Jump to content

Un Skimb , Ceva :)


puZz
 Share

Postare recomandată

Am in masina un AAz de pe golf 3 , 75 cp , merge f bine , consum redus

Doresc sa-l schimb cu un benzinar de 1.8 8v.

Optiunile sunt - dau eu turbodieselu cu cutie , cablaje, ambreiaj heavy duty (f rar se gaseste,s' numai p masini de interventie)motoru,bineinteles > si primesc 1.8 cu cutie si cablaje si tot ce mai este la el

- ori cumpar 1.8 8v ,complet si in cazul acesta Vand AAZ-u la 4oo de E

Astept raspunsuri

OT - am vazut ca la aria g3-vento nu sunt vanzari asa ca lam aruncat aici anuntul.sa ma corecteze un moderator daca am gresit si sa plaseze anuntul une trebuie' :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am in masina un AAz de pe golf 3 , 75 cp , merge f bine , consum redus

Doresc sa-l schimb cu un benzinar de 1.8 8v.

Optiunile sunt - dau eu turbodieselu cu cutie , cablaje, ambreiaj heavy duty (f rar se gaseste,s' numai p masini de interventie)motoru,bineinteles > si primesc 1.8 cu cutie si cablaje si tot ce mai este la el

- ori cumpar 1.8 8v ,complet si in cazul acesta Vand AAZ-u la 4oo de E

Astept raspunsuri

OT - am vazut ca la aria g3-vento nu sunt vanzari asa ca lam aruncat aici anuntul.sa ma corecteze un moderator daca am gresit si sa plaseze anuntul une trebuie' :blink:

pot sa iti ofer un motor 1800 de pe golf 2 an92 cod pf complect .cu toate anexele,calculator,instalatia electrica,functioneaza f.bine trebuie schimbate semeringurile de supapa(boala lor) are si galeria de evacuare pana la catalizator,putem face schimb sau pret pt a elibera locul din curte 200 euro,sant din BUCURESTI.mai multe relatii la tel 0722501091 intru rar pe NET.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricat de bine ar suna , eu nu pot sa ajung pana la bucuresti. nam nici bani ptr motorina nici timp.

..asa ca nu stiu cum am putea face. :lol:

Cat mie de ciuda .... e fain PF - 105 hp , 114Nm . mama ei d viata

P.S. cutie nu ai la el ? daca da in cate viteze e ? daca nu ce COD de cutie sar potrivi la el ?

Modificat de puZz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cutia nu e scumpa .... o gasesti la ala in resita daca ai motoru....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un 2.ol 8valve 115cp la schimb...ce zici...problema e ca e pe masina...motor 2E injectie digifantII :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un 2.ol 8valve 115cp la schimb...ce zici...problema e ca e pe masina...motor 2E injectie digifantII :)

merge foarte bine si cutia ta daca cauti pe net gasesti rapoartele de transmisie la diverse tipuri de cutii si o sa vezi ca difera cu putin sau deloc de la benzina la diesel,motorul PF asteapta cuminte o masina pt el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un 2.ol 8valve 115cp la schimb...ce zici...problema e ca e pe masina...motor 2E injectie digifantII :))

dupa cate stiu feri are probleme cu omologarea dieselului, deci iar trebui un motor cum e in talon... si creca acolo scrie 1,8 ...feri sa intervii daca aberez....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mah

imi treve un motor in primul rand Benzinar , si in al doilea rand intre 80 si 130 de cai.asta ptr omologare.

BTW - in talon e 2.0 ABA de 84 KW - cred

@ ThunderRock - de unde esti ?Cu tot cu electrice si minuni?cutie?

@ christofor - daca ai avea un om care sa aiba treaba p aici,sai dai si motoru sa mil aduca , si cand se intoarce sa duca TD la tine .

sau sa vii tu si sa facem aceeasi treaba.Ar fi perfect.

Modificat de puZz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai studiez problema,hai sa vedem niste poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi forumisti

tin sa va multumesc participarea in acest Topic,precum si ofertele pe care mileatz facut

treaba e pe cale sa se rezolve :azi am primit legea noua ref. la sch de motor , si se poate fara sa ma deplasez la bucuresti :)

9o% sigur.

so pot sa raman cu TD care papa putin :)

mersi la toti

un OP sa inkida topicu pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul 1,9 TD AAZ, NU se omologheaza pe golf 1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu scrie nimica referitor la asa ceva.tre sa fie neaparat aceeasi marca.atat.daca nu e,marci banu.

inca si pe dacie mai merge pus motor de golf,daca marci banu.

totu se invarte in jurul banilor in tzara asta :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!