Jump to content

Montare Bara Spate Rs La O2 Ambiente


rdirectoru
 Share

Postare recomandată

Ca majoritatea celor cu O2 cred ca bara spate de la RS este mult mai faina. Rog pe cei care au cunostinta sa-mi spuna cat costa si daca se potriveste la prindere pe O2 simpla?! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dylly cum adica "CREZI ca merge SIGUR"??? urat mai suna...

rdirectorul, se potriveste, se gaseste chiar si pe catalogul de aceesorii originale al skodei. te intereseaza pretul ei sau cu tot cu montaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dylly cum adica "CREZI ca merge SIGUR"??? urat mai suna...

rdirectorul, se potriveste, se gaseste chiar si pe catalogul de aceesorii originale al skodei. te intereseaza pretul ei sau cu tot cu montaj?

Numai pretul barei eventual cu accesoriile necesare, fara montaj .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa arata cu bara si eleron. adica frumos foc :)

din cehia daca o iei face 474 roni. da nu stiu daca are alte accesorii...adica...nici nu stiu la ce accesorii te referi

post-8825-1171368645_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa arata cu bara si eleron. adica frumos foc :scratch:

din cehia daca o iei face 474 roni. da nu stiu daca are alte accesorii...adica...nici nu stiu la ce accesorii te referi

Am calculat si eu asa cu pretul de pe site, la curs leu-coroana.Ma interesa cat costa aici la noi, inclusiv cu cei doi catadioptri, suportii de bara, se mai adauga si vopsitul,etc. Deci asta am intrebat daca are cineva habar la cat se ridica totul si DACA se potriveste aceasta bara. Multumesc oricum pentru raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vrut si eu sa fac mutarea asta si cei de la Skoda, Ivas Galati mi-au spus ca pretul e mai mult decat dublu intre una si alta, daca ei m-au mintit, asta e.... insa pe mine tot ma bate gandul, mai ales ca a mea e "atinsa" un pic si oricum trebuie schimbata pe casco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca e diferenta de ~2 mil intre ele (pe CASCO)... ceva gen 8 vs 10 milioane. Si eu vreau sa fac schimbarea. Si tot pe acelasi subiect: a aparut un body kit nou pe skodatuning.ro de la autostyl, si bara din spate e chiar interesanta si va fi in jur de 8 mil.

Modificat de nemo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu va sfatuiesc sa va ganditi de 2 ori inainte de aceasta operatiune. De mers merge sigur, dar eu am vazut Octavii 2 normale, cu bara spate de RS si nu mi s-a parut ca arata fantastic. Masina arata bine daca se schimba si bara fata, se pune si eleron in spate, jante ca lumea, eventual si alte modificari. Asa, doar cu bara spate de RS e ceva intre cal si magar. E parerea mea, sper sa nu ofensez pe cineva. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La orice dealer Skoda se poate comanda ornament spoiler spate care arata identic ca spoilerul spate de RS si costa 12 mil fara montaj, vopsit si TVA. Cam mult zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

d-rive,dc ai ajuns sa ii crezi pe cei de la IVAS esti tare...diferenta e de 1 mil si ceva fara TVA...eu is tot din gl

faza asta am incercat-o si eu sa o fac cand ma lovise cineva in spate,dar nu merge(asigurare+diferenta)...tinad cont ca atunci cand mi-am luat masina, in Anglia se comandau optional spoilere sport(+2xx euro)...spate ca la RS in fata putin diferit...pe atunci nu exista RS...era un vis al meu...dar acum am vazut RS si chiar nu imi plac spoilerele(pe viu)

nu fiti rautaciosi sa spuneti ca nu imi plac pt ca nu am RS ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Bara spate de RS se poate monta, dar sunt necesare niste ghidaje suplimentare din plastic, ce vin puse pe interiorul barei. Eu caut bara spate de RS disperat pentru ca e singura piesa de care mai am nevoie acum pentru a avea pachetul complet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai raspuns la o postare din 2007 stii nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Legat de bara de RS sunt in procesul de a-mi achizitiona si eu o Octavia 2 si am gasit anuntul asta http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C25423611.html si cand am vorbit cu tipul respectiv mi-a spus ca are kitul de RS pe ea si daia exeteriorul este de O2 cu facelift si itneriorul de O2 simplu.

Eu pe net nu ma gasit nicaeri un asemenea kit (mai ales ca vad ca sunt si farurile schimbate), credeti ca este pe bune sau e ceva "putred" la mijloc.

Mersi pt ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am mai raspuns in celalalt topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Imi poate spune cineva daca bara fata de Octavia 2 FL RS se potriveste pe Octavia 2 FL fara modificari suplimentare?

Am vazut un RS negru... arata superb, si uite asa a inceput sa ma bata un gand...  :D

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salutare. Bara spate de berlina O2 se potrivește pe combi O2? 

M-am fost lovit zilele astea și trebuie schimbată plus ca am și senzori pe ea.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu iti este suficient raspunsul ca nu sunt la fel? 

difera si dimensiunile si forma. 

 

skoda_octavia-combi()2_r29.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!