Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Felicitari si din partea mea pentru evolutia pozitiva pe care a avut-o masina ta...imi place foarte mult acest model, fapt ce m-a determinat sa cumpar si eu un model asemanator din 2001.

Am citit intregul thread si pot spune ca este o sursa de inspiratie pentru mine si sper ca voi avea si finante sa fac cat mai multe imbunatatiri..De aceea iti multumesc si pentru rabdarea de a pune pe forum informatiile utile. Inca o data felicitari.

P.-S. Trimite-mi si mie te rog pe PM o oferta pentru mansonul de piele de la schimbator pe care o sa-l schimb primul. Multumesc.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Aseara, ora 23, o domnisoara posesoare de pejo 206 s-a gandit ca poate face dreapta de pe a doua banda si mi-a taiat fata. Rezultatul:

dscf4272j.th.jpg

dscf4273x.th.jpg

dscf4274w.th.jpg

Link către comentariu

Nasol incident :( cel mai urat e ca stai fara masina ceva vreme pana se rezolva treaba. Ti-a sifonat-o un pic nu gluma ;) ce face neatentia la volan

Ce pot sa-ti urez e reparatie usoara si rapida!

Link către comentariu

IOI !

Unde s-a intamplat ?! ...foarte nasol, mai ales ca ti-a afectat si janta :(

Are macar asigurarea valabila ?!

Ai intampinat ceva problema cu "domnita" ?!

Sper sa-ti rezolvi problema si sa nu stai mult fara masina, dar dupa mine o sa stai ceva ca aripa aia eu unu as schimba-o si n-as "ciocanio" ;)

Succes cu reparatia :)

:Driver: safe

:offtopic:

(...) cel mai urat e ca stai fara masina ceva vreme (...)

Eu mi-am scos azi masina dupa ce-a stat 4 zile in service in urma "cadourilor" unora (infundare usa dreapta spate cu 2 picioare :angry:) si a fost AIUREA RAU :banghead:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

PROASTE sunt unele din femeile de la volan :offtopic:

Azi era una sa se urce pe mine cu un Range Rover :) :banghead:

Insanatosire grabnica masinii tale, bine ca nu a fost mai rau

Link către comentariu

De acord cu tine Georgik. Azi cand ma intorceam de la biroul de daune era sa ma opresc in usa unui reno al carei soferite a considerat ca trebuie sa iasa pana in mijlocul sensului giratoriu ca sa se asigure, practic eu fiind la iesirea din sens, doamna era "parcata" perpendicular pe banda mea. Deh, carnete luate pe spaga.

@Riddler, intersectia de la gemenii, eu veneam dinspre uzina II, ma indreptam catre ITC, domnisoara era incadrata pe banda II-a si s-a razgandit brusc si-a virat dreapta. N-am avut timp sa reactionez, am luat-o din plin. Cine stie intersectia, stie si despre ce vorbesc.

Aripa se schimba, nu discut, la fel si bara, farul si janta. Daca n-o sa vrea deschid dosar separat pe casco si n-au decat sa se certe dupa societatile de asigurari intre ele.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

:offtopic: imi pare rau de intamplarea ta,colega

sper sa ti se repare masina cat mai repede si cat mai bine

cat despre neindemanarea femeilor...

si se mai spune depre noi ca suntem misogini la volan si ca nu avem motive sa fim asa ...uite inca o dovada

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

Prieteni stati linistiti ca nu sunteti singurii care au fost "pupati" de doamne sau domnisoare. Eu am avut minunata placere de a ma pupa o doamna cu o masina micuta tare, cum le zice la buburuzele alea aaa da X5. Mi-a indoit toata partea stanga din fata panan spate. Deci in principiu sunt femei care conduc bine dar majoritatea de 99% sunt dezastre :)

Modificat de yustygolf4
Link către comentariu

Imi pare rau pt neplacerea creeata de neatentia paticipantei la trafic.Nu trebuie sa dam vina pe femei ca nu sunt capabile sa conduca,sunt si unii care bubuie de indiferenta/prostie/inconstienta.Sper ca masina sa iasa din nou pe strazi cat mai repede intr-o forma perfecta.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Vineri am scos masina din service. A iesit acceptabil. Vopseaua este identica cu ceea ce s-a vopsit anterior, adica capota si cealalta aripa, janta n-a iesit chiar ok, nici la culoare si nici la uniformitatea stratului de vopsea, iar farul face o diferenta enorma cu cel de pe dreapta. Bandoul si spoilerul n-au fost montate bine si trebuie sa demontez bara sa le fixez din nou.

