Jump to content

Culorile Octaviei 2 - Exterior (si interior)


elbirlic
 Share

Ce culoare ati ales ?  

277 voturi

  1. 1. Culori exterioare

    • Alb Candy
      19
    • Rosu Corrida
      14
    • Albastru Dynamic
      6
    • Argintiu Diamant
      34
    • Bej Cappuccino
      47
    • Albastru Storm
      3
    • Gri Antracit
      40
    • Gri Satin
      26
    • Negru Magic
      61
    • Rosu Flamenco
      6
    • Verde Highland
      2
    • Verde Island
      8
    • Bej Sahara (scoasa din oferta)
      5
    • Gri Stone (scoasa din oferta)
      3
    • Albastru Marin (scoasa din oferta)
      3
    • Verde Natur (scoasa din oferta)
      0


Postare recomandată

negru cu interior bej si cu jantele alea p 17 arata bestial ...cred ca e combinatia perfecta

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Serban F

    11

  • rempha

    8

  • elbirlic

    7

  • dylly

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

are careva gri satin?

asta am comandat si sunt curios cat de pretentioasa e la intretinere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat-o dupa indelungi "studii" ce am crezut ca arata si bine si mai ales se intretine si mai usor

Exterior : bej cappucino

Interior : negru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca sunt printre putinii care au ales Gri Antracit; este o culoare deosebita. Interiorul este negru, pentru ca nu prea se potrivea alta culoare cu bordul :RO flag:.

Masina se comanda in cateva zile (O2 trend, 1.9 DSG)... ETA a II-a jumatate a lui Septembrie ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bej Capuccino - de ce ?

2 motive:

1. culoare noua (introdusa la inceputul lui martie 2007)

2. suporta f.f.f. bine praful (si nu e gri; griul mi se pare fara personalitate - masina de firma-) :P

PS: Black magic este o culoare care o prinde f bine, dar trebuie sa ai spalaorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toshiba - ce culoare are interiorul superior ( plafon ) la combinatia ta, ca si pe mine ma bate gandul la asemenea combinatie ... Eu am acum pe masina culoarea nisipului ( gold ) si intradevar rezista la praf excelent, si la O2 singura culoare care se apropie este Cappucino, dar obligat cu interior negru , ca de bej, trebuie sa fii extrem de atent ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dylly: Felicitari,arata super! :) Este cu suspensie sport sau normala?

Si eu am comandat-o tot cu Gri Antracit,Pegasus,interior negru... :stupid:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A venit Octavia mea. Este Bej Capucino si interiorul e Neagra si plafonul alb sau ceva asemanator....Oricum e frumoasa.Eu vroiam negra dar din pacate se vede orice pe ea. Culoarea asta e mai suportabila iar curata e mortala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ales rosu corrida, la insistenta sotiei :lol:

Un poll cu optiunile culorilor exterioare ar fi binevenit, pt o impresie generala. Si sa stim si ce culori sunt mai rare, nu de alta dar poate cine vrea o culoare cu care sa iasa in evidenta sa aleaga in cunostinta de cauza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la ideea lui xxfiles ar fi interesant un poll cu optiunile culorilor. Cred ca negru si gri sunt peste 50% din optiuni. Eu am vrut sa aleg o combinatie mai deosebita si am comandat Red Flamenco cu interior Ivory dupa ce am vazut una asemanatoare in "curte" la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am modificat topicul si acum este un poll privind culorile exterioare ale Octaviei. Spor la votare ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa incep cu finalul, am comandat-o Bej Cappuccino, cu tapiterie negra.

Acum, comentariile mele nu fac decat sa confirme unele spuse mai inainte.

La culoarea asta, tapiteria mi-ar fi placut sa fie in doua culori, pe nuante de bej. Dar se murdareste repede. Atunci, pe negru cu gri. Dar nu se ofera.

Iar culoarea exterioara e rezultatul unui compromis. Imi place negrul, dar se intretine mai greu si, daca o iau dupa criterii de siguranta, se distinge mai greu noaptea.

