Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

salut! tin sa te felicit inca o data de modul in care ai grija de masina ta. este foarte bine intretinuta si imi plac foarte mult schimbarile aduse. tot asa. :) cat te-a costat setul de covorase? am pb cu unul de al meu are deja gaura.......

Link către comentariu

Multumesc. Nici a ta nu arata deloc rau. :lol:

Setul de covorase a costat 98 de ron si au fost cumparate de la Robot din Baia Mare si trimise prin posta de adi_bm :) care acum mi-e bun prieten.

Cred ca daca il rogi frumos nu te va refuza. E un tip de nota 10 :)

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Brotacica mea Lady tocmai s-a intors de la mare si a vrut pozata pe plaja neaparat la fel cum a vrut si waky a lui adi_bm :rolleyes:

Ia uitati-le ce frumoase sunt ;)

Vreau sa spun ca desi a stat la mare mai mult de 10 zile nu s-a bronzat deloc saraca, tot alba a ramas :D

dscf2068wc6.th.jpg dscf2069im0.th.jpg dscf2075xr8.th.jpg dscf2077yl4.th.jpg dscf2126gs7.th.jpg dscf2143ae0.th.jpg dscf1916rr9.th.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Foarte frumoasa si ingrijita ! Felicitari !

Se observa de la o singura privire ca masina este intretinuta fara cusur. :eek:

Am urmarit si urmaresc topic-ul tau de la inceput, dar acum am realizat ca nu te-am felicitat pt asa masina. :D

Ziceai ca te bate un gand sa o vopsesti toata. Sfatul meu e sa lasi gandurile si sa treci la treaba. :D

Link către comentariu

Multumesc WNS :lol: Cum am mai spus-o, in limita timpului disponibil si a finantelor ma straduiesc sa o fac sa arate cat se poate de bine :P

Din pacate am descoperit o zgarietura, nu foarte profunda pe aripa din dreapta fata si una pe usa din spate dreapta. Am reusit s-o mai zgarii si eu destul de profund pe o raza de jumatate de cm2, dar ma bucur ca n-a inceput sa rugineasca acolo. Mai am locuri unde a sarit vopseaua de la pietricelele de pe drumurile noastre bune asa ca o sa incerc o vopsire integrala pe casco. Daca imi reuseste vad eu cum fac sa-i schimb culoarea in alb perlat. Am vazut un tuareg vopsit asa care mi-a luat ochii :D

In alta ordine de idei, am gasit pe e-bay in germania lampi spate noi noute de bora cu semnalizare alba si de golf cu semnalizare galbena undeva pe la 40 de euro + 10 euro transport. Daca ma poate ajuta cineva, contra cost bineinteles sa mi le achizitionez ii voi fi recunoscator. :D

Am mai vazut un variant alb cu bandouri si manere vopsite si arata senzational. In consecinta voi face si eu treaba asta :P

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Pentru vopsirea complecta trebuie sa ai zgarieturi cam pe majoritatea aripilor, portierelor etc. Incearca sa iti faci o constatare pt cele care le ai acum pe partea dreapta, iar dupa ceva timp te duci si iti faci constatare si pt cealalta parte. ;)

Incearca pt ebay sa iei legatura cu homeboy, stiu ca vali (bamsemad) a apelat la el si era foarte multumit.

Numai bine !

Link către comentariu

Gasit vecin cu card paypal sau cum i-o zice. Mai ramane sa gasesc si lampile care-mi plac. Cele de bora variant cu semnalizare rosie sunt ~ 40 de euro noi, iar cele de golf variant cu semnalizare galbena sunt tot ~ 40 de euro. Anunturi cu buy it now ;)

Am gasit si lampi de golf cu semnalizare alba dar e licitatie si de-abia a inceput. Sunt cam singurele si s-ar putea sa profite tipu. Va tin la curent ;)

Link către comentariu

In caz ca mai citeste cineva acest topic, brotacica mea va roaga sa-i donati literele TDI :vaidecapulmeu:

E foarte suparata saraca ca nu le are lipite pe hayon. Ajutati-o va rog :frigbaitata:

Link către comentariu

in cazul motorizarii tale nu ar fi fost indicat sa-i pui doar TDI. ? Scuze daca-s off-topic. Ce-ai mai facut cu bandourile, ai reusit sa le vopsesti albe? dar cu lampile?

