Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Astazi am montat kit de xenon pe faza scurta :D

Multumesc lui AlexG4 pentru kitul de xenon si imi multumesc mie pentru manopera :D

Balasturile le-am montat in bara, iar pentru asta am dat jos spoilerul si am demontat si farurile pentru un montaj cat mai curat :wub:

Poze........maine :D

Si tot maine o sa montez si tempomatul :D

Revin cu poze :D

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Publicat (modificat)

DSCF2253.jpg

Am inmatriculat-o in Franta dupa cum se vede. Am devenit cetatean francez :)

DSCF2287.jpg

DSCF2266-1.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Sa intelegem ca ai montat tempomatul? Ca se vede acolo in bord aprins martorul de culoare verde, in partea stanga (care din cate stiam e de la tempomat, sper sa nu ma insel). Acum o sa incep si eu ca ceilalti colegi de pe forum... Ce se mai aude cu bandourile alea? :) Le mai vopsesti? Te-ai gandit cumva sa vopseti si prelungirea din fata a barii? Daca nu ma insel am citit ceva si de niste pleoape prin primele pagini... :) Ceva ceva? Zisesei pe paginile anterioare ca nu-ti funtioneaza navigatia pentru ca nu ai antena GPS. Ai rezolvat problema aceea? Ai luat antena? Cum e antena aia si unde se monteaza? Spre rusinea mea, desi am avut Golf, asta nu stiu.

Oricum, masina arata foarte bine. Eu nu sunt un fan al masinilor Variant, dar a ta si a lui WNS sunt de nota 10

Bafta in continuare si tine-ne la curent cu planurile si relizarile tale! :)

Modificat de Bestie
Link către comentariu

Misto ... nice pictures, beautiful car :icon_thumright:

Impecabil de curata si intretinuta, ca de obicei dealtfel.

Frumos ... tempomat si xenon, nu ai stat degeaba. Bravo.

:lol:

PS: Bestie 10x :icon_thumright:

Modificat de WNS
Link către comentariu

@Bestie, da, am montat tempomatul ;) Indicatorul verde indica faptul ca e on :D

Cu bandourile mai astept putin. Deocamdata imi renovez apartamentul, si asta e prioritatea numarul 1. In masina nu cred ca mai bag prea multi bani.

Pleoape nu-i mai pun, imi place cum arata fara ;) Pentru navigatie n-am pus antena. Cele prevazute cu navigatie din fabrica au la baza antenei radio, antena GPS. Exista antene GPS care se pot monta si in bord, costa 15 euro, dar din moment ce nu exista harta pentru romania, nu are nici un rost sa-i pun antena :D Chiar nu ma intereseaza la ce latitudine si longitudine ma aflu :D Pot trai si fara sa stiu lucrurile astea.

@WNS. Multumesc asemenea. Sa ne traiasca masinutele :D Si noi pe langa ele ca sunt tare frumoase si iubite ;)

Ma gandeam cu Esteticu sa schimbam fusta la spoilerul spate sa ne montam din aceea cu senzori de parcare. Arata mult mai bine :)

Mai vedem.....

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Foarte frumoasa masina! Sa o porti sanatos si fara evenimente!

:D Multzam fain si pentru mansonu care mi l-ai facut. arata altfel masina acu :lol:

Dar nu inteleg o chestie: daca pe masina este montat RadioNavigationSystem MCD din cate imi dau seama de ce are BC din ala mic ? :vaidecapulmeu:

Nu trebuia sa aiba BC mare ?

Scuze. Acu am vazut postu tau. M-am uitat numai la poze :lol::D:D

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
  • 2 months later...

faina masinutza, cred ca am mai vazuto prin oras de vreo 2 ori, dar nu stiu daca la nr de imatriculare era STM :D oricum misto inbunatarile aduse, la cat mai multi km fara incidente si :) safe

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Foarte frumoasa masina! Sa o porti sanatos si fara evenimente!

:D Multzam fain si pentru mansonu care mi l-ai facut. arata altfel masina acu :lol:

Dar nu inteleg o chestie: daca pe masina este montat RadioNavigationSystem MCD din cate imi dau seama de ce are BC din ala mic ? :)

Nu trebuia sa aiba BC mare ?

