Jump to content

Probleme Si Rezolvari Rapide


GRooVe
 Share

Postare recomandată

@ VICTOR: Vezi ca furtunul de scurgere a condesului ar trebui sa fie sub ornamentul de plastic dreapta aschimbatorului de viteze ,lateral SUCCESicon_thumright.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    116

  • pronet

    86

  • Al Bundy

    75

  • cridaia

    60

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atunci ar trebui sa dau jos cotiera pentru a ajunge la el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut plasticul ala dat jos fara afi demontata cotiera ,am itrebat mecanicul de ce este demontat si mi-a zis ca a umblat la furtunul de condens, nu sunt mecanic,dar am vazut ca erau niste clame .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza este scoasa din Elsawin pentru modelul meu (nu are nici o importanta ca e de 2.0L sau 1,9 - caroseria e aceeasi).

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, azi am rezolvat problema scurgerii infundate. Se gaseste pe partea copilotului pe partea stanga, sus. Atasez poze elocvente.

photo0093j.jpgphoto0095xm.jpgphoto0097h.jpgphoto0100y.jpgphoto0101r.jpg

photo0102u.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am un scartiit cand iau de volan, iar cand am fost in servis au zis ca de vina este flansa de la amortizor. Mi-au dat cu un spray pe acolo si o perioada nu a mai facut, dar de ceva timp a aparut iarasi scartiitul. Se schimba greu flansa amortizor fata? Are cineva o schema?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care ati schimbat ambreiajul, recomandati-mi si mie un service bun ,in Bucuresti.

Exclus reprezentante .Parca colegul pronet vorbea de unul prin militari ? Al unui coleg tot de pe forum.

Multumesc.

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este in Militari ci in zona Berceni - Aparatorii Patriei. Ai PM cu datele de contact. Nu dau numele colegului aici sa nu se considere reclama mascata, mai ales ca are un topic dedicat pentru aceasta activitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am mers la vw si mi-au zis ca e calculatorul de directie si contactul . sa presupunem ca imi achizitionez singur un calculator de directie cu codul compatibil...imi va ma recunoaste cheia ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. De 3 zile cand pun contactul dimineata imi apare un mesaj ( steering column lock visit workshop ) si clipeste in bord rezitenta galbena si volanul cu rosu. Daca scot cheia si pun iar contactul dispare mesajul si masina merge OK. Stie cineva care ar fi problema?

post-89740-0-28948200-1317721294_thumb.j

Modificat de arttopo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

vin si eu cu o mica problema. Pe masina am montata o unitate DVD-NAVI (chinezeasca) iar de duminica nu imi mai functioneaza comenzile de pe volan (cele de volum si de schimbarea postului). Stie cineva daca este vreo siguranta care pote fi arsa sau e o alta problema mai complicata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista o siguranta numai pentru acele functii! Posibil sa se fi dus modulul de can al navigatiei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Celelalte butoane functioneaza? Dar claxonul? Sa nu se fi dus spira.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

am fost la un service unde mi-au scos unitatea din bord, i-au dat un reset dupa care si-a revenit. Merg acum si comenzile de pe volan.

Multumesc pentru ajutor.

O seara frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cei ce au probleme cu frana electronica. Schimbat buton plus upgradare soft.

cand am fost astazi mi-au schimbat si bobinele gratis!!!

toti cei ce au masini 2005-2007 si mai au bobinele originale pe masina si le pot schimba gratis.

Tb doar sa fie bobinele masinii ca atunci cand a fost cumparata sau ma rog daca au fost schimbate in service VW...nu stiu ce cod etc etc cert este ca

am ramas masca cand am vazut ca scoteau bobinele si cand am intrebat mi-au spus ca este "actiune" si se schimba gratis!!!

cost buton+resoftat+instalat in jur de 300 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant.Eu am schimbat una ,se defectase.Dar daca e actiune m-as duce si eu.Pot sa spui mai exact unde le-ai schimbat adica PBN,PBV,MIDOCAR ,ca sa ma duc la sigur.Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

Eu le-am schimbat pe toate pe banii mei, de cand e valabila treaba asta?! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bobinele de inductie, cu astea erau probleme!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cei ce au probleme cu frana electronica. Schimbat buton plus upgradare soft.

Tot pentru cei cu probleme la frâna electronică. Înainte de a face investiţia într-un buton nou, eventual şi ugrade de soft, încercaţi următoarea soluţie (testată de mine cu rezultate excelente şi cost superaccesibil!):

- cumpărat 1 buc. spray curăţat contacte (de calitate, nu vreau să fac reclamă vreunei firme);

- demontat butonul frânei electronice (se scoate destul de uşor din bord, la fel şi mufa din buton);

- pulverizat interiorul butonului cu soluţia respectivă;

- lăsat să se usuce / scurgă soluţia din buton (cca. 10-15 min.);

- şters butonul de soluţie;

- montat butonul la loc;

- testat din nou frâna de parcare.

Cost total= cca. 30 lei soluţia

TImp= 10-15 min.

La mine funcţionează după aceste operaţiuni fără probleme de cca. 2 ani!

P.S. Dacă prezintă din nou aceleaşi simptome, probabil că trebuie schimbat butonul / resoftat.

Modificat de migrosoft
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

una si eu am schimbat pe banii mei

nu au anuntat nimic cei de la vw!!!

pur si simplu am fost acolo s-au uitat in cartea tehnica si au spus ca este "actiune" !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dati mi si mie un topic unde sa citesc despre aprinderea martorului check engine,la 2,0 140 cp,cr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FA o diagnoza ca sa vezi de ce se aprinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!