Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Felicitari prietene, sa te plimbe in siguranta si tu sa ai grija de ea. Arata foarte bine si e dotata :icon_thumright:

Ai un pic de lucru (personalizat) la ea, dar ai dat lovitura cu ea :somnmare: Bafta!

Link către comentariu

nu-l mai tortura si tu, a vrut sa incerce si altceva !

stii o vb ca un lucru i-l regreti si doresti mai mult atunci cand nu-l mai ai !

:biggrin:

scuze ca ti-am rasp in locul lui !

a vandut-o !

citeste in punctele anteriaore!

a vanduto si gata , restul daca i-l pui sa-ti rasp e tortura !

Link către comentariu
o frumusete. sa il stapanesti sanatos

Multumesc asemenea.

Felicitari prietene, sa te plimbe in siguranta si tu sa ai grija de ea. Arata foarte bine si e dotata :salut:

Ai un pic de lucru (personalizat) la ea, dar ai dat lovitura cu ea :P Bafta!

Am o foarte mare grija de masina, ma stii de fapt ;) Asta se va bucura la randul ei de toata atentia mea.

nu-l mai tortura si tu, a vrut sa incerce si altceva !

stii o vb ca un lucru i-l regreti si doresti mai mult atunci cand nu-l mai ai !

:blah_:

scuze ca ti-am rasp in locul lui !

a vandut-o !

citeste in punctele anteriaore!

a vanduto si gata , restul daca i-l pui sa-ti rasp e tortura !

Multumesc florine. :rolleyes: Se stie ;)

Da octavia de ce ai dat-o ? Asta e mai buna ? :)

Ma rezum doar la atat. Volkswagen 4 ever. :biggrin:

Un prim cadou pentru masinuta mea, presuri de cauciuc Petex cu prindere in podea cumparate de la Tess Brasov. Pentru moment ma rezum la atat, masina trebuie totusi inmatriculata :icon_cool:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

E frumos Golf-ul, si relativ nou... nu ai ce sa zici de rau.(poate lipsa climatronicului, insa se poate trai si fara).

Sa il conduci cu placere!

:)

Link către comentariu

Sal Masina arata foarte bine sa o stapinesti sanatos din curiozitate cat a ajuns masina

Link către comentariu

criminala culoarea si cat de ingrijta poate sa fie. sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu

pana la urma cat ai dat pe ea? pret germania + inmatriculare?

pret la presuri?eu am luat de curand de la themircea unele si sunt f bune.

golf...vechime mica,culoare,interior,motor super!

singura chestie,pacat ca nu ai gasit cu far cu xenon,lupa. si niste jante...

Link către comentariu

Felicitari pentru noua achizitie. Intamplator cunosc si eu povestea ei. Chiar m-am mirat ca in 2006 inca se mai fabrica Golf 4.

Adevarat graiesti inginere, ca in tara nu mai gasesti mare lucru. Sau cel putin nu masini pentru pretentiosi, ci doar "de consum".

Si se cunoaste de departe o masina ingrijita de cand a fost "mica".

Inca o data felicitari si s-o stapanesti sanatos. :icon_thumright:

Link către comentariu
E frumos Golf-ul, si relativ nou... nu ai ce sa zici de rau.(poate lipsa climatronicului, insa se poate trai si fara).

Sa il conduci cu placere!

:D

Multumesc frumos de urare. Asemenea si tie.

N-am avut climatronic nici la cealalta si din obisnuinta pot trai si fara. Sunt altele care conteaza mai mult pentru mine cum ar fi incalzirea in scaune si RCD-ul 200 cu mp3 :D

Sal Masina arata foarte bine sa o stapinesti sanatos din curiozitate cat a ajuns masina

Multumesc. Deocamdata 7500 e pretul de achizitie + cheltuielile de transport.

criminala culoarea si cat de ingrijta poate sa fie. sa o stapanesti sanatos

Multumesc la fel. :Driver:

pana la urma cat ai dat pe ea? pret germania + inmatriculare?

pret la presuri?eu am luat de curand de la themircea unele si sunt f bune.

golf...vechime mica,culoare,interior,motor super!

singura chestie,pacat ca nu ai gasit cu far cu xenon,lupa. si niste jante...