Scuze. Acu am vazut postu tau. M-am uitat numai la poze

Ma bucur ca esti multumit Jorjel :) Are MCD pentru ca eu i l-am montat. Din fabrica avea un amarat de Beta :)

faina masinutza, cred ca am mai vazuto prin oras de vreo 2 ori, dar nu stiu daca la nr de imatriculare era STM :P oricum misto inbunatarile aduse, la cat mai multi km fara incidente si :P safe

Multumesc Riddler. Posibil s-o fi vazut. Circul zilnic cu ea si de obicei e curata :) Nu mai are stickere pe luneta din cauza unor idioti. Facem rost de altele zic .

Numa bine.

Brotacica mea a mai primit becuri cu led pe pozitie. Multumesc Esteticu ;) Discuri de frana noi, placute noi, doua cauciucuri noi pe fata, ulei si filtre.

Bomboana de pe tort sunt cei 50 de litri de motorina bagati in rezervor ieri.

Drive safe ;)

Link către comentariu

Mai nene dar nu stai deloc degeaba, faci ce faci si iar mesteresti la masina. Desi ai cam fost absent in ultimul timp si nu ai fost activ asa cum ne-ai obisnuit odata, din partea mea te iert :D bine ai revenit. Sper ca totul e ok.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Da bamse, relativ ok. Mersi de grija care mi-o porti :)

New pics zic :D Undeva in Bechet, langa frontiera cu Bulgaria :)

20080707_130.jpg

Sa vedem daca recunoasteti personajul din imagine ;)

20080707_175.jpg

Link către comentariu

Nu. N-am trecut prin Craiova. Mai era mult de la Bechet la Craiova.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Trebuia sa se intample si asta. Ei bine da. Am avut un mic accident. Si-anume brotacica mea era parcata pe un bulevard mare din brasov. Foarte regulamentar era parcata, cand un loganist s-a gandit el ca pe prima banda ajunge mai repede la semafor. Problema a fost ca s-a gandit si un altul la acelasi lucru. Loganistul a vrut sa-l evite, a pus frana (lipsa ABS deci s-a dus ca sania) si astfel a intrat in partea mea stanga-spate si mi-a julit serios spoilerul :P Cand am coborat din bloc ma astepta jos sa-mi dea vestile "bune". Bine ca m-a asteptat si n-a fugit. La asigurari....certuri cu nenea de constata daunele. Ca dupa capul lui spoilerul se putea doar revopsi. Si m-am certat cu el vreo 10 minute dupa care m-a asigurat ca daca se constata ca e neutilizabil la demontare se va schimba. Mentionez si firma de asigurari unde avea loganistul RCA si-anume UNITA. Feriti-va de unita deci ;)

Zic ca in maxim 2 saptamani bandouri si manere vopsite :)

Poze.....vor urma :D

Link către comentariu

Tare najpa, imi pare rau sa aud asa ceva intotdeauna ... si eu am patit tot ceva de genul asta pe spate stanga... si mia facut el masina in service... fara a merge la politie... pt ca ai lua permisu amenda + puncte..

Link către comentariu

Multumesc de incurajari But Fns si Cama. Si eu sper sa se rezolve cu bine. Si asta cat mai curand, pentru ca vineri am lasat-o la Seat. Au descoperit intr-adevar crapata o ureche de prindere dupa cum foarte bine banuiam si urma sa-l cheme pe nenea de la unita sa constate si sa faca suplimentare. Mi s-a spus ca voi fi sunat daca cumva nenea de la unita nu binevoieste cu vorba buna sa faca suplimentare. N-am fost sunat deci banuiesc ca a facut suplimentarea fara sa fie nevoie sa intervin.

Astept luni sa vedem ce s-a intamplat :D

Link către comentariu

imi pare rau sa aud intamplarea asta. chiar o vazusem zilelea astea parcate langa blocul tau. Sper sa o rezolvi. Si eu am facut o aripa infundata tot la seat lucreaza vine baietii de acolo.

