Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

acelasi spray am folosit si eu numai ca am innegrit mai mult sa fie identic cu stopurile originale hella. in plus, am scos sticla la proiectoare si am innegrit si plasticul dinauntru + aluminiul de dinaintea lupei sa ii de-a 1 aspect mai inchis lupei.eu am folosit 3 straturi de la 20 cm distanta, si ca 1 sfat sa nu faceti operatiunea asta afara ca se depun particule de nisip in timp ce sprayati

post-48993-1280338406_thumb.jpg

post-48993-1280338411_thumb.jpg

Modificat de GenuVW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

asa dorest sa le vopsesc si eu.Ce spray ai folosit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupli color. gasesti la baumax la raionul vopseluri, nu auto. poti alege dintre mai multe culori (negru, rosu, galben si parca albastru)

post-48993-1280385575_thumb.jpg

Modificat de GenuVW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandeam ca asa ceva ai folosit, insa cand am fost la magazin nu era decat galben transparent.M-am gandit sa le vopsesc cu negreu lucios,dar nu stiam cat de tare le acopera.O sa ma mai uit de spray

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

initial nu prea se observa dupa primul strat dra dupa ce se usuca si aplici iar o sa se simta diferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asa mi-au iesit mie.Putin mai inchise decat mi-am dorit. spray(duplicolor) + lac (duplicolor)

post-9672-1281101784_thumb.jpg

post-9672-1281101790_thumb.jpg

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am folosit un spray de asta . insa rosu . am facut parte de sus care era portocalie toata rosie. acum stopurile sunt rosu cu albul lasat pentru mersul inapoi . poate pun o poza mai incolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spray(duplicolor) + lac (duplicolor)

Sa inteleg ca dupa spray ai dat cu lac? Daca da, cu de care ai dat? lac incolor pt. vopsea?

Au iesit bine, in poze cel putin, nu se vad neuniformitati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intentionez sa-mi schimb hayonul. Cel care vreau sa-l pun pe masina, in partea de jos are vopseaua sarita putin. Ma gandeam la un ornament ca la golf V.

Ce parere aveti?

Atatsez o poza ca sa se inteleaga la ce ma refer. :D

post-38791-1281287059_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva sa dea cu spray pe geamul fix de la usile din spate? Exista Spray pentru colorat geamurile? Acestea (geamurile) sunt din sticla sau din ceva plastic?

Multumesc.

post-60598-1281290332_thumb.jpg

Modificat de g.mar.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: Ce intrebare, omule!!! Serios, iti imaginezi ca un Golf 3 are geam din plastic? Ce, e vreun super-lightweight hot-hatch cu geamuri laterale si luneta din plexiglass? De ce ti-ai pune problema macar? Scuze, dar mi se pare parca prea de tot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu inteleg sa faci modificari exterioare dar ca sa ajungi sa vopsesti geamurile inca nu am auzit de lipit folie autocolanta am mai auzit si am mai vazut dar credema si scuzama e foarte amuzanta idea ta foarte tare frate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, amuzante ideile mele, insa am vazut ca ceva stropi de ceva incins s-au prins de geam, probabil ceva metal incins la vreun service auto. Pe sticla nu stiu daca se prinde metalul incins.

Si ma gandeam la ceva semi-transparent, nu opac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa folosesti folie pentru ca e mai simplu, mai fain si mai ieftin. Vad ca nu ai folie deloc pe masina, poti incerca cu o nuanta de albastru ca masina, folie sau spray albastru transparent, chiar azi am vazut un renault coupe cu geamuri albastre, stiu ca sunt ilegale dar pe geamurile alea mici chiar nu cred ca se leaga cineva de tine, sau sa le dai in folie neagra pe toate. E ideea ta si tu sti ce vrei si cum vrei, eu unu' is curios. Bafta si numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa incerci cu spray albastru. Va fi ceva unicat :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cine poate si are programul ETKA rog sa-mi spuna codul la prelungirea spoiler fata de vr6 sau GTI.

MULTUMESC!!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1H6805903A partea din stanga.

1H6805904A partea din dreapta.

post-10002-1282772270_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am acum pe masina 14 si 15......ce caut eu e 16 si 17........dar sus mai vad un alt model pe care nu l-am mai vazut......tot prelungire e si aceea?????

Ps:

MULTUMESC MULT DE CODURI!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum pot innalta un golf 3, as vrea sa il ridic cu vreo 10-15 cm, si cum as putea sa ii pun tractiune integrala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum pot innalta un golf 3, as vrea sa il ridic cu vreo 10-15 cm, si cum as putea sa ii pun tractiune integrala

Schimba-ti masina cu un Golf 2 Cross Country .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt danutzszy, este tot o prelungire ,am vazut pe golf break , dar mi se pare ca nu este separata , e cu tot cu spoiler, si nu am vazut de vanzare, arata oricum aiurea , i-ati mai bine prelugirea de vr6 sau gti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum pot innalta un golf 3, as vrea sa il ridic cu vreo 10-15 cm, si cum as putea sa ii pun tractiune integrala

Daca e golf hatch ai putea sa ii schimbi arcurile cu altele de pe un break :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tm02nku, mai ai si optiunea Golf 3 Syncro (4X4), uite aici un link, poate ti-e de ajutor. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti de asta, oare merita 800 ron?

post-58504-1283115315_thumb.jpg

post-58504-1283115321_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!