Jump to content

Blocare Geam Defect


bastianul
 Share

Postare recomandată

Buna tuturor, am o jetta gls cu geamuri electrice si acum o luna mi s a stricat geamu din spate dreapta, cred ca s a rupt plasticu ala care il sustinea pentru ca acum e ca si cum nimic nu l ar opri sa coboare in jos din cauza greutati proprie, deci geamu umbla balalau, din cauza ca eu sunt in america si ca sa l repar mi s a cerut 700 de dolari am hotarat sa rezolv problema blocand geamu, ce solutii aveti de blocare a geamului? acum eu am pus niste cauciuc care cat de cat tine geamu sus dar tot se mai deschide in mers. mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau.. Mai bine.. De ce nu desfaci fata portierei ca sa vezi exact care e problema? Poate doar a sarit geamul din macara..

Si asa ca paranteza.. baietii aia sunt nebuni? $700 in conditiile in care nici macar nu stiu exact problema? Pai iti fac rost de cel putin 2 portiere complete in banii astia :D

Modificat de gribelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am un geam care nu merge care dejja e blocat, mi au zis ca mi trebuie un motor si un regulator pe fata si un regulator pe spate, am impresia ca motoru e 400 dolari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti poti lua de pe e-bay kitul universal pt toate 4 geamuri electrice , costa aprox 200 USD si este complet ( motorase , butoane , relee ...etc )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta pe ebay gasesti sigur. Adica nu stiu pe ebay din US dar pe cele europene sigur sunt toate piesele macaralelor electrice pentru ca am vrut eu sa-mi cumpar la un moment dat.. In cel mai rau caz platesti transportul ceva mai mult dar iesi in orice caz mai ieftin. Le poti monta singur nu e cine stie ce. Te mai ajutam si noi.. :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!