Link către comentariu

wow, nasol cu lovitu... pe ce bulevard se intampla asta ?! Iuliu Maniu cumva ?!:unsure: ...oricum nasol ca ti s-a intamplat, sper ca s-a rezolvat problema si toate au iesit ok :)

...btw, vezi ca te-am intalnit prin trafic si ti-am facut un flash, dar tu nexam, beatman... ai trecut pusca pe langa mine :(

...vroiam sa te mai intreb... cine are stickere cu vwforum.ro prin BV?:blink: ca vreau si eu unu pe nuantza de gri :lol:

felicitari pt modificari aduse masinii si de felul cum o intretzii :huh: ( prietena ta cred ca-i invidioasa rau :vaidecapulmeu:) )

toate cele bune

Regards,

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu

@Riddler, pe Vlahuta aproximativ in fata nr. 53, deci aproape de semafor. De cand au pus semaforul ala acolo e o provocare sa parchezi si sa iesi din parcare. Se inghesuie toti spre semafor de parca cine ajunge pe primul loc castiga vreun premiu. Nu te-ar lasa niciunu frate.

Oricum masina mea era parcata in momentul incidentului, eu beam o cafea linistit fiind in vizita la cineva, cand aud pe geam "buf". Nici prin cap nu mi-a trecut ca e vorba de masina mea.

Mii de scuze daca n-am raspuns flash-ului, nu cunosteam masina si probabil de-aia ;) N-am mai ajuns pe la intalniri de foarte mult timp. Nici sticker nu mai am :P

Nu stiu cine mai are stickere, trebuie sa mergi pe la intalniri ca sa vezi daca are careva.

Multumesc de urari si aprecieri. :)

In prezent umblu prin oras fara spoierul spate, fara bandouri si cu nr din fata in parbriz :P

Manerele au fost vopsite deja, urmeaza ca bandourile sa fie vopsite odata cu spoilerul cel nou, pentru ca am uitat sa precizez ca s-a lasat convins inspectorul de daune de la Unita sa faca suplimentare :P

Poze, urmeaza cand va fi gata totul. Mai urmeaza neaparat un stergator pentru luneta aero + brat de golf V hatch.

Link către comentariu

Cica da. N-am vrut sa te mai pun pe drumuri aiurea pentru o diferenta de cativa lei. Pana la urma o sa-l iau de-aici din RO. Apropo, nu ne prezinti minunea ?

Link către comentariu
@Riddler, pe Vlahuta aproximativ in fata nr. 53, deci aproape de semafor. De cand au pus semaforul ala acolo e o provocare sa parchezi si sa iesi din parcare. Se inghesuie toti spre semafor de parca cine ajunge pe primul loc castiga vreun premiu. Nu te-ar lasa niciunu frate.

mda... tell me about it... ;)

Mii de scuze daca n-am raspuns flash-ului, nu cunosteam masina si probabil de-aia :D N-am mai ajuns pe la intalniri de foarte mult timp. Nici sticker nu mai am :D

hehe, corect, nu m-am "IDENTIFICAT" :blah: .....lasa ca poate o a apar si eu odata la vreo intalnire de-a voastra, desi sincer, pana in ghimbav mie asha sa merg :) ...lenea asta :D

spor la munca prin casa ( daca n-ai terminat ) si asteptam poze cu masina inapoi intreaga :D

Link către comentariu

imi pare rau sa aud de asemenea evenimente.cert este un lucru...cei cu logan sunt fenomenali.nu mai ai loc pe sosea/in parcare de ei.

la fiecare intalnire din ploiesti discutam pataniile acestor soferi,felul in care ei circula.

Link către comentariu

@Riddler, ma uit dupa passaturi B6 acuma care-mi fac flash-uri dar nu-mi mai face niciunul :rolleyes:

Mersi de urare. Nu, inca n-am terminat. Saptamana viitoare sunt in concediu fara plata si-o sa vina un mester sa ma ajute sau sa-l ajut eu pe el, ramane de vazut. Sper sa termin intr-o saptamana baia, bucataria si holul. Sorry de offtopic :(

@TIBI 84, hai sa nu generalizam chiar asa (desi sunt perfect de acord cu tine :) ). Mai sunt totusi printre ei o serie de loganisti care nu au impresia ca si-au luat o masina de curse de ultima generatie :D Oricum, marea majoritate sunt in foarte in varsta sau foarte tineri, deci............

Ieri mi-am luat bandoul din fata si l-am montat, e vopsit foarte frumos, spoilerul de pe spate si bandoul, la fel foarte frumos vopsite, si luni urmeaza sa-mi monteze bandourile pe usi, deci mai amananam un pic partea cu pozele :D

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!