Jump to content

Huruit Dreapta Spate


catalin4u24
 Share

Postare recomandată

De cand am luat-o se aude un zgomot ca de rulment pe dreapta spate. Nu e rulmentul pt ca l-am schimbat, acum e nou. Tot se aude zgomotul. Ce-o fi oare? Stie cineva? aveti idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur se aude din spate? Sa nu "radieze" huruitul de undeva din fatza, nu? Verifica si in fata, surubul planetar si rulmentul, apoi vezi placutele de frana din fata si din spate.

La mine imi huruia, ce-i drept la franare o placuta de frana din fata. Am mers asa cam 0 saptamana cu franari usoare. Acuma 2 zile am dat jos ortile si am schimbat placutele, iar discul era praf, ros pana in panzele albe. Am avut 2 discuri de schimb si le-am inlocuit pe ambele si odata cu asta si huruitul a disparut.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La mine pe spate dreapta s-a uzat si rulmetul si axul, a trebuit sa le schimb pe amandoua.

Eventual verifica axul cu atentie.

Plus ca poti sa identifici clar daca e de la roata daca o ridici si invarti cu mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masinile acestea vechi de 20 de ani poti avea tot felul de surprize.Dar pina incepi sa o cunosti cauta un mecanic recomandat eventual de un alt posesor de masina ca a ta si fai o verificare.Eu la inceput asa am facut, evident ca am luat si teapa la pret pentru reparatii dar apoi am invatat sa intreb sa vad ce piese sunt bune la masina, d unde cumperi piese ieftine.......etc. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!