Jump to content

Oglinda Retrovizoare Dreapta Mica


blackWolf
 Share

Postare recomandată

Salut, nu am mai gasit pe forum discutie legate de oginda dreapta care e dupa cum stiti mai mica. Cel putin mie imi pare inestetica. Intrebare e daca se gaseste pe undeva oglinda in marime normale ca la variantele din SUA. Aveti idee daca oglinda de octavia se pot adapta, ca am vazut ca unele variante au oglinzile normale, ca sa zic asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    14

  • F l o r i n

    9

  • WNS

    8

  • Al Bundy

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca chiar ti se pare inestetica... Cred ca ar fi o solutie. Nu sunt sigur 100% dar la Passat s-a renuntat la oglinda dreapta micuta dupa 2003 parca. Poate e optional sau nu asta nu stiu. Ce e sigur e ca am vazut Passat-uri cu oglinzi "egale" la dimensiune. Oglinzile sunt asemanatoare la Golf si Passat deci daca gasesti o oglinda dreapta (mare) de Passat nu cred ca vei avea mari probleme sa adaptezi una.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma incomodeaza cea din stanga, mica, si ma bate gandul sa o schimb. Nu exista un cod pentru oglinda stanga de marime normala ?

PS: nu vreau sa umblu cu improvizatii :winter:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma incomodeaza cea din stanga, mica, si ma bate gandul sa o schimb. Nu exista un cod pentru oglinda stanga de marime normala ?

PS: nu vreau sa umblu cu improvizatii :D.

Vroiai sa spui 'oglinda dreapta',nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I am so stupid :D. Ma uitam din fata. Corect, e cea dreapta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu (desi s-ar putea sa gresec) oglinda normala, pe dreapta, la passat, e cu semnalizare incorporata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut pe passat model mai nou oglinzi simetrice si cu semnalizare in corporate. O sa intreb la magazin cat costa un set nou, asta ar insemna sa schimb si stanga.

Nu umbli cu improvizatii trebuie doar montat corpul oglinzii noi pe bratul celei vechi sa se potriveasca pe usa, procedura e simpla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

O varianta ar fi cum a facut amicul Barabas Leiba de pe Polo: comanzi o oglinda de dreapta in Marea Britanie sau cauti pe la dezmembrari o masina cu volanul pe dreapta. Ca sa eviti orice risc de nepotrivire...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai simplu e sa faci rost de codul oglinzii dreapta pt Marea Britanie si o comanzi de la porsche dupa cod...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau sa incerci pe e-bay unde am vazut pe la 89 EURO oglinda dreapta mare cu incalzire si oglinda albastruie. Trebuie sa fie si la PoRo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru sfaturi. O sa ma duc la PBN, si o sa ma interesez de oglinda, poate fac rost de un cod. Asta dupa ce montez scutul metalic :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat ai dat pe scutul metalic? Am inteles ca e in jur de 1800 RON la PoRo.

Daca afli ceva de oglinda mare dreapta anunta-ma te rog si pe mine. Vreau sa imi schimb si eu oglinda si sa imi pun capace cromate la ele. Poate facem un mic "group buy" :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scutul metalic e 1500 ron, la PBN. Eu l-am gasit la 750 ron, dar e fabricat in Rusia. Si e ceva mai solid decat cel original. Nu ti-l recomand pe cel de la PBN, e cam scump, si e mai fragil.

Despre oglinda nu am aflat inca nimic, dar vreau neaparat sa o schimb :D. Cum aflu, te contactez.

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folositi cu incredere PM sau topicul asta pentru discutii nelegate de subiectul acestui topic cum este cea despre scutul metalic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, scuze. Revin la oglinda: are cineva codul ei ? Ma intereseaza oglinda dreapta full-size.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce se mai intampla? Chiar vreau oglinda mare pe dreapta! Ati gasit ceva? Pe e-bay nu mai gasesc.

Am nevoie de una incalzita cu reglaj electric si sticla albastruie concava. Stiti voi de care. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit pe net un cod asociat oglinzii laterale dreapta incalzita electrica si cu sticla spre albastru.

Codul este 1AMRE00432 sper sa nu fie codul din magazinul respectiv.

Ramane de verificat la un magazin de piese...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am fost la PBN si am intrebat de cod pt oglinda mare dreapta. S-au uitat foarte ciudat la mine. Nici nu au auzit de asa ceva. La Golf/Bora cica nu exista. :banghead:

Trebuie cautat in alta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: cum sa nu existe? Si in anglia cu ce umbla aia? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe o Octavia Break am vazut oglinda dreapta mare, proprietarul spunea ca asa a venit din fabrica. Din cate stiu eu este acelasi tip de oglinda ca si pe Golf.

Modificat de KLF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten de forum (Dracula) si-a comandat manerul de la sofer pentru modelul din Marea Britanie ca sa fie fara incuietoare, deci trebuie sa se poata comanda si oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar oglinda mare de Anglia e de sofer si are si partea de unghi mort.

Nu are cineva o carcasa de oglinda mare de Octavia sau Passat, si crapata sau sparta, sa vedem daca se poate monta pe suportul de oglinda mica? As fi curios. Poate comandam oglinzi de Octavia sau Passat si le adaptam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine m-ar interesa, se spune ca asta ar fi oglinda de gti . golf jetta.... nu stiu ,

s-ar potrivi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic da.

Incearca sa faci rost din SUA. Acolo au oglinda mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii tehnice despre cum se poate schimba geamul oglinzii stanga?Oglinda este incalzita si albatruie.

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!