Mi-a placut si griul argintiu. Foarte bun la praf.

A aparut un verde nou Highland. Frumos.

Dar am ales bej pentru ca ziua bate in bej iar seara in gri si asa pot sa zic ca am doua culori. :blink: Rezista bine la praf, se vede bine si noaptea si, in plus, e si o culoare noua. Deci, bejul a intrunit punctajul maxim. :Driver:

P.S. Am votat bej, evident.

Modificat de Daniel 57
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gri grafitti si nu pot sa votez :lol:

@tero merci...are suspensie sport

poza cu palfonul...nu e prea reusita...e crem

si putin din interior

post-9393-1183034653_thumb.jpg

post-9393-1183034948_thumb.jpg

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dylly tu ai interior crem si huse inchise la culoare sau asa ai luat-o cu scaune inchise la culoare si jumate din portiere, bord, podea crem... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gri grafitti si nu pot sa votez :)

Cand a fost in oferta aceasta culoare ? Ca n-am gasit-o in ofertele existente de la lansare (2004) pana acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dylly : tu cum ai interioru - Culoarea tapiteriei: Negru

Podea: Negru

Consola: Gri - perla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dylly

Nu inteleg cum ai reusit sa-ti comanzi usi/bord/consola centrala in bej si scaune si bancheta negre? Pe Elegance am vazut ca sunt ori negru complet ori bej. Cumva ai comandat un pachet optional (parca dynamic ii zice) care are scaune sport?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca are interioru bej dar si-a pus huse integrale scaune+bancheta spate de culoare neagra.asa cred

Cred ca pe O2 combinatia este caroserie black magic cu tapiterie neagra ca sa fie masina dintr-o bucata sau la fel caroseria neagra cu interior bej.cu negru merg ambele combinatii de culori,dar 1 pe saptamana tre sa treci cel putin in bucuresti pe la spalatorie daca vrei sa arate bine masina,daca nu poti si o data la 2 saptamani :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a placut cum arata O2 cu Black Magic, ca atare asta am ales si votat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant cum evolueaza sondajul aveam impresii cititnd topicul ca marea majoritate sunt pt negru. Si se pare ca pana acum Cappucino Bej e in top (ceea ce personal ma bucura :lol:) , urmat de Gri si Negru. Eu ma asteptam la negru urmat de cappucino si gri. E clar ca acestea sunt culorile preferate dar sa nu ne grabim cu concluziile .Oricum se pare ca albastrul, albul, verdele (cum anticipam) nu prea au adepti, cel putin nu pe caroseria de O2 :lol:

Ma gandesc ca ar ma fii f interesant si util un sondaj si legat de satisfactia clientilor mai vechi Octavia 2 (cu cel putin 3 luni) cu 5 grade de multumiere: 1 Extraordinar de multumit 2 Foarte multumit 3 Multumit 4 Nemultumit 5 Foarte Nemultumit

Ce spuneti ? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte ciudata combinatzie la "dylly"...care o fi jmecheria???:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc ca ar ma fii f interesant si util un sondaj si legat de satisfactia clientilor mai vechi Octavia 2 (cu cel putin 3 luni) cu 5 grade de multumiere: 1 Extraordinar de multumit 2 Foarte multumit 3 Multumit 4 Nemultumit 5 Foarte Nemultumit

Ce spuneti ? :lol:

Ideea e buna, desi se pare ca nemultumitii sunt putini sau foarte putini... De ce nu faci un poll pe tema asta ? :lol:

LE: Uite ce au spus altii... http://www.whatcar.com/news-special-report...&EL=3196977

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand mi-am luat eu masina in 2005 era si aceasta culoare gri grafitti

interiorul e bej si scaunele sunt de la pachetul dinamic

podeaua e tot bej si am covorase negre

post-9393-1183133405_thumb.jpg

post-9393-1183133446_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!