Jump to content

Culorile Octaviei 2 - Exterior (si interior)


elbirlic
 Share

Ce culoare ati ales ?  

277 voturi

  1. 1. Culori exterioare

    • Alb Candy
      19
    • Rosu Corrida
      14
    • Albastru Dynamic
      6
    • Argintiu Diamant
      34
    • Bej Cappuccino
      47
    • Albastru Storm
      3
    • Gri Antracit
      40
    • Gri Satin
      26
    • Negru Magic
      61
    • Rosu Flamenco
      6
    • Verde Highland
      2
    • Verde Island
      8
    • Bej Sahara (scoasa din oferta)
      5
    • Gri Stone (scoasa din oferta)
      3
    • Albastru Marin (scoasa din oferta)
      3
    • Verde Natur (scoasa din oferta)
      0


Postare recomandată

Eu am gri metalizat si merg la spalatorie o data la 3-4 saptamani :cheers:

Daca mai am noroc si de o ploaie torentiala intre timp, mai castig o saptamana.

Este o adevarata placere, comparat cu Fabia verde-inchis care se cere la 1-2 saptamani la "baie" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Serban F

    11

  • rempha

    8

  • elbirlic

    7

  • dylly

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da dar tu nu esti in primu rand in Romania si mai ales ca mine in Bucuresti...........cred ca o sa am probleme :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Shellshock, confirm cele spuse de tine: Black Pearl rulz, chiar daca este o culoare foarte pretentioasa si se vede imediat totul pe ea,dar totusi eu spun ca merita efortul de a o spala cand este nevoie chiar daca se intampla des

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva poze cu O2 gri satin? Am gasit una pe aici dar deja e intiparita in minte. Am comandat-o pe 8 august si deja cu rabdarea stau cam prost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

argintiu diamant, chiar daca mai sunt 'taspe mii pe piata! vorba cuiva mai devreme: important e sa-ti placa TIE si nu celorlalti din trafic!

si tine destul de bine la "tavaleala"!! am avut inainte o alta masina din grupul VAG, dar aceeasi culoare, si a fost beton!

peace :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am verde island cu piele crem. O data pe saptamana e musai sa merg la spalatorie!

SALUT,

Eu am comandat o O2 green Island (sper sa vina pana de sarbatori) si am cautat pe net o poza dar n-am gasit nimic ... crezi ca poti sa-mi trimiti cateva poze?! si sa-mi spui cum e cu spalatoria?! o data pe saptamana musai?!?

merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Favorita mea ar fi o Octy2 break de culoare rosu flamenco (=grena) cu tapiterie bej. Mie unul mi se pare o combinatie destul de reusita (=eleganta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la combinatia asta? :rolleyes:

post-12831-1189415553_thumb.jpgpost-12831-1189415559_thumb.jpgpost-12831-1189415569_thumb.jpgpost-12831-1189415598_thumb.jpgpost-12831-1189415605_thumb.jpg

Masina inspira eleganta. Sunt absolut incantat de alegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EU am Gri Antracit .. eu zic ca pica bine pe forma si intretinerea e ceva mai usoara ca la negru :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu miam comandat masina cu Argintiu Briliant ca miau zis ca argintiul diamant nu se foloseste pentru my2008 si cu interiorul negru deoarece mam saturat de masinile inchise la culoare gen albastru metalizat sau negru pe care le spal si dupa ce ma duc sa fac dus si sa plec cu ea praful se pune la loc si se vede .

O intrebare am daca se poate pune vreo poza cu o octi argintiu briliant sa vad si eu diferenta dintre cea diamant mie mi sa parut ca ete mai inchisa briliantu fata de diamant dar diferentele de culoare leam vazut pe monstre cea diamnt era pe o tablita iar cea briliant pe o hartie deci mare diferentiere nam putut sa fac intre tablita si foaie

Modificat de hoox2002
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic :( Briliant e Adi Mutu, parca ....care e destul de deschis sa zicem fata de Banel , care desi nu e negru magic, poate e vechiul argintiu diamant. Cam asta e diferenta intre briliant si diamant :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT,Eu am comandat o O2 green Island (sper sa vina pana de sarbatori) si am cautat pe net o poza dar n-am gasit nimic ... crezi ca poti sa-mi trimiti cateva poze?! si sa-mi spui cum e cu spalatoria?! o data pe saptamana musai?!?merci!
Iata niste poze cu verdele Island..

post-74-1189976019_thumb.jpg

post-74-1189976190_thumb.jpg

post-74-1189976294_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ales argintiu briliant cu interior negru - la elegance nu poti alege decat interior negru sau bej - si oricat de elegant si de stilat ar fi interiorul bej, mi se pare prea pretentios.

...mie mi sa parut ca ete mai inchisa briliantu fata de diamant dar diferentele de culoare leam vazut pe monstre cea diamnt era pe o tablita iar cea briliant pe o hartie deci mare diferentiere nam putut sa fac intre tablita si foaie

Argintiul briliant e "o idee" mai deschis - cel putin asa se vedea din tablitele mostre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Black magic..( se asorteaza la orice :) )..mie imi plac la nebunie masinile negre..mi se pare ca negrul da o eleganta aparte ..interiorul e inchis ( un negru spre gri ) l-am ales asa din motive de intretinere desi mi-ar fi placut mai mult un bej. Dezavantajul culorii este ca masina ar trebui spalata la doua zile maxim ( ceea ce oricum nu se intampla :D). Oricum urmatoarea masina clar va fi tot neagra :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bejul de la tapiterie, e standar pt elegancesau trebuie platit in plus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata niste poze cu verdele Island..

Arata foarte bine! cel putin mie imi place ... acum stiu ca nu am facut o alegere gresita.

Cand am comandat-o nu aveau decat o mostra (o placuta) cu aceasta culoare .. nimic in realitate; ceea ce m-a bulversat un pic a fost faptul ca Dna de la Brady mi-a spus ca nu se compara "placuta" cu ceea ce e in realitate si mi-a demonstrat acest lucru cu alta placuta pe un gri cu o O2 care era in showroom.

multumesc !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bejul de la tapiterie, e standar pt elegancesau trebuie platit in plus?

nu costa extra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva poze cu interiorul bej achat , are cineva"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor, mie imi place la nebunie Verde Highland. Mi se pare super elegant, in special pentru Combi. Pe locul doi ar fi albastru storm, dar parca prea sunt destule.......

Modificat de mack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BLACK

E a treia oara in ultimele 2 pagini ale acestui topic in care iti afirmi admiratia pentru BLACK ! :)

"Bagarea in seama" nu este dorita pe forum si se sanctioneaza !

La urmatoarea abatere ai WARNING si o mica "vacanta" !

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bejul asta de pe elegance e super beton.Mie , totusi , parca imi place mult mai mult graham achat-ul de pe trend...e putin mai inchis la culoare iar cu negrul la exterior....este excelent....btw , nu are nimeni poze cu combinatia asta?

Modificat de Dude_01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma tapiteria de pe varianta elegance de exemplu cea inchisa la culoare este mai frumoasa sau mai de calitate ca cea de pe celelalte echipari gen Trend sau clasic?? si ma refer la tapitaria standard

Modificat de Shellshock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma tapiteria de pe varianta elegance de exemplu cea inchisa la culoare este mai frumoasa sau mai de calitate ca cea de pe celelalte echipari gen Trend sau clasic?? si ma refer la tapitaria standard

Mai frumoasa , mult mai frumoasa ... asta e clar iar materialul este diferit , mai de calitate.Toate amanuntele la dealeri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!