Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

"urata" mai e :rolleyes: :rolleyes: nu era mai fain daca reuntai la bandouri complet? ....oricum a iesit super si mai ales cu nr alea despartite e criminala .

Link către comentariu

hehe, uite ce contur frumos a prins masina :angry:

senzatie domnule inginer :blah:

P.S.: am fost plecat cu niscavai treaba ....so de aia au "lipsit" flash-urile :)

Link către comentariu

Multumesc tuturor :D

Da, sunt mandru de ea, si cred ca si ea de mine :lol:

Urmeaza sa vand navigatia si sa-mi pun ceva 1DIN cu mp3, pentru ca am constatat ca am mare nevoie de acel sertaras din bord :D, stergator aero si brat de golf V, sa vopsesc argintiu jantele pe care sunt rotile de iarna si cred ca o vopsire a partii din fata si o schimbare de parbriz pe casco din cauza pietricelelor de pe drumurile noastre. Traiasca romanica :D

Link către comentariu

Arata foarte bine :blah: parca e alta masina asa cu bandourile vopsite

Acum tre sa schimbi si avatarul :)

Link către comentariu

Da. Trebuie sa-mi schimb si avatarul. Asta e clar. Mersi Auras :)

In alta ordine de idei, antrenat fiind, m-am trezit azi de dimineata si-am dat o tura pe la apartament, am mai carat afara din moloz, dupa care m-am intors la "hotel" si......ce sa vezi nene. Vreme frumoasa afara, caldurica, numai buna sa-ti demontezi spoilerul si sa-ti montezi la varianta niste claxoane adevarate. Gasii saptamana trecuta la niste dezmembrari, 2 hella bitonale sanatoase, cu mufe cu tot, cumparai cablu, schimbai cablu din mufe, cumparai papucei, taiai mufa la rata aia castrata OEM si sa vezi minune acuma. Cand apas pe mijlocu volanului se aude un nervos de sub masina de zici ca e vreun TIR de 20 de tone :D

Traiasca Hella ;)

Link către comentariu

vezi ca am prin casa un semn din ala pe care scrie T.I.R. :lol: ....ti-l imprumut ?! :D

btw, sper ca n-ai de gand sa folosesti clacosul cel "nou" prin intersectie, la stopuri si etc. ca nu vrem sa transformam brasovul intr-un mini-bucurestiul :P ( no offence pt colegi din bucuresti, dar se stie ca acolo multi - REPET, nu generalizez - sufera de "boala clacsonului" :) )

what's next in your UPDATING list ? ;)

Link către comentariu

Pai sa fac o lista cu upgrade-uri zic :D

1. Jante de aliaj OEM Avus II + cauciucuri GoodYear Hydragrip

2. Cauciucuri de iarna Michelin Alpin A3

3. Carlig de remorca Aris OEM + priza Bosal

4. Kit xenon H7 + becuri de pozitie cu LED

5. Lampi spate cu semnalizare alba OEM

6. Bandouri + manere vopsite in culoarea caroseriei

7. Navigatie MCD

8. Boxe + twitere in usile din spate

9. Claxoane Hella bitonale

Urmeaza.

10. Brat stergator luneta + stergator aero de golf V

11. Head unit cu mp3

12. Incalzire in scaune :D

Link către comentariu
Pai sa fac o lista cu upgrade-uri zic :D

1. Jante de aliaj OEM Avus II + cauciucuri GoodYear Hydragrip

2. Cauciucuri de iarna Michelin Alpin A3

3. Carlig de remorca Aris OEM + priza Bosal

4. Kit xenon H7 + becuri de pozitie cu LED

5. Lampi spate cu semnalizare alba OEM

6. Bandouri + manere vopsite in culoarea caroseriei

7. Navigatie MCD

8. Boxe + twitere in usile din spate

9. Claxoane Hella bitonale

Urmeaza.

10. Brat stergator luneta + stergator aero de golf V

11. Head unit cu mp3

12. Incalzire in scaune :D

da mosule nu mai merg xenoanele?acuma am vazut..... upgradeurile facute :P

Modificat de Al3X_G4
Link către comentariu

Frumoasa domnu' Inginer.Sa o stapaniti sanatos in continuare si multi km fara incidente neplacute...

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

domnule Inginer trebuie sa remarc inca o data modul remarcabil in care aveti grija de masinuta . Felicitari ! Cati mai multi km fara pb.

Arata superb !

p.s. eram in trecere

post-10002-1227452634_thumb.jpg

post-10002-1227452808_thumb.jpg

Link către comentariu

Am si eu o intrebare referitor la noul claxon Hella, poti sa dai mai multe detalii sau macar sa zici de pe ce masina provine ca si eu vreau sa schimb claxonul de la Golf-ul meu mai ales ca e pe un singur ton :) , imi este si rusine sa claxonez de cat de nasol suna

La montaj a mai trebuit sa tragi vreun fir suplimentar? De curiozitate cu cat se mai vinde asa ceva la dezmembrari?

Bafta in continuare cu modificarile si multi km fara evenimente :frigbaitata:

Modificat de Auras
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
domnule Inginer trebuie sa remarc inca o data modul remarcabil in care aveti grija de masinuta . Felicitari ! Cati mai multi km fara pb.

Arata superb !

p.s. eram in trecere

Multumesc, multumesc :D Tocmai fuseseram impreuna la niste cumparaturi si astepta cumintica s-o descarc intrucat avea in portbagaj aproximativ 15 mp de gresie si vreo 6 mp de faianta, si din aceasta cauza pare putin mai "cocosata" :D

@ Auras, trimis PM. Daca mai ai intrebari, am telefonul si id-ul de msg la profil. :scratch:

Link către comentariu

Doar in cazul in care mai citeste cineva pe-aici :vaidecapulmeu:

Brotacica mea a primit in seara asta un frumos suport de pahare :))

Link către comentariu

O investitie buna.

Dupa cum spune si WNS ceva poze vrem:)

Modificat de K I D
Link către comentariu
  • 1 month later...

Brotacica mea a primit un frumos cadou de Craciun, care din pacate a sosit abia acum si n-am avut inca timp sa-l montez :lol:

Brat si stergator de luneta aero de golf V :icon_thumright:

Poze......urmeaza. Promit. Doar sa reusesc s-o spal. Momentan e ca un porc :D

Link către comentariu

Da,merge montat bratul de golf 5 pe spate :vaidecapulmeu:

Am eu montat pe masina :P

Link către comentariu
  • 1 month later...

Stiu ca am o masina veche si depasita din punct de vedere tehnic, dar sunt foarte mandru de ea si tin la ea ca la un membru al familiei :)

Asa ca, in cazul in care mai citeste cineva pe-aici, vreau sa-mi laud brotacica care a primit ieri in dar un DMC (digital music changer) de care sunt foarte multumit si multumesc pe aceasta cale lui Redfighter :) :vaidecapulmeu:

Urmeaza azi sa demontez torpedoul ca sa-l pot gauri sa scot mufa dmc-ului in torpedo, intrucat vreau sa-l montez cu banda dublu adeziva de tavanul torpedoului pentru un clean look.

Pozele......urmeaza si ele :) :blah_: :vwrullz:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!