Jump to content

Probleme Si Rezolvari Rapide


GRooVe
 Share

Postare recomandată

Nu pot renunta la senzor pentru ca lucreaza in tandem cu auto-hold si frana de stationare pe buton.

Ai idee cat costa ansamblul cu totul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    116

  • pronet

    86

  • Al Bundy

    75

  • cridaia

    60

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreo 30 euro este capul deprindere al centurii./

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot renunta la senzor pentru ca lucreaza in tandem cu auto-hold si frana de stationare pe buton.

Ai idee cat costa ansamblul cu totul ?

Nu vad care ar fi problema daca dezactivezi martorul. Auto hold-ul va vedeam mereu ca ai pusa centura. Nu sunt adeptul dezactivarii, sa nu ma intelegi gresit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In prezent imi deconecteaza AH din mers din cauza ca brusc senzorul nu mai sesizeaza centura.

Deci traiesc cu impresia ca senzorul e necesar, dar verific. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate mufa de sub scaun din podea cea responsabila de centura si masina o sa creada ca o ai pusa in permanenta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Nu pot deschide topic nou asa ca intreb aici...Stie cineva cum se monteaza o husa pentru capota la un b6 ? Husa cred ca este de un singur tip pentru toate passaturile b6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...am si eu o intrebare in legatura cu portbagajul

cand il deschid, se ridica singur pana aproape de jumate si ramane asa daca nu este "ajutat".

vreo idee daca pot umbla la ceva sa,l fac sa mearga?

multumsc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica amortizoarele lui - s-ar putea sa trebuiasca a fi inlocuite in cazul in care sunt "scurse".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se deschide B6-le daca ai ramas fara baterie la telecomanda... Nu am gasit o yala unde as putea introduce cheiţa din telecomanda...

Nu am ramas fara baterie, dar am zis ca ar fi bine de stiut :)

O zi buna,

Alex.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai unde sa bagi cheita, numai sa te uiti mai bine la manerele usi fata.....au un capacel care se trage de jos in sus si vei gasi "ascunzatoarea"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poftim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.. Am vazut ca in partea dreapta a manerului (partea fixa nu manerul mobill) este un plastic cu o mica gaurica in partea de jos.. probabil acolo se baga o surubelnita ceva pentru scoaterea capacelului si apoi gasesc iala...

M-am linistit acum. :)

Multumesc frumos si o zi buna!

EDIT: Multumesc si tie Florin! ;)

Modificat de alexandru_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Cum resetez si eu mesajul service now ?

Modificat de arttopo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti apasat butonul cu cheia (service) pui contactul, iei degetul de pe buton si apesi scurt odata butonu de la ceas, cel 0:0 sau cum mai este scris acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru putin...si scuze ca nu am scris mai detaliat, dar aveam ceva de facut la birou.

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a mers. Mai exista alta metoda? Acum imi apare in mers, in loc de Km parcursi un kilometraj ceva gen mph, iar in stationare apare iar Kilometri parcursi.

Modificat de arttopo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

* cu contactul luat, mentii apasata tasta Service (cea cu cheie)

* pui contactul si indicatorul intervalelor de service se va gasi acum in regim de resetare

* eliberezi tasata Service si apesi scurt, o data, in 30secunde tasta MIN (pentru reglarea orei)

* display ul va reveni in scurt timp la afisajul normal

Acum am scris mai detaliat, ca sa zic asa.

Daca nici acum nu reusesti, poate gasesti aici altceva care sa reusesti. Bafta!

http://vwforum.ro/topic/35184-imi-apare-pe-bc-service-now/page__st__20

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Passat model HG, cu display mare si acolo imi apare mesajul cu service. Tin apasat pe cheie, pun contactul si pe diaplay apare service now, iau mana de pe buton si apas pe 0.0 si nu se intampla nimic. O sa mai caut ceva pe aici pe forum. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot maxidot am si eu pe modelul meu. La mine a mers resetat cum am scris mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, am citit pe forum unde mi-ai zis si am vazut unde e gresala. Trebuie apasat pe tasta cu min din stanga ceasurilor, eu apasam pe tasta 0.0 de langa cheita. O sa incerc diseara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La postul #844 am scris si m-ai detaliat ca sa poti intelege mai bine. Cand ti-am raspuns acum cateva zile la intrebare, nu am stat sa scriu detaliat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am observat ca patru din ledurile stopului spate stanga nu mai merg (semnalizarea merge, doar cand pun pozitia nu se aprind ledurile rosii, daca le sting de mai multe ori se aprind si alea 4 leduri pana la urma, dar a doua zi iar aceeasi problema), cred ca este un contact imperfect, exista vreun tutorial pentru scoaterea stopului (masina este un Passat Variant din 2009)? Multumesc!

Modificat de Toni.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LEDurile la stopurile de Passat sunt legate in circuit din 4 in 4. Din pacate nu poti umbla la ele decat daca desfaci stopul,ceea ce e foarte greu.Ori il tai cu ceva(panza de bomfaier)de jur-imprejur, ori incerci sa-l dezlipesti cu pistol cu aer cald. Nu poti ajunge la placa altfel. Eu am optat pt. prima metoda acum 2 ani. La mine se stingea tot stopul dupa cateva secunde. Pt. detalii am PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!