Jump to content

Probleme Si Rezolvari Rapide


GRooVe
 Share

Postare recomandată

O sa ma uit cand se sting si o sa fac si niste poze la mufa respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    116

  • pronet

    86

  • Al Bundy

    75

  • cridaia

    60

Top Posters In This Topic

Posted Images

FA si o diagnoza la intreaga masina sau sa se uita cineva care cunoaste cu atentie la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ce tine de airbag-uri are mufe galbene. Centurile sunt pirotehnice, daca au explodat se si blocheaza, deci daca poti sa tragi de ele sunt ok. Mufa e scoasa mai mult ca sigur fiindca nu s-a schimbat calculatorul de airbag-uri. Probabil ca e o siguranta lipita pe ultimul pin acolo(cum s-a mai zis).Pt. torpedo iti stau la dispozitie cu orice sfat. Eu am montat , demontat tot bordul. La vremea aia in 2009 plansa de bord era 4700 RON. Trist nu ? Da-mi PM

Modificat de teo0605
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Martorul de la airbag se stinge ultimul. Atasez si o poza cu mufa din spatele torpedoului.

post-89740-0-49858500-1303970846_thumb.j

post-89740-0-94870900-1303970856_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stiu daca postez bine aici.Am si eu o mica intrebare,deci am nevoie si eu de un suport motor (cel dintre tampon si bloc motor) si nu stiu exact cum arata,daca ma poate ajuta cineva cu o poza as fi foarte recunoscator ( motor BKP))

-din ce am cautat eu,cred ca este continuarea la suportu asta din poza!

post-87775-0-78058000-1303972011_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare. Daca am capsa de la centura din dreapta sarita, automat si airbag-ul a fost sarit sau se poate sa sara doar la centura?

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul unui eveniment sar ambele!

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare

ma ajuta si pe mine cineva?am o problema mi-a disparut afisajul de pe display ce se poate face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva ai setat din greseala "display off?" Ai facut de curand vreo interventie asupra IC-ului (ai demontat ceasurile, bordul, etc)? Verifica sigurantele, sa nu fie vreuna arsa. Eventual fa-i si o scanare sa vezi ce apare pe 17-Instrumente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am umblat la nimic,nu am demontat nimic,conduceam si cand ma uit nu se mai vede nimic afisat desi el este aprins ca se vede,i-am scos si borna de la baterie o ora si tot nimic...la cine sau unde sa fac o scanare utila?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pronet: ce importanta are daca martorul de airbag se stimge ultimul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei cei care "pacalesc" airbag-urile, le leaga de ABS - astfel, martorul de airbag se stinge odata cu cel de ABS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma omoara eroarea de airbag.... ce sa fac fara sa dau din 2 in 2 saptamani 50 -100 roni la electricianul cu vag-comul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Simplu:

1. iti cumperi o interfata VAG

2. urmezi procedura de aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca plecati cu capacul de la rezervor deschis la voi este semnalizat in IC? mie imi arata un simbol galben si avea un bip in bor, dar ca de la un timp nu mai vrea, am apasat din greseala pe buton si cand am ajuns acasa am observat ca este deschis capacul si in bord nu a grait nimic.cine stie pe unde trebuie sa umblu ca s-a activez din nou chestia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am auzit pana acum de asa ceva. Esti sigur ca martorul aprins era de la capacul de la rezervor? Cum arata respectivul martor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar am incercat si nu am observat nici un martor aprins!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap, este galben ,am atasat o poza! odata cu martorul se auzea si un bep,ca atunci cand ramai pe rezerva!eu am schimbat calculatorul de la usa soferului,cred ca de atunci nu mai merge,nici portbagajul nu se mai deschidea de la butonul de la portiera.am pus +1 la cod si a mers. cei de la vw au uitat sa faca codarea corecta:P

post-62913-0-34212700-1305234490_thumb.j

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutbaieti,

Daca ma poate ajuta si pe mine cineva,mi s-a blocat un disc in RCD300,merge,il citeste,dar nu pot sa il scot,cand ii dau EJECT,il agata,si caraie,ce credeti pot sa-l scot din unitatea audio(discul)?

daca stiti sau ati patit careva,v-as ruga sa-mi dati un sfat.

mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoti unitatea, dezfaci si voalaaa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare legata de airbag-uri. Centurile si cu airbag-urile volan si pasager sunt in legatura, adica daca am schimbat centurile si airbagul volan se pot activa fara airbagul pasager. Bordul cred ca a fost lipit si nu stiu daca mai merge pus alt airbag. Arata ca unul obisnuit cu semnul iesit in relief dar la imbinarea de la grila care incalzeste parbrizul se vede lipitura( am atasat 2 poze, cu verde se vad lipiturile). Nu am dat jos capacul de la volan sa vad daca mai e ceva acolo, dar am dat torpedoul si airbagul pasager este dar are mufa scoasa, centurile erau sarite dar am luat altele pe care le-am montatat dar nu am pus mufele. Un sfat cum sa procedez.

Multumesc

post-89740-0-16108400-1308566664_thumb.j

post-89740-0-17587800-1308566678_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o problema poate ma ajuta cineva care se pricepe,vreau sa schimb compresorul de aer al meu are un codu:R134a 1K0 820 859F si am gasit unu R134a 1K820 xxxS se potriveste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna

Am mers recent pe A3 constant cu 130km\h si am sesizat ca in cateva randuri, pentru o fractiune de secunda am avut pierderi de putere fara ca masina sa incetineasca. Se simtea ca o franare usoara dar deranjanta. Nici un martor aprins la bord, nici o eroare stocata la diagnoza. Am observat ca numai la viteza constanta, indiferent de viteza, face asa.Ce poate fi?! Am schimbat recent: distributie, pompa de apa (preventiv), bujii identice cu cele originale, ulei, filtre cu diagnoza facuta la zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este de la combustibil. Nu ai nici o problema la masina. Daca esti atent, o sa observi ca si daca nu mergi constant mai face dar atunci compensezi tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E drept ca am alimentat cu motorina efix pentru prima data. Nu am avut de unde sa iau alta. Mi-ai dat de gandit.

Modificat de AkaManah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!