Jump to content

Modulul De Inchidere - Unde Gasesc Comenzile?


ingerul_danutz
 Share

Postare recomandată

salut,

nu am gasit pe cineva sa-mi montez alarma asa k m-am apucat eu...

...cel de la care o am cumparat, mi-a spus k ar trebui sa leg ca in schema nr ( 1 )

de unde pot lua Up, Down , Common wire?

si mai vroiam sa stiu de unde leg, k atc cand se deschide usa sa-mi intre avariile :lol:

Modificat de ingerul_danutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trimit eu schema de la inchiderea centralizata,de vrei.contacteaza-ma pe messenger.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@calin bm - acum te adaug in lsita,

help me pls :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

nu am gasit pe cineva sa-mi montez alarma asa k m-am apucat eu...

...cel de la care o am cumparat, mi-a spus k ar trebui sa leg ca in schema nr ( 1 )

de unde pot lua Up, Down , Common wire?

si mai vroiam sa stiu de unde leg, k atc cand se deschide usa sa-mi intre avariile :vaidecapulmeu:

Modulul de inchidere este sub mocheta de la scaunul soferului(chiar sub picioare). Este destul de greu de ajuns la el. La pinul 13 de la modul se fac legaturile la alarma dar cu o mica modificare. Pinul 13 la masa=inchidere, pinul 13 in serie cu o rezistenta de 180ohm la masa=deschidere. Folosesti numai cate o pereche de contacte de la alarma.

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Reinvii un pic topicul asta, cu voia boierilor vostri...

Am un Passat 1.6i B5 din 1997 care, dupa ce ca nu are inchidere din telecomanda, nu merge nici butucul de la sofer, trebuie sa dau ocol masinii de fiecare data cand vreau sa o inchid/deschid.

Am luat o alarma aftermarket, cu telecomenzi, si vreau sa o montez. Si, bienenteles, imi trebuie si mie schema inchiderii centralizate. Am tot cautat pe forum, dar ori nu sunt bun la gasit lucruri, ori nu este.

O are cineva? De dat? :rolleyes:

Thanks!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!