Jump to content

Maxidot aftersale?


garfield
 Share

Postare recomandată

Daca da,as dori si eu detalii!! Am gasit pe un site maxidot de octavia(cu tot cu ceasuri) si banuiesc ca daca se vinde,se poate si monta!M-ar interesa daca a montat cineva,care e procedura!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...e greu de crezut ca ar vinde tot ansamblul in cazul ala!! l-am gasit la subcategoria: modificari interior!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca da,as dori si eu detalii!! Am gasit pe un site maxidot de octavia(cu tot cu ceasuri) si banuiesc ca daca se vinde,se poate si monta!M-ar interesa daca a montat cineva,care e procedura!!

Am montat pana acum 3 bucati

Nu se face nici o modificare,doar codare si adaptare IC

Simplu dar scump,cam 400 euro

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

400 oiro doar montajul? Sau cu totul? Ansamblu l-am gasit undeva la 120E!! Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce stiu eu cu totul, eu mi-am montat bc la lucian(diagnozaauto) si mere impecabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, deci s-ar putea monta maxidot aftersale si la Fabia , daca masina nu are din fabricatie ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutarii!

E prima data cand scriu pe forum, locuiesc in Danemarca. Am urmarit de ceva timp discutiile de pe forum ,sunt interesante!! Sunt interesat de un Maxi Dot pt. Octavia 2.. L-am gasit la cineva in Cehia la un pret bun. Skoda daca imi spune ca nu se poate monta ,adica nu au inf. cum se face , la fel zic si cei din Germania . Tipul din Cehia imi garanteaza ca se poate (il cred, am luat de la el un volan de piele cu multifunctiuni si tot la fel mi-au spus la reprezentanta ca nu se poate dupa ce au incercat 2 ore, iar dupa ce am primit inf. din Cehia l-au instalat in 10min) . El spune ca m-ar ajuta dar sunt multe setari de facut , si mi-ar trimite un mail cu ceva inf. Vreau doar sa stiu daca se poate monta in RO si cat coasta ?? se poate monta la un atelier Skoda??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)

@350danielm poti sa imi dai detalii despre volanul multifuncional aftersale? l-ai luat cu tot cu airbag? de ce mai e nevoie ca sa funcioneze?

Modificat de zapacitul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...vrei sa-ti pui volan multifunctional? daca-l pui sa ma anunti si pe mine te rog unde,ca vreau si eu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am intrebat si eu la dealer despre maxi-dot, dar au spus ca nu se poate monta dupa aceea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

daca monteaza cineva maxidot aftersale in galati, m-ar interesa si pe mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutarii!

E prima data cand scriu pe forum, locuiesc in Danemarca. Am urmarit de ceva timp discutiile de pe forum ,sunt interesante!! Sunt interesat de un Maxi Dot pt. Octavia 2.. L-am gasit la cineva in Cehia la un pret bun. Skoda daca imi spune ca nu se poate monta ,adica nu au inf. cum se face , la fel zic si cei din Germania . Tipul din Cehia imi garanteaza ca se poate (il cred, am luat de la el un volan de piele cu multifunctiuni si tot la fel mi-au spus la reprezentanta ca nu se poate dupa ce au incercat 2 ore, iar dupa ce am primit inf. din Cehia l-au instalat in 10min) . El spune ca m-ar ajuta dar sunt multe setari de facut , si mi-ar trimite un mail cu ceva inf. Vreau doar sa stiu daca se poate monta in RO si cat coasta ?? se poate monta la un atelier Skoda??

M-ar interesa adresa tipului din Cehia. Poti s-o postezi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 12 years later...

Buna ziua tuturor .Adresez rugamintea turor care ma pot ajuta. De curand am achizitionat o Octavia 2 an 2005 1.6 benzina avand in dotare ceasuri cu minidot .Vreau sa stiu daca se pot monta ceasuri cu maxidot de la Octavia 2 sau facelift .Mentinez ca ceasurile care sunt acum pe masina arata consumul , range , etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se pot monta. Cele de facelift mai complicat, deoarece ai nevoie și de mufa adaptoare, alta pompa abs și alt can gateway. 

Maxidot normal.... Trebuie doar ceasurile + adaptare cu ecu, chei, km. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Vreau sa va întreb...eu mi am schimbat minidot cu maxidot,dar vad ca ceasurile maxidot sunt din 2005 și îmi spune tipul care le a imperecheat ca nu merge activată functia coming/leaving home ca nu am senzor lumină. După ce le a activat când descui din cheie se aprind farurile,dar se aprinde și pozițiile spate față și interior. 

Trebuie maxidot după 2007?

Va mulțumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La anul tau merge si fara senzor. Sa iti activeze direct din modul 09 centrala electrica, cu vcds ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, remus enache said:

Vreau sa va întreb...eu mi am schimbat minidot cu maxidot,dar vad ca ceasurile maxidot sunt din 2005 și îmi spune tipul care le a imperecheat ca nu merge activată functia coming/leaving home ca nu am senzor lumină. După ce le a activat când descui din cheie se aprind farurile,dar se aprinde și pozițiile spate față și interior. 

Trebuie maxidot după 2007?

Va mulțumesc frumos!

PAi eu vad ca functioneaza, din ce spui tu.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se aprinde doar la deschiderea mașini la inchis nu rămân farurile aprinse. 

Îmi spunea ca din cauza ca nu am senzor lumină nu îmi merge 

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca ai o centrala electrica vache, daca pui una mai noua o sa stea aprinse si la inchiderea masinii timpul selectat de tine.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 12 ore, F l o r i n a scris:

La anul tau merge si fara senzor. Sa iti activeze direct din modul 09 centrala electrica, cu vcds ul.

Se poate ca tipul care a făcut împerecherea minidot cu maxidot sa nu o fi făcut bine și din cauza asta sa nu meargă și coming home?

Va intreba pe voi ca am vazut ca sa tot chinuit pana a reușit și eu nu ma pricep nu am de unde știi decât ce mi a spus el ca nu merge numai cu senzor lumina,dar dacă era asa nu îmi mergea deloc,nu ca acum îmi merge doar leaving home .

 

Sunt mai multe feluri de a activa aceea funcție pe lângă modul direct 09 centra electrică? Sa știu ce sa I spun.

9 minute în urmă, Al Bundy a scris:

PEntru ca ai o centrala electrica vache, daca pui una mai noua o sa stea aprinse si la inchiderea masinii timpul selectat de tine.

 

Și cum se cheamă aceea piesa? Sa vad dacă se merită în funcție de preț 

3 minute în urmă, remus enache a scris:

Se poate ca tipul care a făcut împerecherea minidot cu maxidot sa nu o fi făcut bine și din cauza asta sa nu meargă și coming home?

Va intreba pe voi ca am vazut ca sa tot chinuit pana a reușit și eu nu ma pricep nu am de unde știi decât ce mi a spus el ca nu merge numai cu senzor lumina,dar dacă era asa nu îmi mergea deloc,nu ca acum îmi merge doar leaving home .

 

Sunt mai multe feluri de a activa aceea funcție pe lângă modul direct 09 centra electrică? Sa știu ce sa I spun.

Și cum se cheamă aceea piesa? Sa vad dacă se merită în funcție de preț 

Și ce tip de centrala ar trebui?

Va mulțumesc frumos pentru răspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!