Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Multumesc tracto ;)

h3llboy, eu fac montaje profesionale si de-aia dureaza mai mult :P

@WNS, nu e defect, e doar de proasca calitate ;) adica e camera foto a telefonului.

Asadar, am montat azi DMC-ul si mai apoi twitere in usile din spate, unde montasem anterior boxe originale :P

Poze.....dupa cum urmeaza.

DSCF3879.jpg

DSCF3881.jpg

Imag029.jpg

Imag030.jpg

Imag031.jpg

DSCF3885.jpg

Imag032.jpg

Imag036.jpg

Imag035.jpg

Link către comentariu

Mda...ca sa lucrezi profesionist trebuie sa ai si scule :lol: aici m-ai luat :)

Frumos lucrat, toata stima!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Urmeaza sa-i fac cadou un spoiler (fusta bara) precum cea din imagine :icon_redface:

post-10294-1236319406_thumb.jpg

Link către comentariu
Urmeaza sa-i fac cadou un spoiler (fusta bara) precum cea din imagine :)

salut salut!!!!

monteaz`o mai repede si zi`mi si mie la pret ai ajuns cu spoilerul + manopera...

Link către comentariu

Pana una alta, din cauza de plictiseala de dupa servici, am trecut o tura pe la colegul hremus, am demontat plafoniera si..........rezultatul se vede in poze:) Eu unul sunt tare mandru :)

post-10294-1236368847_thumb.jpg

post-10294-1236368872_thumb.jpg

post-10294-1236368910_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Care poze domne' ... io nu vad niciuna. :)

LE: frumos, acum se vad, e modelul acela custom, nu? :)

Modificat de WNS
Link către comentariu

ai o masina foarte frumoasa!sa o stapanesti sanatos in continuare :) spor la modificari,imi place fusta de la bara fata care vrei sa cumperi.

Link către comentariu

Multumesc But Fns, n-as putea sa nu spun acelasi lucru si despre masina ta :offtopic: Iti urez si eu s-o stapanesti sanatos.

Cat priveste fusta, pe tmtuning n-am gasit-o, desi in partea de jos a pozei exista linkul, iar pe site la je design, cand schimb limba in engleza caci in germana nu inteleg nimic, dispare de pe lista.

Asa ca rog pe cineva care stie germana sa arunce un ochi aici http://www.je-design.de/de/20_Showroom/10_...80_VW_Golf4.php si sa-mi spuna si mie cat costa :D Multumesc.

Link către comentariu
Multumesc But Fns, n-as putea sa nu spun acelasi lucru si despre masina ta :) Iti urez si eu s-o stapanesti sanatos.

Cat priveste fusta, pe tmtuning n-am gasit-o, desi in partea de jos a pozei exista linkul, iar pe site la je design, cand schimb limba in engleza caci in germana nu inteleg nimic, dispare de pe lista.

Asa ca rog pe cineva care stie germana sa arunce un ochi aici http://www.je-design.de/de/20_Showroom/10_...80_VW_Golf4.php si sa-mi spuna si mie cat costa ;) Multumesc.

Salut!!!

Gata sefu` mi`am prins un pic urechile si am gasit in engleza...iti dau link`ul sper sa iti mearga ca eu am reusit...

http://www.je-design.de/en/20_Showroom/10_...80_VW_Golf4.php

bafta in continuare cu modificarile ...eu mai am de asteptat ..luni o duc la cosmetician....soferia unora e de vina...o seara buna!!!

Link către comentariu

nu de geaba te numesti '' inginerul '' :D ... te pricepi destul de bine la huse,presuri,electronica...bravo tie

apreciez lucrurile ''custom made'' cat si persoanele care le fac

plafoniera arata/lumineaza traznet

numai bine colega si bafta la modificat :D

Link către comentariu

OO, frumoasa plafoniera ti-ai tras bre :D Cred ca o sa imi "comand" si eu una tot modelul aceasta Custom care se pare ca a fost in serie limitata :D

Felicitari !

Link către comentariu
  • 1 month later...

Multumesc Red, Tibi si Zypo.

Din pacate pentru mine, brotacica mea este de vineri in curtea celor de la Dip motors Brasov, dealerul Seat, pentru un transplant de parbriz si intercooler si de asemenea pentru vopsirea barii din fata, a aripilor si a capotei.

Deja s-a schimbat parbrizul si este vopsita, astept sa vina intercoolerul si partea dreapta a scutului de la motor :unsure: Mi s-a promis ca vineri e gata.

Urmeaza poze :Driver: :rolleyes:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Tocmai m-au sunat. E gata azi. Peste 10 minute ma duc sa iau factura si sa duc inapoi acceptul de plata. Impresii...........dupa.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Impresii dupa: Masina a iesit ok, parbrizul este original dar din pacate nu mai are parasolarul acela negru complet care-l avea cel dinainte, vopseaua e ok, nu se vad diferente de culoare.

Am cumparat si sticle noi pentru faruri si urmeaza sa la fac njoy cred sau GTI look, inca ma mai gandesc.

Si pentru ca a fost cuminte, a mai primit o cotiera originala negru textil pe care urmeaza s-o montez azi :Driver:

Stiu...poze........pozele urmeaza :icon_thumright:

Si mai stiu ca nu citeste nimeni pe-aici dar eu postez asa ca jurnal de bord :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Unde ai gasit cotiera si la ce pret :P. Am cumparat si eu una originala si in perfecta stare numai ca nu e neagra ca tapiteria mea, ci un gri inchis aproape de negru. Acum caut materialul care-mi trebuie sa-l mut de pe un capac pe celalalt :D Ms si scuze daca am fost off-topic. Succes cu masina, e foarte frumoasa. Imi place si plafoniera home made :blink:

Link către comentariu

W8 custom made :), desi mi s-a spus ca e kitch :D In fine, mie-mi place asa :)

Cotiera am cumparat-o de la un samsar care vindea un highline din 2005, i-am demontat-o eu si i-am dat 200 de ron pe ea.

Link către comentariu

Bun pret, dar eu pot sa ma laud cu 1,5 mil :))) Nici mie nu mi-a venit sa cred. Succes si ms pt raspuns la postul meu :icon_thumright:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!