Jump to content

Dungi Cromate


georgearad
 Share

Postare recomandată

mi`a venit ideea sa imi montez pe golf dungi cromate cum au pasaturi pe langa geamuri sau pe mijlocul usilor, dar nu am mai vazut pe nici un golf asa ceva si ma intrebat daca se pot monta.... nu am cumparat inca si nu vreau sa cumpar aiurea.

ce parere aveti?

sper sa intelegeti ce am vrut sa zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la passat cred ca vine cu tot cu bandou, adica asa e bandoul... nu cred ca poti improviza ceva care sa arate bine, cel putin nu usor... poate e vreo firma care vinde asa ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rudolf.s parca are bandouri cu insertii cromate.

pe langa geam nu cred ca este posibil si estetic sa pui dungi cromate. sa nu dai in kitch

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista cu siguranta si pentru Golf!!! Eu stiu ca vin impreuna cu bandourile, si se pot monta pe usi si pe bara fata si bara spate, tot pe locul bandourilor. Din cate stiu, editia care este echipata cu bandouri cu insertie de crom se numesc Highline si/sau Chromeline. Pe Bora am vazut si personal, cred ca aceeasi marimi le are si Golfu'.

p.s. la geamuri nu cred ca este posibil, eventual ceva improvizatii, care sigur nu dau bine, si oricum ar fi in exces...

Richard Nagy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU EXISTA LA GEAMURI ASA CEVA... golful si bora sunt la fel... poti lua banduri de pe bora... si merg pe golf... montate si pe usi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot monta si pe golf. Ornamentele de care zici tu (cred) se lipesc deasupra bandoului si sunt la lungimea acestuia cu colturile rotunjite, se gaseste de cumparat chitul complet pt portiere bara fata+spate, dar nu stiu de unde ai putea cumpara daca aflu o sa revin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se lipeste nimic deasupra... se inlocuieste bandoul... cu totul... da iti zic eu ca te cam costa scump aceasta modificare :) oricum e de efect...

pretul unui singur bandou de pe usa este de 2.200.000 X 4 gandeste-te plus ca cele de pe bari alti bani... mai multi eu vreau sa imi iau da o sa fac manevra pe casco...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe langa toate astea la golf bandoul de pe bara spate e din 2 bucati pe cand la bora e dintr-una singura...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati ce am gasit... banda ornament crom de diferite latimi incepand de la 8 pana la 13 mm. ma gandeam sa o trag cumva in juru masini sau placutzele cu nr de inmatriculare sa le fac... cica se aplica cu adeziv :))

post-9705-1169160631_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca faci o mare improvizatie cu banda aia. o sa arate golfu tau ca un logan. Numa acolo am vazut inclusiv forma stopurilor imbracata in banda. :)) Parerea mea e ca daca vrei sa faci un lucru calumea cumpara bandourile cu insertie de crom si nu lipi toate tiganiile pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati ce am gasit... banda ornament crom de diferite latimi incepand de la 8 pana la 13 mm. ma gandeam sa o trag cumva in juru masini sau placutzele cu nr de inmatriculare sa le fac... cica se aplica cu adeziv :blink:

o sa dai in kitch cu banda aia. rau de tot.

in bucuresti (dar am vazut si multe in tara) acea banda se foloseste pentru a da masinii un look aparte de sorcova. ceva de genul "ia uite ma ce ornamente cromate are dacia mea; ai mai vazut frate ceva mai misto?"

pe de alta parte, ornamentele special facute pentru o masina, originale sau aftermarket sunt cu totul alta discutie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off topic

eu la 18 ani visam la tico..si la 21 am avut Rover.

on topic..urmeaza sa-i mai pui si aripa ca la BMW si un ou kinder pe antena.

Ori cumperi originale cromate..ori o lasi asa ca e frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca sunteti constructivi cu remarcile sarcastice. colegul a cerut o parere, nu a cerut sa fie luat peste picior.

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda am gasit si eu bandourile pt usi si bari... cred ca o sa mi le iau... nu stiu dc discuta lumea despre tot felul de prostii de benzi autoadezive... dc nu va puneti voi pe masini asa ceva in loc sa ziceti numai prostii... sau scrieti de dragau de a scrie...'

@georgearad daca esti interesat anunta-ma poate facem cumva si ne luam amandoi :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sunt si eu interesat de bandouri cromate pt. usi si bari, unde ai vazut? si cat costa?,

am intrebat si eu cu ceva timp in urma si erau o gramada de bani, pt. bari si usi in jur de 200 euro, mi s-a parut prea mult.

pt. geamuri , cum s-a spus mai sus, NU exista la Golf si Bora, insa cred ca se poate lua de la alte masini (ex:passat, avensis...) si se poate pune doar acea linie dreapta care pleaca de la oglizile exterioare spre spatele masinii.

Toata treaba e sa se "pupe" la fix pe usa si geam ca altfel se scurge apa de pe geam chiar in usa

PS: benzile cromate par hidoase, indiferent de masina. Din pacate am la mine pe strada un cocalar care are un G4 - i-mi este mila de saraca masinuta de cate ori o vad, mai este si neagra si asa ies in evidenta toate benzile lipite pe ea, si sunt o groaza.

Modificat de LaurentiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.accesorii-auto.ro/?page=shop/br...e9fefd48f43a5e1

uitati cum sta treaba, am 19 ani facuti de cateva zile, in 3 martie fac 1 an de cand am carnet, fac c`am 1000 de km la 2 saptamani, k am vazut k va legati de varsta mea si de ideile mele.

am primit masina din octombrie.

eu as vrea sa fie putin mai diferita, ca in Arad ii plin de golfuri, nu vreau nush ce... in primu rand ca nu ma lasa buzunaru... si m`am uitat pe situri in cautare de ceva chiciuri... v`am cerut parerea.... nu cred k e cazu sa ma luati peste picior, daca sunteti mai deosebiti decat mine ... saru`ma... iar daca nu... terminati ca nu suntem aici sa ne certam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

George, unde ai gasit banda dinaia ca nu merge link-ul? Ma intereseaza si pe mine. M-am interesat la reprezentanta si pentru Passat e cam 18 milioane setul complet la geamuri si bandouri. Eu am pus exact ca si cele din fabrica, rotunjite la capete dupa forma bandoului sa nu arate urat si sunt foarte multumit. Dar am pus strict doar unde trebuiau cele originale. si m-a costat 200.000 nu 20 de milioane. Doar ca n-am gasit decat de 9 mm si trebuia de 12-13mm. Eu zic ca daca esti atent la detalii si copiezi pana in cel mai mic detaliu bandoul, iese treaba buna. Sant multumit si nici mie nu-mi plac kitch-urile.

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ne pui si o poza sa vedem ce minatie ai realizat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba o sa pun. Razi tu cat vrei. Dac-ai vedea masina de aproape, n-ai mai rade.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze daca in intrebarea mea am dat dovada de ironie, dar nu ala a fost scopul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alo, ce-i aici? daca n-aveti nimic constructiv de zis, e un butonel mic in forma de X in dreapta sus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ne pui si o poza sa vedem ce minatie ai realizat?

Apologise accepted. Poate ai vrut sa scrii "mimatie" nu "minatie", si asta schimba problema. Cu prima ocazie o sa pun si poze cu detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!