Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Multumesc de urari. Deocamdata nu pot sa spun cat am dat pe ea pentru ca inca nu sunt dati banii, masina nu-i cumparata, e doar rezervata pe numele meu pana luni dimineata dar cu siguranta va ajunge in posesia mea, fac orice imi sa in putere pentru asta. Recunosc ca sunt foarte entuziasmat, ma simt ca un copil caruia i s-a promis jucaria mult visata, asta poate si datorita faptului ca am stat ceva vreme pieteon.

Am tinut neaparat sa am si eu unul din ultimele exemplare ale seriei de golf IV care mie sincer mi se pare una dintre cele mai reusite modele VW. Pretul l-am negociat partial la telefon, adica am cazut de acord cu reprezentantul de vanzari asupra pretului facand niste compromisuri, dar in final cu drum cu RAR cu taxa de mediu, sper sa ies bine.

Pacat ca guvernantii prin taxa asta de mediu care este destul de mare favorizeaza samsareala si bisnitareala, implicit masini proaste la pret mic. Cu toate astea, am considerat ca sunt prea sarac sa-mi cumpar un lucru prost, o rabla, asa ca am preferat si nu cred ca am gresit sa dau ceva mai mult pe un golf IV de la mama lui, dintr-o reprezentanta Audi-vw-skoda in germania, asta dupa ce am vazut cateva masini la noi in romania si m-am ingrozit. Am facut un drum la Sebes in jud. alba, unul la bucuresti, nenumarate vizite prin targuri de masini...........n-ai ce sa cumperi de-aici decat daca ai foarte mare noroc sa prinzi o masina a unui prieten/vecin/coleg pe care o cunosti si stii ca avut grija de ea, in rest.........rasturnici cat cuprinde, km dati inapoi, alergate, fugarite........mi-am dat seama ce minunatie de masina am vandut pe langa ce rable exista in tara asta.

Pana una alta, va mai spun un singur lucru: :huh:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Felicitari prietene, ma bucur sincer pentru tine! Da nu ne-ai spus esentialul. Motor? Apropo...vezi ca mi-ai "furat" scaunele :huh:

Bafta!

Link către comentariu

1.9 TDI e prea vag...cod motor, caluti...aia ma intereseaza :P 1.9 TDI face si opel si renault si multi altii...

Link către comentariu

felicitari, sa ajunga la tine in conditii bune!

e bine ca nu ai trecut de 1.9 pt ca acum plateai si impozit dublu... :P

Link către comentariu

Motorul este 1.9 TDI, 74kw, 101 CP, cod motor AXR, acelasi motor cu cea alba.

Link către comentariu

Frumoasa culoarea,frumoasa e si masina.Bravo

Ma bucur sa vad ca ti-ai gasit ceva pe gustul tau.

Subscriu la ideea cu jantele Santa Monica

Nu cred ca mai vrea Mihai(inginerul) sa auda vreodata de skoda sau de bord verde :lol:

Link către comentariu

Super masina ;) ! Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si km "fara numar" :) .

Spor in modificarile ce vor urma :)

Modificat de RAIKKONEN
Link către comentariu

Multumesc tuturor pentru urari. Masina e cumparata deja la ora la care scriu acest post si este in drum spre noua ei casa :P Poze si mai multe amanunte maine seara sau miercuri. S-auzim de bine !

:icon_cool:

07_STM.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

A ajuns acasa in sfarsit minunea dupa un drum extrem de lung si obositor. Primele impresii.........masina e ca noua, fara zgarieturi la exterior, totul arata impecabil, nici macar o urma de accident, nici un element revopsit, la interior totul e ca nou, efectiv n-am ce sa-i reprosez. Merge de rupe asfaltul, are o tinuta de drum impecabila avand in vedere ca nu are uzuri. Are cauciucuri noi Continental Conti premium contact 2, discuri de frana noi la toate cele 4 roti, placute noi, ultima revizie la 129.800, acum are 138.000 dupa drumul de Germania-Romania.

Urmeaza sa-mi beau cafeaua pentru ca de-abia m-am trezit, s-o spal si sa revin cu un set de poze :D

Multumesc tuturor pentru urari si sustinere, va doresc asemenea.

Mai am de spus un lucru, si-anume: :D

Link către comentariu

Felicitari pentru masina, asteptam pozele. La cati mai multi km!

Link către comentariu

Multumesc dragi colegi, va doresc asemenea.

Fresh pictures :lol: Cu multe multumiri lui EsTeTicu, colegul nostru de forum pentru marele ajutor dat ieri. Sa traiesti Ticule :)

07_STM.jpg

DSCF5346.jpg

DSCF5348.jpg

DSCF5349.jpg

DSCF5350.jpg

DSCF5352.jpg

DSCF5355.jpg

DSCF5356.jpg

DSCF5357.jpg

Link către comentariu

Masini bune precum Golful mk 4 nu o sa se mai fabrice prea curand. Iar faptul ca ai reusit sa iei una care arata si merge ca noua este extraordinar. Iti urez inca o data sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea in fiecare zi pentru mult timp de aici inainte. Abia astept sa vad poze noi cu bandouri si manere vopsite, jante, volan in piele etc. Stii tu mai bine :) Usor, usor stiu ca o sa apara toate ;)

Modificat de Cata_B
Link către comentariu

lipsesc clima, tempomat, proiectoare ceata fata, in rest masina :) ;):o

masina arata foarte bine si se vede ca a fost ingrijita. cass Delta, guri de aerisire de Bora, ceasuri bord argintii, culoarea e f. frumoasa. covorasele arata bine, in special cele din spate? sunt cumparate de noi?

ca modificari sugerez vopsire bandouri, sper sa iasa culoarea ca altfel e pacat, jante 16" si cam atat dupa mine

Link către comentariu

felicitari ingineri, ma bucur ca ti-ai primit jucaria dorita, sa o folosesti sanatos, sa ai parte de f multi km fara reparatii(dar sa nu uiti ca mergem pe drumuri din romania)si hai sa facem cu totii un efort sa te primim iar in clubul golfistilor, ne tradasei dar hai sa te iertam!

sa ai parte de ea si sa te bucuri de cele mai frumoase momente alaturi de masinuta ta!

cand ajung in bv , o sa vreau sa o vad!

Link către comentariu

Sa-l stapanesti sanatos! Arata belea.

Link către comentariu

Multumesc Florine, florine si de asemeni multumesc tuturor. :)

Trebuie sa spun faptul ca pentru toata aceasta poveste este vinovat si colegul SorinB, care a condus masina din Weimar pana in Sighisoara si caruia tin sa-i multumesc si pe aceasta cale. Am primit acordul lui sa mentionez acest lucru. Asa ca daca vreodata vreti sa va cumparati o masina SH care sa arate si sa mearga ca una noua, apelati cu incredere la el. Sa-ti dea D-zeu sanatate Sorine si drumuri bune si de-acum incolo.

:P

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!