Jump to content

Problemeee


mike2402
 Share

Postare recomandată

fratilor de vreo 2 zile incoace imi iese un fum alb pe esapament iar cand scot capacul de la ulei fumega usor si imi improasca cu ulei. mentionez ca aceasta se intampla cand motorul este cald !!! totodata mentionez ca nu am facut schimbul de ulei de vreo 15 000 km. folosesc mobil 1. ma gandesc la o posibila segmenatre a motorului desi masina merge de rupe asfaltu :) . voi ce parere aveti ??? sper sa nu am dreptate !!!

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa stii daca trebuie sa il segmentezi fa-i un test de compresie. Daca compresia e buna atunci poti sa schimbi smeringurile la supape ( foloseste VICTOR REINIZ (nu cred ca se scrie fix asa ) . Costa cam 150 mii insa manopera e mai mare. :)

Uleiul ce fel e 10W40 sau de care? Indicat e 10W40 sau chiar 15W40.

P.S.: uleiul se schimba ca mpe la 10 mii km. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca e 10w40 nu mai stiu sigur . am sa schimb uleiul chiar luni sa vad ce se intampla !!!

Modificat de mike2402
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!