Jump to content

Stream-ul Mp3 are iesiri pre-out RCA?


yanq
 Share

Postare recomandată

..va rog am nevoie urgent de raspuns...am cautat cu search dar n-am gasit nimic referitor la acest aspect...

..exista pe undeva vreo poza cu "partea dorsala" a Stream-ului?..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

el nu are, dar exista o mufa care te ajuta la asa ceva, adica iti da preouturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca are o mufa pre-out..dar nu e RCA?...dar ce e atunci?....e nevoie de Adaptor high-low pt a da semnal unui amplificator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact, are deja iesire low level, dar nu in forma de rca, ci o mufa ciudata. exista adaptor din fericire...

post-8825-1170196783_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt zapacit..... nu ma pricep dar suna fffff interesant..... va rog explicat-mi si mie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde luam acea mufa si cam cat costa ?

Cum se demonteaza RCD-ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.capodimonte.ro pentru mufa aia. parca era vreo 25 de lei...

rcdul are niste capacele in colturi...pe acolo se umbla. parca erau niste poze pe aici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa ma insel, dar cred ca acel adaptor este defapt pentru AUX-In, pentru masini care nu au acea mufa de AUX in cotiera.Eu am desfacut cd-playerul de pe masina, dar din cate am vazut nu sunt pini decat de intrare semnal.Sper sa ma insel, ca as avea si eu nevoie de asa ceva.A cumparat cineva adaptorul respectiv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Aux/Line out VW/Audi/Skoda 2005" asta e descrierea de pe site. stie cineva altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stream-ul MP3 de pe Octavia2 (MY 2007) NU ARE IESIRI PRE-OUT RCA....acel adaptor se potriveste perfect in mufa C a Streamului dar e pentru telefon...mufa a fost comandata la ElcarGid si tot ei au constatat ca nu foloseste scopului pt care am comandat-o...

Streamul in mufa C are doar 4 pini....semnal intrare audio + - si semnal intrare telefon + - .....si cand te gandesti ca puteau sa verifice manualul de service al Streamului cand i-am facut comanda si nu dupa ce am constatat ca n-avem ce face cu ea...

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off...multumiri de lamurire yanq. acum sunt suparat... va trebui sa recurgem deci la varianta adaptorului high-low...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Daca vrei iti pot trimite un doc si cu poze pe mail despre Stream (cum se demonteaza care sunt conectorii)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

stie careva cum pot folosi AUX-ul din cotiera?

am incercat si nu-l vad in vreun fel pe display...n-am gasit vreo setare prin care sa ascult muzica prin AUX.

merci

Modificat de xxnelu
Te rog sa nu mai dai QUOTE/REPLY la mesajul anterior. Foloseste Add Reply.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cazul 1. Aux este activat:

Apesi pe butonul cd pana ajunge la aux:

cd -> cdc (cd changer) -> aux -> cd

Cazul 2. Aux este dezactivat:

Te duci in meniu si-l activezi apoi recurgi la pasul 1 :rolleyes:

Modificat de bogd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In concluzie, garfield si sorin balan au manualul pentru Stream. Cererile pentru manuale, va rog sa le faceti pe PM. Nu au legatura cu titlul topic-ului. Multumesc. :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!