Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Inca un set de poze, de data asta chiar ma plictiseam :(

post-10294-1176143076_thumb.jpg

post-10294-1176143148_thumb.jpg

post-10294-1176143246_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos si fara reparatii.

Link către comentariu

Da, asa au fost. Cred ca din fabricatie au fost ionizate. Sunt senzationale crede-ma :beerchug:. Folia e minciuna pe langa astea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am reusit sa vopsesc etrierele albe. Arata intr-un mare fel, vorba lui aryes13. :lol: Maine urmeaza o sedinta de spalat si curatat interiorul urmata de o sedinta foto.

Link către comentariu

Cam asa arata.

post-10294-1177256501_thumb.jpg

post-10294-1177256524_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Cum ai vopsit etrierii ? Cu pensula ? Sau i-ai dat jos, si apoi i-ai sablat, inainte de vopsire ?

Link către comentariu

si pe spate

Nu. Am dat jos rotile rand pe rand, am curatat bine de tot cu o perie de sarma, am acoperit ceea ce nu trebuia vopsit cu scotch si-am folosit un spray cu vopsea.

post-10294-1177256938_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Felicitari ! Esti tare. Cu asa grija de masina, in curand o faci mai ceva ca noua...

Link către comentariu
  • Administrator

Felicitari ! Foarte frumoasa masina. Mie imi place foarte mult ca e alba. Ai scris mai sus ca geamurile tale sunt ionizate. Gresesti ! Masina ta are geamurile din fabricatie acea culoare, au fost comandate ca optiune. Pun pariu ca au aceeasi nuanta cum e la Tuareg luneta. Trebuie sa fii foarte mandru, sunt foarte rare masinile cu geamuri ca ale tale.

Inca o data te felicit pt masina si sa auzim numai de bine. :)

Link către comentariu

Multumesc mult freexs4all si forceturbo. Tin si eu sa va felicit pentru ca aveti vw. Intr-adevar sunt masini de exceptie. Ce sa zic, ma straduiesc s-o tin curata si ingrijita, poate uneori in detrimentul timpului care ar trebui acordat familiei sau altor treburi mai importante, dar pasiunea este pasiune, iar pentru mine asa cum cred ca si pentru voi, masina nu e doar un mijloc de transport. Nu pot decat sa va urez ca masinile voastre sa arate cel putin la fel de ingrijite ca a mea si sa va poarte pe drumuri fara probleme asa cum deocamdata m-a purtat si a mea. Sa ne mandrim cu totii cu masinile noastre pentru ca avem cu ce.

Cat despre geamuri, asa cum spuneam si mai sus sunt intr-adevar ceva iesit din comun si dau foarte bine cu culoarea alba, care de altfel mie imi place foarte mult.

post-10294-1177329874_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Operatiunea "Montare boxe in usile din spate" a fost un real succes. Am un bass in masina de invidiat si o calitate a sunetului pe masura. Partea proasta e ca n-am stiu sa scot foot-rest-ul si i-am rupt agatatorile de podea si acuma se cam misca. Daca careva dintre voi v-ati montat pedaliere de audi TT v-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu respectiva piesa. O platesc bineinteles. :icon_thumright:.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut, scuze daca sint off-topic, daca dealerul de unde ai luat masina are site, un link se poate ?

Multumesc !

P.S. Frumoasa masina sa o stapinesti sanatos si daca te gindesti sa o vinzi da-mi si mie de stire !

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Are sigur ca are. http://www.autohausmense.de/

Multumesc de aprecieri. Deocamdata nu e de vanzare. Sunt absolut indragostit de ea. In curand ii voi construi un garaj de 35 de metri patrati :)

Link către comentariu

Montat foot-restul primit de la SHC Golf, caruia tin sa-i multumesc inca odata. Interiorul e din nou complet :D. Brotacica mea e fericita.

Poze noi :D In prima cele doua iubiri ale mele :D. Ambele stau cu spatele :D

Inca una care mie imi place foarte mult. De altfel am pus-o si la avatar. Nu luati in considerare ce e in spate :D

post-10294-1181454799_thumb.jpg

post-10294-1181455012_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Misto fetele, mai pune o poza cu ele din fata! Sa le stapanesti sanatos. :)

Link către comentariu

Multumesc la fel Decodat. In week-end am programata o noua sedinta foto :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Saptamana asta brotacica mea Lady a primit cadou un set de covorase de interior de calitate foarte buna cu prindere in podea ;)

Saptamana trecuta a primit cadou un carlig de remorca original de la puiufly de aici de pe forum, mare om mare caracter, si caruia tin sa-i multumesc si cu aceasta ocazie. Nu arata el extraordinar inainte de montaj dar l-am curatat tot de rugina, am cumparat o priza pentru remorcile existente la noi in romania si m-am dus la un nene care facea chei si mi-a facut si o cheie pentu el ;)

Multumesc tot pe aceasta cale si lui aryes13 care mi-a dat indicatiile de montaj pe messenger ;)

Si acum pozele ;)

1. dscf1670xm1.th.jpg

2. dscf1671aw1.th.jpg

3. dscf1675vi5.th.jpg

4. dscf1678lc9.th.jpg

5. dscf1679ut2.th.jpg

6. dscf1680kt1.th.jpg

Uite carligu, nu-i carligu :D

7. dscf1681bh4.th.jpg

Si cam asa arata carligul meu inainte de montare.

1. dscf1652qu0.th.jpg

2. dscf1650bz7.th.jpg

Asadar, pentru reabilitarea carligului s-au folosit urmatoarele scule.

1. Flexul si o perie de sarma, flexul il aveam, peria a costat 2 ron.

2. O priza Bosal 25,33 ron

3. Cheie pentru broasca de la carlig 30 ron

4. Spray cu vopsea de retus universal negru mat RAL 9005 11,5 ron

Manopera si montajul au fost moca intrucat au fost facute de mine ;) Rezultatul se poate vedea.

dscf1677bm2.th.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

La cerere, poze cu fetele :rolleyes:

dscf1633ly3.th.jpg

dscf1638gr1.th.jpg

dscf1620ge3.th.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Sa-ti traiasca fetele si multi km!

Modificat de Decodat
Link către comentariu

am vazut si eu Brotacica live :o F fericita cred ca-i masina, avand in vedere ca-i pe maini bune. E f ingrijita (pana si in portbagaj totul era aranjat, nimic lasat la voia intamplarii). Si inca ceva: chiar daca e alba, e f curata. In Bucuresti, eu nu pot sa tin masina curata prea mult timp (mai ales in cartieru` meu unde se pune imediat prafu` :o

Link către comentariu

Poze proaspete :blink:

Locatia, Petrom-ul la iesire din Ploiesti spre Brasov :)

dscf1704cg5.th.jpg

dscf1703rl8.th.jpg

Brotacica mea a primit saptamana asta un set complet de capace pentru prezoane care completeaza cu succes jantele avus II impecabile cu care este dotata,

In curand si un stergator spate de fabia :)

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ia uitati ce harnica e brotacica mea, cum trage ea remorcuta dupa ea :Driver:

Remorca este proiect de diploma si este facuta de la A-Z de 3 colegi de-ai mei de facultate, plecand de la o punte spate de oltcit. Am ajutat si eu putin intr-o dupamiaza cu cateva suduri pe care le-am polizat frumos dupaia :blink:

Se poate vedea in poza si atelierul de reparatii :blink:

dscf1775om2.th.jpg dscf1777so8.th.jpg dscf1780ss2.th.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!