Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Uita-te in portbagaj sau in manualul ei, si identifica dupa codurile de acolo cu cele din lista asta

Mai era undeva pe net un VIN Decoder care zicea toate codurile astea cu tot cu explicatii.

N-are in portbagaj abtibild. Si pe lista acolo sa verific...........ce ma remus io-s chinez ca tine ? :Driver:

Echiparea Atlantic parca venea cu Route66. standard, daca nu gresesc.

Nu. Vezi pe pagina anterioara, am pus poze cu modelul de jante care s-a pus pe atlantic style.

Link către comentariu

jantele de pe masina rosie,unde ai gasit la 50 euro ??? :lol:

vine iarna si eu am 2x seturi de anvelope dar doar un set de jante...

Link către comentariu

decodare VIN

Intr-adevar bagi aici VIN-ul si o sa ai frumos un pdf cu tot carnatul de dotari si non-dotari ale masinii. Pentru mine a fost foarte util am aflat ca as avea duze incalzite la parbriz si nush ce geam cu protectie termica plus alte micii detalii interesante.

Cred ca jantele alea erau la 50 e bucata nu?

Link către comentariu

Am dat pe google cautare imagini "golf iv variant"

jantele de pe masina rosie,unde ai gasit la 50 euro ??? :)

vine iarna si eu am 2x seturi de anvelope dar doar un set de jante...

decodare VIN

Intr-adevar bagi aici VIN-ul si o sa ai frumos un pdf cu tot carnatul de dotari si non-dotari ale masinii. Pentru mine a fost foarte util am aflat ca as avea duze incalzite la parbriz si nush ce geam cu protectie termica plus alte micii detalii interesante.

Cred ca jantele alea erau la 50 e bucata nu?

Jantele le-am luat la schimb cu unele de tabla 5x112. Schimbul l-am facut cu un coleg de-aici de pe forum si i-am mai platit in plus demontatul cauciucurilor lui de pe jantele de aliaj si montajul pe cele de tabla de la mine care m-a costat in plus 60 de lei. Mai apoi am mai platit si eu aici la Brasov 50 de lei montatul cauciucurilor si echilibratul. Cam asta e povestea.

Era sa uit, pe jantele de tabla 5x112 dadusem in iunie anul acesta 200 de lei/4 bucati.

Link către comentariu

Colegul tracto m-a surprins la cumparaturi la carfur cu brotacica parcata :)

Image5049.jpg

Link către comentariu

are alta fata asa ,o face mai barbateasca. la jante ai tot 5x100 nu? pune-i poze si din fata

Modificat de mami
Link către comentariu

Carligul.........l-as da jos ca nici mie nu-mi place ON ca sa zic asa dar e antiprost, in conditiile in care circul preponderent in oras......

are alta fata asa ,o face mai barbateasca. la jante ai tot 5x100 nu? pune-i poze si din fata

Jantele da, tot 5x100 :lol:

Poze si din fata la cerere:

Imag183.jpg

Imag181.jpg

Imag180.jpg

Link către comentariu

Nu e vorba de salvat ca-mi face mai rau daca ma loveste in carlig mai tare, imi poate stramba lonjeroanele....E vorba ca pastreaza o anumita distanta cand vad carligul :huh:

Urmeaza folie ca nu mai suport sa merg cu ea asa ca un acvariu in care se uita toti...:)

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Albastru ma gandeam si eu. Galben no way tlc. Rosu ? :rolleyes:

Ma gandeam sa cumpar vopsea rezistenta la temperaturi inalte aka vopsea de calorifere :blah: E mult mai ieftina si se poate aplica cu pensula.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Pe culoarea ta s-ar potrivi Dacia bleu sideral, 15 lei/schprey de la Duplicolor. Foarte frumoasa masina si culoarea!

Link către comentariu

Arata foarte bine jantele. E un model simplu si frumos. Iti recomand niste distantiere la rotile din spate. Arata mult mai bine si sta mai bine masina pe sosea. Eu am montat la tata pe Golf si se vede diferenta. Le-am lasat si la jantele de tabla, cu rotile de iarna.

Folia - proiect de laudat, cat mai repede. :(

A iesit bine masina cu bandourile vopsite.

Iti recomand etrieri in culoarea masinii. Iti iei un spray cu vopsea dupa codul tau de culoare. Te tine fara probleme, nu iti trebuie spray de calorifer. :) Eventual, daca mergi la curse.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc rudolf ;)

N-am avut timp sa-mi vopsesc etrierii, pentru ca ma ocup de un nou proiect, skoda octavia tour decapotabila :)

In alta ordine de idei, pareri despre farurile astea ? Cam cat costa, stie cineva ?

golfV.JPG

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Sunt scumpe si nu stiu daca merita. Eu iti recomand ceva cu lupa sa poti pune un xenon frumos. Ceva de genu:

829angeleyesg4s1.jpg

2213480.jpg

Link către comentariu
Multumesc rudolf :))

N-am avut timp sa-mi vopsesc etrierii, pentru ca ma ocup de un nou proiect, skoda octavia tour decapotabila :))

In alta ordine de idei, pareri despre farurile astea ? Cam cat costa, stie cineva ?

golfV.JPG

Mie nu imi plac ... mi se pare ca aduc a Golf V masina pe care o urasc ca si design, mai ales Variantul MK V care e hidos.

Link către comentariu

Mie sincer sa fiu nu-mi plac alea care le indica rudolf pe de alta parte. Am montat o astfel de pereche de faruri unui prieten si sincer va spun, calitatea lor este mai mult decat indoielnica. Sticla este neclara, plasticul e %#@#*, se aburesc......

Cred ca o sa le desfac pe-astea si-o repet operatiunea de la golful alb, si-anume GTI look. E mai ok asa nu ?

:)

Link către comentariu

Mai bine le modifici pe astea .

Cat despre etrieri fara discutie vopsea rosie. Am o culoare apropiata cu a ta si a mers perfect rosul (aprins).Gasesti in Hornbach vopsea speciala pentru etriere destul de ieftina si buna (la spray de la Duplicolor). Daca pui o poza in care sa se vada clar etrierii ti-o pot modifica in diverse culori ca sa iti faci o idee cat mai buna :)

Modificat de Tracto
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!