privita de pe locul din dreapta. reglajul este inutil pentru ca nu ajunge in pozitia corecta.

cine vrea oglinda mica pe stanga nu cred sa aibe sanse. pe dreapta sunt modelele de us.

eu caut in acest moment sa imi pun oglinda mare pe dreapta. va spun in max 2 saptamani rezultatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

La mine...un caz similar...oglinda lateral

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu sigur ca exista oglinda mare pt dreapta, am vazut si golf si skoda.. la skoda octavia stiu k se poate comanda cu oglinda mare. o prietena de-a mea a comandat cu oglinda mare.

o sa caut la dezmembrari la pit sa vad daca au baietii o oglinda de golf 4 sau cel putin sa compar golf 4 cu passat sa vad daca sunt la fel..

cineva spunea ceva de oglina de passat cu semnalizator.. ultimu model are semnalizator pe oglinda ala dinainte nu..

apropo.. cum se demonteaza oglinda? doar geamul ma refer. vreau sa vad d c n imi merge sistemu de reglare al oglinzii aleia..

noroc

Modificat de Mihaitza83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda mare pe dreapta poti comanda de pe modelele de SUA sau de UK. Eu asa am luat de pe ebay.

Oglinzile de Passat ar fi frumoase daca s-ar putea monta pe sistemul de prindere de la Golf/Bora.

Oglinda in sine (sticla) e prinsa in niste cleme. Daca tragi finutz de margini tre sa iasa. SDe asta se si fura asa des. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!