Jump to content

Placute De Frana Indicate ?


ventolino
 Share

Postare recomandată

are cineva discuri zimmermann ventilate si placute ATE sau TRW pe Golf 3 cu ABS sa imi spuna si mie cum se comporta(ma refer la putere de franare, zgomot,uzura discurilor,a placutelor ).Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • v@sy

    8

  • paul_ral

    8

  • Hubacska

    8

  • taz21

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

salut, vad ca topicul asta e mai discutat, asa ca am sa postez aici, sper sa nu supar pe nimeni. as vrea sa schimb cablul de frana de mana, imi ramane blocat, insa nu stiu ce dimensiuni sa comand. daca stie cineva il rog sa ma ajute. mentionez ca masina are cod motor AFT am discuri frana si fata si spate. an 1996, 74kw. multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Gasesti cred la orice magazin de piese auto un cablu frana de mana pentru masina ta! Costa aproximativ 50-80lei, Tecnoflex sau Bosch 1616mm/1096mm si arata cam asa:

post-25841-0-05974100-1317886806_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cataboss am eu placute ate se comporta foarte bine le recomand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru raspuns. ca sa fiu si on topic mentionez ca am placute frana fata/spate ferodo si sunt super multumit, la modul ca am aproape 30k km cu masina si nu cred ca s-au uzat mai mult de jumatate(majoritatea drumurilor le fac in afara orasului-20k). in schimb observ ca imi cam mananca discul, si cateodata scartaie la franare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

A folosit cineva placute de frana de la Jurid pe golf3?Daca da ,cum se comporta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bune JURID,am vazut scoase si de pe BMW 2009,venisera ca echipare de original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!