Jump to content

Culorile Octaviei 2 - Exterior (si interior)


elbirlic
 Share

Ce culoare ati ales ?  

277 voturi

  1. 1. Culori exterioare

    • Alb Candy
      19
    • Rosu Corrida
      14
    • Albastru Dynamic
      6
    • Argintiu Diamant
      34
    • Bej Cappuccino
      47
    • Albastru Storm
      3
    • Gri Antracit
      40
    • Gri Satin
      26
    • Negru Magic
      61
    • Rosu Flamenco
      6
    • Verde Highland
      2
    • Verde Island
      8
    • Bej Sahara (scoasa din oferta)
      5
    • Gri Stone (scoasa din oferta)
      3
    • Albastru Marin (scoasa din oferta)
      3
    • Verde Natur (scoasa din oferta)
      0


Postare recomandată

Oscilez intre Negru magic si Gri antracit. Negru magic stiu cum e... va rog sa daca aveti o imagine cu o skoda gri antracit... ca tot caut si nu gasesc o poza ca lumea. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Serban F

    11

  • rempha

    8

  • elbirlic

    7

  • dylly

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

A mea e Gri Diamant!

A lui tata e Bej Cappuccino! si imi place mai mult decat griul meu!!!! :lol:

Toate vesele! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din cauza culorii era sa o iau de la capat din nou: :)

Intr-una din saptamanile trecute trece fratele meu pe la mine cu noua Octavie, Bej Cappuccino si o parcheaza langa Fabia mea alba. Evident ca, vazute alaturat, bejul cappuccino parea si mai maron (a propos: pe talon scrie maro !) decat se credea, ca sa nu mai vorbim ca noi suspinam dupa auriul de Sahara, fapt ce a creat o reactie adversa la sotia mea, cu o cerere de schimbare a culorii in negru, care pe mine m-a facut sa vad viitorul de-a dreptul in negru, desi e o culoare a nibii de frumoasa.

Dupa ce l-am "tamponat" usor pe dealer, ca sa nu faca infarct (ar fi fost a doua schimbare majora dupa cea cu motorul mai mare), am aflat ca este prea tarziu pentru o asemenea schimbare. Si atunci, revenind la sentimente mai bune, am zis ca o cafea buna nu poate face rau nimanui. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare ..pentru cei care au tapiterie textila inchisa la culoare..cum o intretineti?? la mine se adun scame etc...merge cu un aspirator ceva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dus masina la maxim 2 saptamani la spalatorie :icon_thumright:

chiar nu am avut problema asta. nu mi se aduna scame. oricum e recomandat ca 1 data pe an sa fie facuta si o curatare de tapitzerie la spalatorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare ..pentru cei care au tapiterie textila inchisa la culoare..cum o intretineti?? la mine se adun scame etc...merge cu un aspirator ceva??

Eu o curat si pe interior cam de doua ori pe luna. Dar am si un aspirator mic de masina, in caz ca fica-mea face firimituri sau scame in spate. E foarte util, mai ales daca treaba de mai sus se intampla exact a doua zi dupa ce am spalt-o. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind o masina relativ mare, eu zic ca ii sta bine in culori inchise. A mea e neagra dar imi place si verdele inchis, adica culoarea cu care o prezinta cei de la Skoda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat o Skoda O2, Elegance, negru magic, interior piele neagra....Cum vine? Multi spun ca negrul interior e obositor spre deosebire de crem....M-am gandit in primul rand la intretinere....Daca se urca vreun prieten "mai destept" pe timp de ploaie, cred ca se face varza interiorul crem....

Si in al doilea rand cum e pielea neagra (calitatea pielii)? Rezista in timp? In catalog scrie pachet integral piele + piele artificiala..... Pana la urma e piele sau piele artificiala? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut!Eu am facut comanda Octi2 Elegance+opt si CULOAREA bej capuccino.Cand am ridicat masina de la dealer am observat alta nuanta decat comandasem,dar placuta(un argintiu prafuit)si in acte apare maro.

