Jump to content

Problema Mare


danny_andrei
 Share

Postare recomandată

Mi se aud pocnituri din zona motorului,atat in mers cat si la relanti dar mai ales la viraje.Acum cand am deschis capota am vazut in partea dreapta a masinii plin de aschii de metal peste curele,alternator si ce mai ii pe acolo si am observat pe trapez(cat se vede) ca ii polizat pe o portiune mare! :) :D .Stie cineva care este problema,ca sa stiu la ce sa ma astept cand merg luni la mecanic?Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce denumesti "trapez"?Bratul intinzatorului?Sau br tu` motor.Posibil rola intinzatoare de la cureaua de alternator,servodirectie si compresor A/C.Cand virezi creste tensiunea din curea datorita franarii pompei servo si zgomotul creste.E doar o parere.Nevinovata. :)

Modificat de ram40andy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu care ii trapezul.Ma-m uitat azi mai bine si nu are nimic trapez,mi s-a parut aseara pt ca era ud si erau bucatele de metal pe el.Problema poate fi numai de la pompa de apa sau compresorul de a/c.Una din ele se dezintegreaza dar o sa vad maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te pana la VW-Seat, vis-a-vis de metro , cauta-l pe Mihai Popa spune-i ca esti de pe forum si 100 % te va ajuta,pe mine m-a ajutat in nenumarate randuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pt ajutor dar am rezolvat deja :Driver: .Era pompa de apa rupta toata.Ciudat ca in 20 dec cand am schimbat cureaua am verificat-o si nu avea nimic.Se poate inchide sau sterge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deaceea la schimbarea curelei trebuie schimbata si pompa de apa !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar daca pompa este pe distributie.La mine ii pe cureaua de accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!