Jump to content

Intrebare Injectie


sergiu_tm
 Share

Postare recomandată

Stiu un motor 9A ala de 2.0 16v 136 de cai ce are injectia mecanica (ii a unui prieten) problema e ca nu mai are nici injectia nici caluculatoru si nici instalatia electrica. Oare pot sa ii pun injectia mea de pe 2.0 8v (digifant). A schimbat careva din injectie mecanica in digifant aici pe forum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, merge ca am vazut facut la unii pe afara. Dar trebuie sa vezi cum potrivesti injectoarele cu rampa in admisia de 9A. Mi se pare ca nu intra direct rampa ca se loveste de admisie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate galeria de admisie daca o mai ai si baga carb orizontale ....sau 2 normale mi se pare mai simplu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt un fan al carburatoarelor (merg zilnic cu masina asa ca nu vreu sa manance exagerat de mult). Ma poate ajuta cineva cu poza la o admisie de 16v cu inejectie mecanica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vezi ca e in Tm la tine acolo( un prieten de al meu ) un golf mk2 16v cu motor 9a dupa pasat cu injectie electrica pusa de el. TM -- CTX Gri metal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca e in Tm la tine acolo( un prieten de al meu ) un golf mk2 16v cu motor 9a dupa pasat cu injectie electrica pusa de el. TM -- CTX Gri metal

Il cunosc, o sa vb cu el sa vad ce zice. MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!