Jump to content

Dezaburirea Lunetei


ingerul_danutz
 Share

Postare recomandată

Am rezolvat extrem de usor problema, n-o sa va vina sa credeti:biggrin:.  Dupa ce am incercat si cu alt buton si tot asa se manifesta, m-apuc si caut cu Vcds-ul, tot ce stiam si ce nu,n-am gasit niciunde sa vad daca butonul e activat sau nu si in cele din urma ma gandesc ia  sa ma uit eu la mufa de la butonul de ESP  si dezaburire luneta, le inversez si bingo, imi merg ambele butoane corect acum :screwy:. Cand am montat la loc p-acolo,m-am grabit si le-am inversat, desi nu stiu cum le-au facut sa potriveasca unul in locul celuilalt :scratch: ca de obicei mufele diverse nu potrivesc una in alta din cauza formei si a diferitelor configuratii, asa ca MARE ATENTIE cand mesteriti , sa puneti fiecare piesa la locul ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    9

  • Andrei1496

    6

  • ingerul_danutz

    5

  • F l o r i n

    4

Romanul e descurcaret. Potriveste si mufa nepotrivita. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut aceeasi problema. La inceput crezusem ca e butonul de vina, dar m-am inselat. Asa ca m-am apucat de masurat cu multimetrul. Am testat butonul si totul mergea bine dar cand am masurat in spate pe luneta acolo era problema. Ti s-a intrerupt una din rezistentele de pe luneta si face un contact imperfect. Singura solutie pe care am gasit-o eu ca sa nu mai fie becul galben, si sa mearga normal, a fost sa desfac capitonajul portbagajului (e Passat variant) si cei doi suporti de plastic ce acopera mufele de la rezistentele de pe luneta, si sa leg un bec de pozitie cu soclu care l-am conectat la cele 2 mufe de pe luneta. Am facut chestia asta ca sa pacalesc intr-un anume fel butonul de dezaburire gen ca circuitul nu e intrerupt undeva, deci am adaugat un consumator.

 

L.E.: @terminatoruNumai acum am vazut ca ai scris rezolvarea problemei tale. Ai scapat mai usor:)). Totusi sper ca poate ceea ce am scris eu va ajuta pe cineva.

 

 

  O seara placuta !

Modificat de Andrei1496
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut! Se poate pune buton cu impul ptr dezaburire la o masina cu buton clasic? Necesita vreo modificare a instalatiei? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E plug&play.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut. Eu am o problema cu scharanul meu. Il am de scurt timp si am vrut să pun dezaburirea pe spate sar spre surpriza mea sa aprins in bord martorul de control de stabilitate. Ă doua zi clar am inversat nuvele și acu nu mai am o problema am doua . Una liedul de la damezaburire stătea tot timpul aprins in galben iar lefurile din bord nu se mai aprind. Am inversat nuvele la loc dar bordul tot in umbra ă rămas. Ce fac??  Cum remedieze asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Incearca prima data sa te uiti in panoul de sigurante, poate gasesti ceva ars pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!