DANIEL57 defineste culoarea fratelui tau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am Octy Elegance Negru magic cu interior Eminent Onyx(negru)...o culoare eleganta la exterior si decenta la interior...Bineinteles ca e super contrastu exterior negru-interior crem dar e si foarte sensibil...am in familie un polo crem in interior...dupa 2 ani sunt de comanda fetele portierelor...uzura inerenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Negru Magic still the great

E superba cand o vezi in oglinda retrovizoare si la fel superbe stopurile pe timp de noapte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gri satin metalizat cu eminent onyx (cred ca este echiparea standard). Despre asta spuneti ca e un material mai de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea o sa fie neagra si vazuta de afara si in interior....black beauty

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

are cineva niste poze cu Gri Antracit?

ca de pe sitelul oficial nu prea se intelege bine culoarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si de ce crezi ca ce vezi pe ecran e similar cu realitatea? LCD-urile, mai ales cele tip TN distorsioneaza culorile.... nu mai bine mergi pana la show-room cand alegi culoarea? Poate iese si de un drive-test

Parerea mea e ca e o culoare frumoasa, si relativ rezistenta la jeg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai am gasit niste poze pe pagina 6

culoarea de care eram indragostit era defapt gri grafit ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi imi place mai mult negru, gri antracit este o culoare frumoasa pe care am ales-o si eu din motive de intretinere. Tin sa precizez ca este destul de inchisa, imaginea de pe ecran nu este aceeasi cu cea reala. Cel mai bine vezi culoarea masinii la lumina soarelui.

Parerea mea ca nu tine chiar asa bine la mizerie, mai ales la jegul din Bucuresti, caci asta e mai special :) Speli masina dimineata, iar seara e la fel ca dimineata, inainte sa o speli. Mai indicate pentru jegul din orasele noastre "de la tara" sunt culorile deschise.

Dar acesta nu ar trebui sa fie un criteriu pentru care iti alegi culoarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

culorile de la rs nu sunt incluse in sondaj -_-

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am comandat-o neagra cu interior bej.

Cred ca va arata bestial.

Nu mai am rabdare pana la mijlocul lui aprilie cand tre sa vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

In afara de o singura poza cu gri satin, nu am mai vazut nimic. am comandat acum 1 zi o Octavia II Elegance, cu tapiteria neagra (sa fim seriosi, cea bej, desi mi se pare superba, nu e pentru o tara murdara ca a noastra), colorata Gri Grafit. Insa initial am vrui Gri Satin, avand in vedere ca la masina anterioara (Seat Ibiza) am avut aceasta culoare, si mi-a placut tare mult (spunea cineva ca acel Bej Capucino isi schimba culoarea - asta cand e soare devine stralucitoare, parca ar fi apa de mare, iar cand e nor se intuneca, are, in mod cert personalitate!) Acum cred ca o sa ma intorc la optiunea initiala, dar as vrea sa ma ajutati sa ma hotarasc, prin postarea unor poze de dimensiuni rezonabile, cu culoare Gri Satin (evident, cine are!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

e, nu va inghesuiti, ca pana sa raspundeti, masina a si venit, e Gri Satin, si toata lumea intoarce capul dupa ea (sau poate dupa mine, ca mi-s frumos al dracului!) E o culoare deschisa, care da impresia de mai mare a masinii, si care nu este foarte pretentioasa la intretinere. Cand e spalata, arata super, ca un cer senin de vara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
octavia 4ever
e, nu va inghesuiti, ca pana sa raspundeti, masina a si venit, e Gri Satin, si toata lumea intoarce capul dupa ea (sau poate dupa mine, ca mi-s frumos al dracului!) E o culoare deschisa, care da impresia de mai mare a masinii, si care nu este foarte pretentioasa la intretinere. Cand e spalata, arata super, ca un cer senin de vara!

Sa stii ca prinde bine gri satinul.... foarte multe octavii au aceasta culoare... e faina cand e spalata... si arata bine si cand e murdara :()

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!