Jump to content

Bec Ars La Bord (ceasuri)


B93DCR
 Share

Postare recomandată

Salut am o mica problema sa ars un bec de la bord si mai este ceva cand dau la rotita aia care diminueaza lumina face figuri iluminatul bordului (se intrerupe) si ma intereseazasi schimbarea becurilor lumina bleu

cu stima Robert

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu intreruperile de la buton se rezolva oarecum rapid. Se scoare butonul, se desface , se curata bine clemele, se mai intind putin apoi se pune putina vaselina si se monteaza la loc. Merge ca nou multa vreme.

Cat despre becuri, daca vrei sa-l schimbi de trebuie sa scoti plasticul pe care sunt toate butoanele(cel din jurul ceasurilor), apoi sa scoti cele 2 suruburi care tin bordul(ceasuri), sa-i scoti cele 2 mufe , cablul de kilometraj si furtunasul de vacuum. Apoi iese cu totul afara.

Desi pre greu, in mod normal dureraza 10 minute cu montat la loc cu tot.

Bafta!

Despre lumina albastra-da un search. S-a mai discutat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesdc mult de ajutor dar problema este alta ,de scos afara am mai scos cadranul cu ceasuri sau cum so numi dar nu stiu unde vin exact beculetele daca ma poti ajuta iti ramun dator u multumiri anticipate Robert

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

becurile sunt sub banda aia verde. desfaci capacul din spate si o sa vezi banda verde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

am incercat si eu sa dau bordu' jos... toate bune si frumoase pana sa scot mufa din dreptul kilometrajului:(((.. numai nu am resit sa o scot..

cea de la turometru a iesit usor..

acu va intreb pe voi ... are vreo clema ceva??

ca eu nu am vazut nic ..:((

ati putea sa puneti niste poze sa vad cum se scoate??

va multumesc mult>:D<

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!