Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Nu te zgaltaie cam tare pe 17 ?

Am gasit modelul de jante, dar nu stiu cum se cheama. Am impresia ca sunt pe 17". :D

sMCOyQBG0KGrHqEOKjMEvNjJMY1BL89hkVWcQ_19.jpg

qiWefgW0KGrHgoH-CEEjlLly3cCBKVGOYkVg_19.jpg

qiWeeW0KGrHgoH-CwEjlLluz7qBKVGORdtg_19.jpg

Sau s-o incalt cu Montreal II ? :P

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Frumos Variant!Dupa cum o spune si titlul. ;) It's special :)

Se incadreaza perfect rcd-ul,pe acela il am si eu pe Polo si se aude foarte ok.

Bafta!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Spre Montreal II inclin si eu SergiuB, desi nici Hakunamatata (ce nume :icon_rambo: ) nu-s urate. Imi plac foarte mult si "ale mele", da' parca toata lumea are de-alea......

Multumesc Adrian_S :somnmare:

Rudolf, cum zici ? Sper sa fie buna oferta, da' stai sa vedem cat ma costa aducerea la culoarea orijinala :))

Ieri, masinuta mea a primit un super cadou, din pacate n-am apucat inca sa fac curat si sa-l aplic dar sunt convins de rezultatele extraordinare ale acestei solutii:

SO283000_big.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Nu te zgaltaie cam tare pe 17 ?

Am gasit modelul de jante, dar nu stiu cum se cheama. Am impresia ca sunt pe 17". :D

sMCOyQBG0KGrHqEOKjMEvNjJMY1BL89hkVWcQ_19.jpg

qiWefgW0KGrHgoH-CEEjlLly3cCBKVGOYkVg_19.jpg

qiWeeW0KGrHgoH-CwEjlLluz7qBKVGORdtg_19.jpg

Sau s-o incalt cu Montreal II ? :))

Daca vrei jante mai mici in dimensiuni dar care arata la fel ca si astea pe 17'' cauta modelul Monterey 15'', este tot OEM.

+1 pentru Montreal II

...cat despre cele de RS6 din poza cu Bora/Jetta Mk4 Variant-ul acela > arata foarte bine pe Bora, dar mai putin bine pe Golf. Parerea mea.

;)

Link către comentariu

Ca tot se discuta aprins despre jante,eu m-as rezuma la santa monica(arata bine pe orice golf4 indiferent ca-i in 3/5 usi sau variant).

Al doilea model dupa care sunt lulea(pacat ca au 5x100,ca mi-as fi pus pe 1Pul meu) ar fi cele de leon 1m FR

Link către comentariu

Ai facut alegera corecta. Masinile care sunt "last edition" sunt intotdeauna cele mai reusite. Dealungul timpului inginerii VW gasesc greselile masinilor lor si le imbunatatesc cu timpul fara sa faca mare "tam-tam". Deci a ta poti spune sigur ca este una cu erori de proiectare si executie aproape de 0% :)

Link către comentariu

Nu stiu daca s-a mai discutat, dar versiunile Atlantic style am vazut ca au faruri innegrite, geamuri privacy, jante aliaj si senzori de parcare, toate din fabrica.

Din cate am vazut a ta parca nu are nimic din toate astea. :icon_thumright:

Modificat de taz21
Link către comentariu

Gasiti aici mai multe despre nivelele de echipare pe Golf 4 in functie de ani si de pachet(ocean,pacific.atlantic,etc)

post-26303-1285080646_thumb.jpg

post-26303-1285080755_thumb.jpg

Modificat de gaby1773
Link către comentariu

Pai poate fii doar Atlantic, nu Atlantic Style.

E ciudat sa vezi cum au renuntat la anumite chestii si au introdus altele. RCD200 trebuia introdus de mai de mult. :))

Link către comentariu
Nu stiu daca s-a mai discutat, dar versiunile Atlantic style am vazut ca au faruri innegrite, geamuri privacy, jante aliaj si senzori de parcare, toate din fabrica.

Din cate am vazut a ta parca nu are nimic din toate astea. :blink:

Nu le are inca :)) Intr-adevar, cred ca eu am gresit, n-am stiut ca exista diferenta intre atlantic si atlantic style, am tot vazut scris in anunturile de pe mobile.de si-am preluat fara sa ma gandesc.

Si in anuntul initial scria Atlantic KL. Asadar sa-mi fie cu iertare :D

07_STM.jpg

Dar, nici o problema, functie de posibilitatile materiale, va primi toate dotarile de Atlantic Style. :D

Link către comentariu

@rudolf.s- exista si Atlantic, si Atlantic Style.

Ultimul cred ca e editia finala.

@inginerul-Inseamna ca trebuie schimbat titlul topicului. :)

PM daca vrei.

Modificat de taz21
Link către comentariu

Nu nu, multumesc. Lasa titlul asa. Va ajunge Atlantic Style cu siguranta :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In alta ordine de idei, am gasit-o pe sora lu' brotacica ;)

100_0001_0001.JPG

Sambata am trecut la anvelope de iarna pe care le-am montat pe niste jante dupa cum urmeaza. Stiu ca sunt urate da' m-au costat 50 de euro si le-am preferat in locul jantelor de tabla.

golf_iv_variant_04_1.jpg

Stiu....vreti poze cu bandourile :)) O sa uploadez azi dupamiaza caci am reusit sa fac cateva :))

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Scaune incalzite ai? Nu te bate gandul sa montezi? Sau tu vrei sa o pastrezi OEM din toate punctele de vedere?

Eu cu jantele m-am linistit, nu merita investitia deocamdata, alea de tabla sunt mult mai fiabile si solide din punctul meu de vedere.

Link către comentariu

Am scaune incalzite din fabrica, am tot pachetul de iarna de fapt.

Or fi tablele mai bune da' ruginesc de zici ca nu-i adevarat :huh:

Link către comentariu

Am inteles! Asteptam poze cu bandourile sa vedem cum ii sta. Daca ai timp poate faci o decodare la codul tau VIN si spicuiesti pe aici principalele dotari din codurile alea PR, chiar as fi interesat sa vad ce are specific Atlantic fata de Ocean...

Consumul pe la ce valoare ti se situeaza la un mers asa mai alert?

Link către comentariu

Apropo de consum, consuma cu 1L mai putin decat aia alba, la acelasi stil de mers. Pe BC afiseaza 6,2 media pe ultimii 2000 de km pe care i-am facut mixt, iar extraurban imi afiseaza 5,2-5,6, real 5,4-5,7.

Link către comentariu
Daca ai timp poate faci o decodare la codul tau VIN si spicuiesti pe aici principalele dotari din codurile alea PR, chiar as fi interesat sa vad ce are specific Atlantic fata de Ocean...

Si cum as putea sa fac asta ? :Driver:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Uita-te in portbagaj sau in manualul ei, si identifica dupa codurile de acolo cu cele din lista asta

Mai era undeva pe net un VIN Decoder care zicea toate codurile astea cu tot cu explicatii.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!