Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

@Ch33sus, daca te apuci de dimineata, pana seara ai terminat, cu tot cu cele 3-4 ore timp de uscare a adezivului. :D

@Circoloco, da, Valeo fir-ar sa fie. Dar am reusit :D

@KTA87, Multumesc frumos :D

@Al3x_G4, si-a ta la fel :D

@Brabus, de la colegul timady din timisoara. Super calitate.

@theonae, Spor la treaba. Daca ai ceva intrebari, nelamuriri, am nr. de telefon trecut la profil.

@Danny. Danke schon :D

@Redfighter, mersi. Astept pachetul atunci :P

@vwraider, cred ca n-ar sta rau sharanului cu GTI look :)

Ce de aprecieri......se vede treaba c-am facut ceva frumos :D :lol:

Link către comentariu

Felicitari pentru faruri :blah_: , cand am timp am sa trag o fuga in spatele blocului, in parcare, sa le vad live :) asta numai daca e masina prin parcare.

Link către comentariu

Mihai, ne vedem la vw fest!! vin cu sticlele noi, ochelari de protectie si manusi :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nu stiu daca o sa avem timp sa te rezolv dar de stat la un pahar de vorba avem sigur :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Chiar daca nu mai citeste nimeni pe-aici, voi folosi acest topic ca jurnal de bord :unsure:

Brotacica mea va primi in curand incalzire in scaune intrucat am intrat in posesia butoanelor si sunt in cautare de rezistente.

De asemenea, va primi plafoniere spate cu senzori de miscare pentru alarma OEM.

Deocamdata placam impreuna pe litoralul bulgaresc. Sper sa nu incerce nimeni sa mi-o rapeasca. Revin cu informatii dupa montarea device-urilor :unsure:

Link către comentariu

Am posibilitatea sa-mi echipez brotacica cu acest model de jante. Sunt echipare OEM si sunt facute de BBS. Se cheama RS2 6,5J x 16, ET 42. Pareri ? :sick:

post-10294-1249561291_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

acelasi tip de jante le am si eu...mie unul imi plac....http://vwforum.ro/index.php?showtopic=56911&pid=1003164&mode=threaded&start=#entry1003164...

Link către comentariu

DA DA DA dar nevopsite :blah:. Lasa-le asa. Pacat ca nu sunt putin mai mari gen 17. E cea mai mica dimensiune pe care spitele dau foarte bine. Chiar si asa vor fi un + mare pentru masina, mai ales ca sunt OEM :offtopic:

Link către comentariu

Arata fain :offtopic: si sunt si spitzate (oarecum) asa cum iti plac tie :blah:

Link către comentariu
  • 3 months later...

Tocmai i-am reconditionat jantele de iarna cu o vopsea care se poate da si peste rugina si are rol protector si anticoroziv. N-am mai montat capacele si arata foarte ciudat. O sa revin cu o poza dupa ce-o spal :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
Am posibilitatea sa-mi echipez brotacica cu acest model de jante. Sunt echipare OEM si sunt facute de BBS. Se cheama RS2 6,5J x 16, ET 42. Pareri ? :icon_thumright:

Cat te-au costat? :icon_thumright:

Link către comentariu

@infiniti tine numai de gustul fiecaruia.

dupa parerea mea, santa monica da cel mai bine pe un golf4 indiferent de caroserie(3/5usi/variant/cabrio)

Link către comentariu

foarte frumoasa masina ... am si eu una identica (tot alba) .... sa o stapanesti sanatos

mydr34m011.th.jpg

Modificat de mydream
Link către comentariu
  • 1 month later...

Multumesc la fel, nu credeam ca mai posteaza cineva pe topicu' asta :P

@infiniti, santa monica sunt doar un vis pentru mine. mi-ar placea foarte mult sa le vad pe masina mea insa nu am bani de ele. Cat despre aftermarketuri......n-are rost sa vorbim. Eu unul intotdeauna am optat pentru OEM.

@bogdanmita, nu le-am cumparat inca.

Link către comentariu

se numesc BBS RX II si sunt pe echiparea mark IV GTi (mai putin editia aniversara) si probabil optionale pe orice alt Golf IV. Ce pot sa-ti spun eu ca detinator e ca sunt rezistente si ca daca le intretii nu vei avea probleme cu ele; nu sare vopseaua/tratamentul asa usor de pe suprafata lor iar marginea nu este vopsita si poate fi polishata manual cu polish pentru metale si va straluci frumos in soare :-D

http://img694.imageshack.us/img694/5397/23515563.jpg

Link către comentariu

Am urmarit tot topicul de la prima pagina. Au un efect distinct bandourile vopsite, arata foarte bine masina alba. Insa ce mia placut cel mai mult a fost cum ti-au iesit farurile...magnifique! Sa-ti traiasca brotacica :)

Modificat de defense1
Link către comentariu

Multumesc frumos. Si-a ta sa-ti traiasca :D :)

@deathrider, credeam ca se numesc RSII. Intrebarea mea este: acel inel exterior, am observat ca e dat cu lac totusi. La tine nu s-a exfoliat ? La astea e destul de exfoliat lacul ala si ma gandeam ca nu prea are cine sa le redea stralucirea de alta data, in sensul ca n-am incredere sa existe vreun vopsitor bun incat sa faca asta.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Buna, uite aici gasesti imagini cu aproape toate jantele OEM montate pe mk1, mk2, mk3, mk4...

OEM Volkswagen Alloy Wheel Database

http://www.4130-products.com/wheels/

cat despre acel inel exterior la mine nu era lacuit si cam are sens sa nu fie lacuit; pe restul jantei partea din interior este lacuita si nu a sarit lacul, acum ce sa zic poate depinde de conditiile de mers si de drumuri, eu Gti-ul il am doar din iulie 2009 iar jantele isi mentin aspectul, ce-i drept le si curat si le dau cu un polish pt. metale la interval de 1 luna.

Succes!

Link către comentariu
super tari masinile. ma alatur si eu in club cu masinuta mea, tot variant "special". sa le conducem sanatosi si fara incidente neplacute.

hai ca ma alatur si eu cu masina mea (golf 4 special sport) in clubul "specialelor" ;) . hai sa vedem cate speciale sunt pe forum :vwrullz:

Link către comentariu

La multi ani domnule Inginer !

:icon_thumright:

Multa sanatate si de toate !

Modificat de tracto
Link către comentariu

Am si eu un Variant tot alb, tot AXR! Sincer, sunt foarte multumit de masina. Atata doar ca vopseaua imi e foarte uzata. Sincer nu stiu de ce... Am masina doar de cateva luni...

Link către comentariu
  • 4 months later...

E vremea sa continui acest topic si sa va prezint urmatoarea mea masina. Deocamdata este acasa la ea in germania dar luni isi va schimba domiciliul si va ajunge in posesia mea.

Este vorba tot de un Golf IV Variant, modelul de echipare Atlantic, an de fabricatie 2006, scaune sport Recaro incalzite, spalatori de faruri, RCD200 cu mp3, aer conditionat din pacate nu climatronic, dar ceea ce este cel mai important, culoarea este deosebita: ravenna blau metallic, kilometri parcursi pana in prezent 136.000.

Deocamdata arata cam asa:

07_STM.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

frumoasa culoarea dar mai ales anul de fabricatie.

asteptam poze cand vine in "minunata" tara

Link către comentariu

Cat te-a dus? Sa o stapanesti sanatos! Sper ca imediat ce ajunge in posesia ta jantele si capacele de Golf V sa fie inlocuite de niste Santa Monica :rolleyes:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!