Link către comentariu

Indicat asa ar fi. Pe capacul de la motor am TDI cu I rosu. Dar vad ca multe AXR-uri au TDI cu DI rosii. M-am gandit ca ar arata mai bine :icon_thumright:

Cu bandourile am abandonat deocamdata ideea pentru ca am de gand s-o vopsesc integral intr-un alb perlat, ocazie cu care voi vopsi si bandourile.

Cu lampile nu stiu ce sa fac. Sunt 40 de euro noi cu buy it now pe ebay, cele cu semnalizarea galbena si rosie. Pe mine ma roade sa-mi cumpar cu semnalizare alba. Mi se pare ca da mai bine cu masina + faptul ca o mai intinereste putin, tipul asta montandu-se dupa 2003.

N-am gasit cu semnalizare alba buy it now. Am vrut sa licitez dar respectivul nu trimite decat in DE. Mai caut. Nu ma grabesc. Din ce mi-a spus o ruda de-a parintilor care e samsar de masini, golfurile IV s-au scumpit in germania, golfurile V se ieftinesc. Oare de ce ? :beerchug:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

N-ai vazut ieri ? Tot negre sunt :)

Inca sunt in cautare de vopsitor. Parca nu le-as da pe mana oricui.

Link către comentariu

Fa-le cu mana ta, lucru manual :P Si le face acuma WNS-ul, ca are masina in service :P

Link către comentariu

Ce pot eu sa fac cu mana mea fac, dar sa vopsesc bandoaiele nu ma simt in stare :angry:

Si pentru ca brotacica mea a fost cuminte, se pare ca va primi cadou o navigatie MCD si ....inca ceva foarte frumos care ramane surpriza :D

Keep in touch :D

Link către comentariu

Dezvaluie ... nu fi rau ... acu ne facusi curiosi si trebuie sa urmarim topicul ... uffff ...

Link către comentariu
dar sa vopsesc bandoaiele nu ma simt in stare :D

Si bine zici ... pt ca pe mine si acum ma dor degetele de la curatatul, slefuitul si degresatul bandourilor si al portierelor. E o munca pt cei cu nervi de otel. (eu nu fac parte din aceasta categorie)

Si nu ne mai tine in tensiune macar un indiciu ... ceva :icon_thumright: :) :)

Link către comentariu

Hai sa fie :icon_thumright:.

Cel de la care cumpar navigatia mi-a zis ca are undeva prin beci, o maneta de semnalizare cu tempomat si mi-o face cadou pe langa navi :)

Abia astept sa le montez :)

Link către comentariu

Vezi cum o montezi, cere-i lui WNS manualul mai bine, sau cauta-l pe net. Va trebui si codare cu VAG-COM-ul sau VAS-ul.

Link către comentariu

Frumoasa fata. Te urmaresc de ceva vreme si vad ca esti foarte perseverent in ce priveste masinuta. Succes la montajul tempomatului si MCD-ului

Link către comentariu

Multumesc. :D Ma bucur sa aflu ca cineva mai citeste si pe-aici. Credeam ca nu intereseaza pe nimeni topicul meu de la o vreme :D

Ce sa zic, am fost, am batut palma, navi-ul se afla la mine :D, insa nu l-am montat de tot in bord caci am vrut sa-l curat frumos inainte de montare si sa incerc s-o desfac sa-i curat lentila intrucat nu citeste cd-uri audio :D

Va tin la curent :D

In legatura cu tempomatul :D N-am inteles eu bine, era vorba de o maneta simpla, fara tempomat :D Mi-a dat-o si pe-aia. Foarte de treaba userul BV01TDI. Il recomand ;)

@bamse, asa voi face. Deocamdate precum spuneam, ma chinui cu lentila s-o curat. Poate, poate :D

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Eu am avut navi mcd si imi citea. CD-ul de navigatie il citeste? tine-ma si pe mine la curent cu operatiunea de curatire a lentilei.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!