In mare, e ok, trebuie sa fac ceva cu farurile sa nu se mai observe diferenta si pot sa zic ca sunt multumit.

Link către comentariu

Macar o stii in parcare :) ce oameni fratele meu auzi sa nu-ti aranjeze bara la locul ei...

Restu le faci tu, ca doar te pricepi, si stii ca ti-ai facut cu mana ta, e mai bine asa :) spor sa ai!

PS: azi ma apuc si eu de tras fire si montat boxele pe spate, stai aproape de telefon ca poate am nevoie de vreun sfat :P

Link către comentariu

Maine, daca nu ploua ii voi schimba putin aspectul lu' brotacica mea :D

Un mic indiciu deocamdata :D

dscf4275.th.jpg

dscf4276.th.jpg

Link către comentariu

Cam sarac cu pozele, oricum eu le-am vazut inaintea tuturor :D

Frumos frumos :D

Link către comentariu

Joey look` :D...vor da super bine pe masina,contrastul alb-negru,super...

Albul este o culoare foarte deosebita !!!

post-20958-1246052667_thumb.jpg

Link către comentariu

A plouat azi la Brasov de-a rupt, asa cum probabil a plouat in toata tara. Oricum, am reusit sa fac ce mi-am propus azi, chiar daca nu-mi propusesem o plaga taiata la deget de 1 cm :(

Farurile au iesit mare arta, precum vor demonstra si pozele. Revin cu pozele dupa ce termin de strans suruburile de la pasajele rotilor, nu de alta dar se face noapte :)

Link către comentariu

N-am mai apucat aseara. Am cazut in pat rupt de oboseala. Iata pozele :biggrin:

DSCF4278.jpg

DSCF4356.jpg

DSCF4357.jpg

DSCF4355.jpg

DSCF4359.jpg

DSCF4361.jpg

DSCF4277.jpg

DSCF4276.jpg

DSCF4354.jpg

DSCF4349.jpg

DSCF4282.jpg

DSCF4352.jpg

DSCF4351.jpg

DSCF4350.jpg

DSCF4363.jpg

DSCF4364.jpg

DSCF4365.jpg

Link către comentariu

Bravo Inginere,a iesit extraordinar...chiar asa.Daca as avea si eu timp si m-as putea lipsi de masina asa mi le-as face si eu.Inca o data...Felicitari! :biggrin:

Link către comentariu

Inginer ce sa mai... :biggrin: Bv! Banuiesc ca sunt Valeo farurile si de aceea a fost nevoie sa le spargi nu? :blah: Oricum acum ai si sticle noi :biggrin: :biggrin:

Link către comentariu

Bravo! A iesit foarte bine si arata super farurile negre in contrast cu albul caroseriei! ;-)

Link către comentariu

Foarte Tare Mihai!!! de unde ai luat sticlele? :icon_thumright:

Link către comentariu

fffffffffff tare masinuta.... :icon_thumright:

as vrea sa.mi schimb si eu sticlele la faruri...din cate vad tu le ai valeo, spune.mi mai exact la ce sa fiu atent cand fac aceasta operatiune, in special cum ai facut etansarea.

fffffffffff tare masinuta.... :)

as vrea sa.mi schimb si eu sticlele la faruri...din cate vad tu le ai valeo, spune.mi mai exact la ce sa fiu atent cand fac aceasta operatiune, in special cum ai facut etansarea.

cu un search am gasit apoi intreaga operatiune.. :rolleyes: salut

Link către comentariu

Schon, schon herr Inginer ;) :mop:

Link către comentariu

Pfii ha mister Mihai, tare fain e contrastul asta negru-alb ;) Vad ca a devenit o moda facutul farurilor GTI look :mop: SUper treaba

p.s: ti-am trimis coletul ala, il ridici de la sediu maine

Link către comentariu

Bravooo..chiar arata bine farurile!!

Studiaza poate la fac si eu la sharan asa: )

Modificat de vwraider
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!