Presurile....115 lei. Masina a costat 7500 in Germania + cheltuieli de drum precum ii spuneam si lui robert24gr, inmatricularea inca nu este facuta. Dupa calculele mai multor calculatoare de taxa existente pe net, taxa ar fi 680 de euro + 375 de lei RAR, numere preferentiale le am deja si sunt rezervate, placutele le am acasa......sa vedem cat mai costa talonul....probabil 50 de lei, am platita si taxa de inmatriculare.......bani de impozit au ramas de la cealalta.....

Faruri cu xenon .....da, ar fi fost frumos ce sa zic....niste jante.......din nou mi-ar fi placut sa aiba dar n-am putut sa urc peste acest pret de 7500. Poate parea mult, dar din cauza ca n-a fost rasturnata si nici nu are km dati inapoi a costat atat. O masina buna nu e niciodata ieftina. Oricum pentru ceea ce cautam eu este ceea ce am gasit mai ieftin. Chiar si-asa m-am bucurat ca am gasit-o la o reprezentanta, ca avea garantie 12 luni, istoric complet.......Am cautat altceva, si-anume am vrut neaparat scaune sport cu reglaj lombar pentru ca am ceva probleme cu spatele, am vrut neaparat incalzire in scaune desi asta puteam s-o fac si ulterior si ceea ce a fost cel mai important am vrut o culoare deosebita, sa-mi fie draga doar cand ma uit la ea ;) Jante de aliaj se pot achizitiona si monta si dupa. Probabil dupa ce si daca o sa-mi revin putin cu banii o sa-i cumpar evident si niste jante de aliaj. Deocamdata trebuie sa fac mari eforturi ca sa platesc nenorocita aia de taxa, dar ce sa-i faci, traim in :( si asta ne costa toti banii. :P

@C o s m i n. Multumesc mult. Intr-adevar recunosc, sunt foarte pretentios. Personal am o mare grija de toate lucrurile mele si sunt foarte tipicar ca sa zic asa. In consecinta oricat de nou ar fi modelul de autoturism pe care as putea sa mi-l cumpar, daca respectivul autoturism nu este ingrijit si nu are o stare tehnica corespunzatoare pretentiilor mele iese automat din sfera mea de interes. Ceea ce vreau sa spun este ca am preferat un model mai vechi sa zic asa cum este golful IV, dar intr-o stare tehnica si estetica impecabila in detrimentul unui model mai nou. Ceea ce vroiam eu initial sa-mi achizitionez, si-anume un Passat Variant B6, nu se poate gasi in Germania la km si starea tehnica pe care eu o cautam decat cu minim 10-12.000 de euro. Pana la urma trebuie sa te gandesti si la faptul ca trebuie sa intretii masina respectiva care fiind SH si iesita din garantie papa bani. Golful IV este o masina relativ usor de intretinut si chiar ieftin in comparatie cu alte modele mai noi, in orice caz, este o masina a carei intretinere mi-o pot permite, poate si prin prisma faptului ca se pot gasi piese originale la dezmembrari foarte usor si ieftin.

Masina asta chiar a fost ingrijita de "mica". A apartinut unei doamne de 48 de ani care se pare a fost o doamna in adevaratul sens al cuvantului si si-a intretinut masina asa cum fiecare dintre noi ar trebui s-o faca.

Inca odata multumesc si eu Cosmine.

Drive safe everyone.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Felicitari Mihai ! :P

Buna alegere... masinile astea, daca sunt intretinute cum trebuie sunt indestructibile.

Cat mai multi km fara probleme !

Link către comentariu

Superba masinuta,cat mai multi km cu ea si drum intins

Pune-i o husa din piele la schimbator si pe capacul cotierei...tocmai tu sa nu ai,se poate? :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc Cristi ^_^

@ Tibi. Ii schimbam eu mansonul de la schimbator daca trebuia, dar sa stii ca este absolut intact, ca nou. Cotiera la fel :cool:

Link către comentariu

Am vazut-o pe viu si am ramas profund impresionat. E ca noua, si inca mai miroase a nou... Jante, tempomat, etc sunt convins ca le va primi in timp.

