Jump to content

Carburatoare Orizontale...


sharky
 Share

Postare recomandată

am gasit noste caburatoare orizontale solex.....de pe un motor de 1.4...de alfa romeo...pot sa le pun pe un motort de 1.1?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pus le poti pune

intrebarea este ce vei obtine.

presupun ca sunt Dellorto.

Cauta si vezi pt motorul tau ce indicativ ti-ar trebui-de exemplu pe Weber pt 1,8 16v poti pune 45 sau maxim 50.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

omu a spus in posul lui ca sun solex

da de pus se poate pune orice!

ideea este ca trebuie sa iti faci o galerie de admisie pentru a putea adapta noile carburatoare la motorul tau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

omu a spus in posul lui ca sun solex

da de pus se poate pune orice!

ideea este ca trebuie sa iti faci o galerie de admisie pentru a putea adapta noile carburatoare la motorul tau!

Da, flansa este cu adevarat o problema.

In legatura cu potriveala ....trebuie doar sa sti ce jigloare sa-i pui pt mot tau (sunt o gramada de dimensiuni)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana aici se spoate spulbera tot ce s-a zis. eu am un motor de 2000 cmc pe care am pus doua carburatoare weber idf de alfa 33 stradale ( 1500 cmc - 125 cai - boxer). Este adevarat, o galerie desteapta, poate sa faca multe dintr-o masina, dar trebuie gandita. NU mai taiatzi originalul si sa-l inaditzi cu alte bucatzi. O galerie buna se face din inox, da costa. Pe mine m-a dus la 250 euro.

Mai departe, nu merita sa pui doua carburatoare pe un motor de 1.1, il vei sufoca cu benzina. urmatoarea intrebate ar fi, cum pui doua carb-uri (eventual orizintale) in spatele motorului??????? ce tai de acolo???? ce piese intermediare faci??? etc....

trebuie gasita alta solutzie. Daca vrei, te pot ajuta, dar trebuie sa discutam in fatza masinii. suna-ma la 0722 373 944 si vb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

razvane unde e motorul ala de 1279cmc???????? :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant topic.poti atasa te rog fotografii pe parcursul transplantului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

razvane unde e motorul ala de 1279cmc???????? :vaidecapulmeu:

E super crede-ma, urca f f frumos, plus ca la el mai ar fi si multe care tre luate in calcul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D ...am pentru masinutza mea....set carburatoare,orizontale....luate de pe un motor 1100cm de Kawasaki....merg pe motorul meu?.... :D eu cred ca da....cele solex despre care vorbeam...nu sunt orizontale...sunt verticale.....am aflat si eu apoi....o sa fac poze sa vedeti ce am luat...arata impecabil...au fost probate pe un motor de 1.4 ....si mergea bestial...ramana ca regajul final sa fie facut dupa ce le pun pe masina...

flanshele.....o sa fie facute din inox...shlefuit pe interior...distanta intre carburi si chiulasa..o sa fie de maxim 4-5 cm...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

razvane unde e motorul ala de 1279cmc???????? :lol:

A crescut probabil intre timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!