Jump to content

Dupa multe cautari....Golf IV Variant Special


Inginerul

Postare recomandată

Clar e mai bine sa le faci pe astea GTI look decat sa cumperi prostii din alea. OEM e mai bun decat orice din punctul asta de vedere.

Link către comentariu

Si da si nu. E ok sa ramai la cele originale, chiar si in GTI look daca nu iti pui niciodata xenon. Dar, sa nu te astepti niciodata sa lumineze la fel de bine ca o instalatie buna de xenon. Modelul acela pe care ti l-am aratat eu (acela fara Angel Eyes) este cel mai apropiat ca design de cele originale (R32). Chiar daca la prima vedere sunt doar niste chinezisme, sa stii ca lumineaza foarte bine, iar in combinatie cu instalatie BUNA de xenon, e fantastica lumina.

O alta alternativa ar fi niste faruri originale cu xenon. Poate ai noroc si gasesti prin dezmembrari ceva interesant.

Link către comentariu

GTI Look + Lupa bixenon . Si ai impuscat doi iepuri de-odata. Chiar 3, pentru ca pastrezi farul OEM.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Inginerul eu am faruri negre R32 si vreau sa zic ca nu se aburesc.Sigur ai inchis bine capacu din spate de la far?Eu am mers 1 zi cu capacele puse doar de forma si au aburit :vaidecapulmeu: .Lumina e superba cu xenon H7 6000K.

post-34423-0-41356800-1298152566_thumb.j

post-34423-0-47849300-1298152581_thumb.j

post-34423-0-86430200-1298152600_thumb.j

Link către comentariu

Domanig, farurile mele nu se aburesc. Nu le-am schimbat si n-am de gand. Sunt cele originale. Cel mult s-ar putea sa desfac sticlele, sa vopsesc marginea aia ca la Atlantic Style.

Ceva nou la masinuta?

Mai nimic din pacate. Am cumparat tot setul de bucse pe fata originale, adica bucsele mari si mici de la bascule si bucsele de bara stabilizatoare, mi-am cumparat si surburi noi pentru bridele de la bucsele de la bara si astept sa vina putin caldura sa le schimb ca parca mi-e sila pe frigurile astea sa stau pe sub masina, si de asemenea i-am cumparat 5L de ulei original longlife 507.00 de la mama lui din germania. Arata ca in poza de mai jos doar ca e de 5L bidonul. Mai astept sa strang niste banuti si sa-mi cumpar si filtrele tot OEM si prin mai-iunie sa-i fac revizia. :cheers:

In rest, niste folii pe geamuri mi-as dori foarte mult si niste jante de aliaj pe 16" pentru cauciucurile de vara, dar mai pot supravietui si fara ele deocamdata.

Mercedes_Volkswagen_Audi_Original_Morot_engine_oil.jpg

Link către comentariu

Crezi ca merita sa pui long life? Nu ai cum sa tii 30.000 km in Romania. Adica poti, dar nu iti recomand.

Farurile care le am eu de vanzare nu iti plac? :D

golfivscheinwerfer.jpg

Link către comentariu

N-as putea sa spun ca nu-mi plac, dar am alte prioritati acum. Masina a trecut pe un plan mai indepartat. Deocamdata o sa ma ocup doar de intretinerea ei. Uleiul nu-l tin in nici un caz 30.000, maxim 15-16.000 sau 2 ani. :huh:

Link către comentariu
  • 10 months later...

Masinuta tocmai a primit cadou un kit de xenon de 5000k. Inca n-am avut timp sa-l montez dar o sa-i mai fac si nite poze cu acea ocazie. :icon_bounce:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

la multi ani !

Inginere intr-o perioada am avut intentia sa vand masina, dar dupa 2 luni de cautari am constatat ca golful 4 axr , modelul special este o masina prea buna pentru a fi vanduta, sa o pastrazi cu placere si sa te bucuri in continuare de ea

Link către comentariu

Multumesc la fel. Cu siguranta va mai sta in familie inca cativa ani buni :) Ce poti sa-i ceri mai mult unei masini decat fiabilitate si intretinere usoara ? Restul e can can....

Caut si niste lupe care sa se poata monta pe actualele faruri. Daca aveti cunostinta despre asa ceva, nu va sfiiti :))

Link către comentariu
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Si-au mai trecut 2. Nimic nou....Aceeasi masina, merge la fel de bine, n-am schimbat nimic la ea deocamdata. 

Link către comentariu
  • 2 years later...

Salutare. N-am mai scris nimic nou pe-aicisa. Intre timp masina e tot la mine in familie.....cea mai fidela dintre fidele ca sa zic asa :))

Am nevoie de una bucata aripa stanga fata, adica pe partea soferului, ca a mea s-a gaurit de tot. Ma poate ajuta cineva ? 

Link către comentariu

Fa o cerere gen-cumpar ...pe VW Golf IV Bazar via FB si sigur gasesti poate si la culoare.Bafta.

Link către comentariu

Salut. Nu stiu ce se intampla pe vw golf IV bazar.......de cateva zile nu mi-e aprobata cererea de join sau ceva. In schimb am gasit aripi loco aicisa cu putin noroc......Mersi 

Link către comentariu
On 20.02.2011 at 7:31 AM, Inginerul said:

Domanig, farurile mele nu se aburesc. Nu le-am schimbat si n-am de gand. Sunt cele originale. Cel mult s-ar putea sa desfac sticlele, sa vopsesc marginea aia ca la Atlantic Style.

Mai nimic din pacate. Am cumparat tot setul de bucse pe fata originale, adica bucsele mari si mici de la bascule si bucsele de bara stabilizatoare, mi-am cumparat si surburi noi pentru bridele de la bucsele de la bara si astept sa vina putin caldura sa le schimb ca parca mi-e sila pe frigurile astea sa stau pe sub masina, si de asemenea i-am cumparat 5L de ulei original longlife 507.00 de la mama lui din germania. Arata ca in poza de mai jos doar ca e de 5L bidonul. Mai astept sa strang niste banuti si sa-mi cumpar si filtrele tot OEM si prin mai-iunie sa-i fac revizia. :cheers:

In rest, niste folii pe geamuri mi-as dori foarte mult si niste jante de aliaj pe 16" pentru cauciucurile de vara, dar mai pot supravietui si fara ele deocamdata.

Mercedes_Volkswagen_Audi_Original_Morot_engine_oil.jpg

mie mi s-a parut zgomotos uleiul asta. am pus o singura data. dupa care am pus ori Rheinol ori Ravenol. si de atunci tot asa. sunt mai mute parca.

Modificat de dorumito
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!