Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Aseara pe la 10:30 probam deja instalatia audio completata cu difuzoare si twitere din usile din spate :wub: Multumita colegulu hremus si a unui alt golf donator am acum si foowell lights :P (sper ca m-am exprimat corect) la sofer si pasager. Si cam atat deocamdata pentru ca urmeaza.......minunata taxa de mediu :mop:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

e foarte minunat golfu tau...culoarea e bestiala...dar si taxa e minunata:((...dar cred ca ai noroc si e sigur euro 4...la mine fiind euro 3 ma determinat sa il iau inmatriculat ca la vremea aia taxa era mai mare si trebuia sa platesc cam 1200 euro lui nenea tariceanu:((....super tare....ai revenit la golf 4:))...sa il stapanesti sanatos

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

A iesit euro 4 asa cum era de asteptat, mi-au trecut si rotile pe 16 in cartea de identitate...Urmeaza sa ma duc la finante sa mi-o ia in evidenta la impozit, traducerea actelor si...inca un set de numere rosiiiiiiiiiiii :D

In alta ordine de idei, am facut in asa fel incat am jante de aliaj Avus I pentru cauciucurile de iarna. Le-am montat si le-am bagat in beci pana la toamna. Am implinit si depasit 140.000 de km, iar masina se comporta in continuare exemplar. Sunt foarte multumit de ea, efectiv nu am ce sa-i reprosez.

:))

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
bbogdanmircea

Foarte frumoasa masinuta intr-adevar arata superb nush cum le ingrijesc unii nemti de arata dupa 4 ani de la fabricatie de parca abia ar fi iesit de pe usa fabricii...

Link către comentariu

Multumesc :) Mi-e draga si mie de nu mai pot :)) Ma uit cu drag la ea in fiecare dimineata de pe geam cand imi beau cafeaua si abia astept sa se faca 7:45 sa plec cu ea la servici.

Azi am reusit in sfarsit s-o inmatriculez. 2934 parca de lei a fost taxa care am platit-o nenorocitilor, da' nu-i problema c-o recuperez io. Am facut copii dupa toate actele si incep demersurile necesare recuperarii ei foarte curand pentru ca trebuie sa innapoiez banii imprumutati :)

Asadar de azi poarta foarte mandra nr. de inmatriculare BV 07 S T M :))

:)

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Ne-ai innebunit cu :icon_thumright:

Bafta in continuare cu masinuta.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mutumesc taz21 :D

Aseara i-am montat la loc manerele dupa ce in prealabil le-am demontat si dus la vopsit. Au iesit o idee mai inchise decat restul masinii. Urmeaza maine sa fie gata si bandourile si sa le montez pe masina. Din pacate pe cel din spate am reusit sa-l rup putin la un colt din cauza ca s-a incapatanat sa nu iasa dar sper sa nu fie probleme dupa vopsire.

Revin cu poze :))

Va mai innebunesc odata cu: :D

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Gataaaaaaaaaaaaaaa si bandourile. Din pacate cele de pe bara fata si bara spate au iesit mai inchise sau vopseaua de bari e mai deschisa........nu-mi dau seama. Cele de pe usi parca sunt aceeasi culoare cu usile dar inca nu le-am montat, mai trebuie sa pun putina banda dublu adeziva la capete ca mi-e frica sa nu mi le zboare cu wap-ul la spalatorie.

Urmeaza bineinteles si fara doar si poate o mica modificare pe care vreau s-o fac plafonierei, dar aia este surpriza :)

Spre seara voi reveni cu poze. ;)

Link către comentariu

Am incercat sa pun 2 leduri ca la W8 dar de data asta in capacul de plastic transparent. Din pacate m-a mancat undeva sa pun niste super glue gel la baza ledurilor si......... :D a iesit treaba nasoala rau asa ca am abandonat proiectul. Noroc ca am avut alt capac acasa din dezmembrarea altui golf :P

O sa-i cumpar o plafoniera W8 pana la urma. N-am muncit chiar degeaba, macar mi-am tras fir cu + pe pozitii pana la plafoniera.

Azi dimineata din plictiseala........

http://www.youtube.com/watch?v=e7Snh6eJFyA...e=youtube_gdata

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. :) Culoarea asta o cautam cand imi cautam masina, si pana la urma am luat masina... verde. :)

Mi se pare mie sau in portbagaj, ancorele unde se agata plasa de bagaje sunt cromate? Poti sa le faci o poza?

Ce motor ai pe masina? In 2006 ar trebui sa fie un motor care sa fie si pe Golf V. Zicea cineva ca la ultimele Golf-uri IV Variant, ar fi fost bordurile de Bora. La tine se pare ca e tot ala de Golf. Se referea mai ales la aerisirile cu lumini.

Scaunele sunt foarte frumoase. Ma gandesc ca sunt si comode.

Sa pui poze cu bandourile si cu manerele. Sunt curios sa vad cum arata masina.

