Jump to content

Ceasurile De Bord Fac Figuri


golfix
 Share

Postare recomandată

am desfacut tot bordu pentru a monta un nou calorifer de caldura....dupa 15 ore de munca in frig afara..am montat tot la loc si am observat ca ceasurile de bord fac figuri..cand opresc motoru raman la turatia la care era cand lam oprit....daca pun contactu iar se aude un zumzait puternic si acele revin la poz initiata...ceasul nu mai merge...se reseteaza odata cu oprirea motoruluo...fucntia trip de asemenea!si nu mai imi afiseaza cand e motoru oprit nimci pe displayuri..nici ceasc nici nimic! de la ce sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ceva am patit si eu, nu stiu daca este identic ca la tine dar o luasera razna tare de tot, nu imi mia arata nimic cum trebuie, pe displayul dela nr de km imi arata error, ceasu se reseta tot timpul, iar viteza o arata eronat, numai turometru mergea cum trebuie, ceasurile aveau momente cand se duceau pana la maxim si reveneau inapoi pana in limta de la 0 si scoteau un zumzait, constatarea a fost ca s-a dus epromul de la ceasuri, urma sa il rescriu (vorbisem cu kislorand) dar mi-am cumparat ceasuri si le-am schimbat. A costat 80 RON tot modulul ala cu ceasurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io nu las schimba ca am cu ceasuri albe si ace portocalii..imi plac f mult...as putea sa gasesc ceva mai marfa si la ce bani....nu as vrea ala de serie cu ceasuri negre!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am desfacut tot bordu pentru a monta un nou calorifer de caldura....dupa 15 ore de munca in frig afara..am montat tot la loc si am observat ca ceasurile de bord fac figuri..cand opresc motoru raman la turatia la care era cand lam oprit....daca pun contactu iar se aude un zumzait puternic si acele revin la poz initiata...ceasul nu mai merge...se reseteaza odata cu oprirea motoruluo...fucntia trip de asemenea!si nu mai imi afiseaza cand e motoru oprit nimci pe displayuri..nici ceasc nici nimic! de la ce sa fie?

iti spun eu ce are!!! pune mana si schimba siguranta (interior light). cumva iti merge lumina din interior? iti spun eu, nu. schimba siguranta aia. este pentru luminat interior si memoria ceasurilor de la bord. de fiecare data cand pui contactul ele re reseteaza. de acolo zumzaitul. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are dreptate 'catalin4u24'

si eu am patin la fel, este din cauza sigurantei 21.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa postezi cum ai rezolvat problema, pentru ca sunt curios , cu toate ca eu am schimbat atunci absolut toate sigurantele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca aveti dreptate...am luat capacu de la sigurantze mam uitat care are legatura cu bricheta si cu plafoniera si am schimbato..sigurantza nr 20 parca este galbena si are 20 amperi...acum imi merg cum trebuie si bricheta si plafoniera si ceasurile de la bord! :)ms inca odata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!