PS: Poti incepe cu un sticker VWFORUM ^_^

Link către comentariu

Inginere sa iti traiasca albastruca! :) Pot doar sa spun ca ai facut o alegere foarte buna pentru ca ai dat banul corect pentru o masina foarte ingrijita, dotata foarte bine, doar 4 ani, deci pana la 10 mai sunt mult si bine :lol: Asta ar trebui sa fie alegerea pentru un om care stie ce inseamna o masina intretinuta si nivelul financiar. Ca de "destepti" de genul am Q7 sau A8 sau nu mai stiu ce masina adevarata si cand vine iarna mi se pare scump sa dau 3500 Ron sa ii pun anvelope de iarna si iau ieftinaturi la jumate de pret esta tara asta cam plina sincer. Pe cand oamenii care isi iau o masina second ingrijita cu adevarat si care multi vor spune ca ai dat mult pe ea, de parca nu cumperi o masina ci doar un pret, dar de fapt este alegerea corecta, sunt putini si trebuie apreciati. Si eu visez la o masina second, dar impecabil exploatata si pe care merita sa dai banul corect.

Legat de dotari se pare ca masina este dotata foarte bine. Trebuie sa precizez ca jante se pot pune oricand, tempomat la fel, chiar si faruri cu xenon originale, totul in timp pe masura ce vin banii. Ce mi se pare important este faptul ca ai spritiere faruri, scaunele sport incalzite, cotiera originala, radio CD-ul original.

Spune-mi, te rog, RCD-ul 200 cum se aude. Cred ca mai tii minte cand alergam cu Delta-ul sa il pun pe masina si pot sa zic ca si in ziua de azi sunt foarte incantat de scula si mi-as pastra-o si pentru urmatoarea masina daca ar fi compatibila :lol:

Cred ca e o placere sa o vezi in parcare.

Toate cele bune,

Link către comentariu

Multumesc Sorine. Eu sa stii ca sunt foarte incantat de masina, si mi-am luat-o pentru mine, sa ma simt eu bine, sa mearga bine, sa-mi fie mie draga. N-am luat-o sa ma dau mare fata de vecini, prieteni sau rude cu ce masina smechera am eu. Poate sunt si obisnuit cu ea dar pot sa zic ca mie imi asigura nivelul de calitate, de confort si de siguranta pe care mi le doresc.

Sigur ca mi-aduc aminte de Delta. Te-am invidiat un pic pentru el. Am vrut si eu sa-l cumpar dar mi-ai luat-o inainte. RCD-ul......mie mi se pare ca se aude extraordinar de bine chiar si cu 2 boxe si 2 twitere cate are acum masina. E foarte simplu ca si setari, nu prea ai multe optiuni de a regla sunetul dar mie mi se pare mult peste ce scoatea Gamma care l-am avut initial si la fel mult peste navigatia MCD care avea si ea 4 iesiri. Se pare ca si RCD-ul are 4 iesiri deci am posibilitatea de a-i monta boxe si pe spate. In mod sigur ii voi monta boxe si twitere si pe spate dar din pacate momentan nu mai am. Le-am vandut pe toate :))

Este intr-adevar o placere pentru mine cel putin, s-o vad in parcare. Toate cele bune si tie Sorine.

Am vazut-o pe viu si am ramas profund impresionat. E ca noua, si inca mai miroase a nou... Jante, tempomat, etc sunt convins ca le va primi in timp.

PS: Poti incepe cu un sticker VWFORUM :))

Sigur ca va primi remus, numa' sa-mi mai revin un pic cu banii ca deocamdata nici banii de taxa nu-i am :)) Chiar as vrea un sticker da' n-am gasit :D

Link către comentariu

Inginere bine ai revenit la golf IV (si variant). Super tare culoarea, si super intretinuta. Sa o conduci sanatos si spor la imbunatatiri!

Link către comentariu

felicitari! cel mai mult ma bucura faptul ca ai ales tot VW si ca nu ai inceput sa faci calcule pentru masini noi de duzina la aceeasi bani. BRAVO!

V-DUB Forever!

Link către comentariu
(...) Chiar as vrea un sticker da' n-am gasit :offtopic:

8.5 RON - Sticker vwForum.ro fosforescent ;)

Pt mai multe detalii, vino pe la intalnirii ;)

Link către comentariu

Mi-au venit in sfarsit si acteleeeeeeeeeeeeeeeeee. Gata, i-am scos numere rosii........Let's roll :))

:salut:

@Riddler, te sun mai tarziu sa ne intalnim sa-mi dai si mie unul :)

@dragos2net si DeathRider, multumesc. Sa ne vedem pe drumuri sanatosi. Numai bine !

Link către comentariu

Un mic cadou pentru masinuta mea, astazi i-am montat un carlig de remorca OEM Oris. Nu se stie niciodata cand e ceva de carat :D

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!