Mai tarziu, cand iti revii financiar, iti recomand stopurile cu LED, modelul pe care il am si eu. Schimba mult imaginea masinii.

Bafta si multi km fara probleme! Inca un Variant frumos cu sigla vwforum,ro.... :D

Link către comentariu

Multumesc rudolf :Driver: E foarte frumoasa si culoarea masinii tale. Important este sa fie ceva deosebit ;)

Nu, nu sunt cromate ancorele de la plasa de bagaje.

Motorul este 1.9 AXR. Bordul este de Bora intr-adevar, dar din pacate gurile de aerisire nu sunt luminate. O sa trebuiasca sa muncesc putin si sa montez leduri in ele deoarece locasurile pentru leduri exista.

DSCF5350.jpg

Intr-adevar, scaunele sunt mai confortabile comparativ cu celalalt golf care l-am avut, mai ales ca astea sunt si cu reglaj lombar si incalzite.

Am facut ieri poze masinii cu bandourile vopsite dar din pacate acumulatorii aparatului sunt terminati si l-am tot chinuit cu deschis inchis, am facut cateva poze dar nu le-a salvat......trebuie alti acumulatori. Sper sa pot imprumuta un aparat foto caci de alti acumulatori nu incape vorba :lol:

Stie cineva de unde pot achizitiona o plafoniera W8 la un pret cat mai mic daca se poate :lol: Alte idei in afara de ebay ca acolo sunt scumpe din ce vad eu.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Sa traiasca bibiul vad ca ai tot motor AXR ca si mine si multi altii!

Link către comentariu

frumoasa. cand o sa am si eu curaj o sa-ti arat un tornadorot de toata frumusetea. nu te zgarci la poze. ele fac cat o mie de cuvinte. pacat de lipsa climatronicului. toate bune si pune poze ca citesc de 3 ori pe zi. am timp. 6 luni de medical la refacere.

Link către comentariu

Felicitari pentru noua ta achizitie - la masina noua mergea si un topic nou :lol:.

Vad ca ai facut mai multe poze cu ea pe meleagurile muresene :D, pe la Chendu.

Din poze masina pare ca noua si cred ca a fost foarte bine intretinuta - tot asa sa o pastrezi !

Link către comentariu

Multumesc mami. Nu ma zgarcesc deloc cu pozele si-mi pare rau ca nu-i pot face niste poze sa vedeti minunatie de bandouri vopsite, dar acumulatorii aparatului meu foto si-au dat duhul, chiar daca reusesc sa fac o poza nu are destul curent s-o salveze pe card. Iau salariul azi si sa vedem, poate gasesc niste acumulatori mai ieftini totusi.

@shimano. Multumesc si tie. Topic nou zici.......Da, cred ca as putea sa rog un moderator sa faca split. Dar vreau sa mentin vie amintirea celuilalt golf care l-am avut si pe care l-am indragit foarte mult dar n-am stiut sa-l pretuiesc indeajuns. Chiar si-acum imi pare rau ca l-am vandut.

Pozele pe la Chendu au fost facute chiar la intoarcerea din Germania.

Asa este, e ca noua masina, si crede-ma ca ma straduiesc s-o intretin cum pot eu mai bine. Chiar vreau s-o fac sa arate din ce in ce mai bine.

Filmuletul ei de prezentare pe care l-am facut de fapt din plictiseala:

http://www.youtube.com/watch?v=Xa6MMMFRAlE

Cu ce culoare de folii credeti ca i-ar sta mai bine ? Culoarea privacy glass OEM, cum am avut pe golful alb sau folii negre cu transparenta 75-80% ?

Link către comentariu

Incearca sa mergi pe linia OEM, daca tot ai vopsit si bandourile :Driver:

Un 35%-40% mai inchise toate geamurile este suficient si nici nu-ti creaza probleme cu domni "BASCA" :)

Link către comentariu

Stalpii vor ramane asa cum sunt. Nu am de gand sa-i vopsesc. :))

In alta ordine de idei, stie cineva cu ce jante de aliaj s-au dotat modelele Atlantic ?

Ma gandeam la asa ceva, dar as vrea sa raman la echiparea originala :)) Pareri ?

bild-32279.JPG

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

:D :blink:

Ce taare arata...as vrea si eu asa niste jante impecabile.

Link către comentariu

Nu stiu care era echiparea standard la Atlantic, dar, Montreal II (facut de BBS) e un model foarte frumos si rezistent. Ei le am pe rotile de iarna si de cand e masina au rezistat bine. Ti le recomand.

Nu vrei ceva pe 17 totusi? :D

Ex de jante pe 17:

Audi RS6 7.5jx17" 205/45-R17:

509373970_6_lVrp.jpeg

sau:

Aluett Type 69 17"

b295b6bwkkgrhqmokkeeypd.jpg

Jantele mele pe 16, sa vezi cum arata pe masina:

dsc00377ta.jpg

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!